کنکور سراسری 99 بالاخره تمام شد!

کنکور سراسری 99 بالاخره تمام شد!

 

vahidimeni.ir

 

کنکور کرونایی 99!

امسال بدلیل اوضاعی که ویروس کووید 19 ایجاد کرده بود کنکور سراسری 99 قدری متفاوت برگزار شد!کنکور های آزمایشی در 4 روز متوالی برگزار شد و تعداد حوزه های امتحانی افزایش یافت تا پروتکل های بهداشتی به حداکثر برسد.

امروز بالاخره کنکور سراسری 99،با برگزاری کنکور زبان به اتمام رسید.تعداد 161 هزار 890 نفر از داوطلبان کنکور زبان کارت ورود به جلسه دریافت کردند ولی تعدادی غایب بودند.

29 ام مرداد کنکور هنر،30 ام مرداد کنکور ریاضی و انسانی،31 ام مرداد کنکور تجربی و امروز اول شهریور کنکور زبان برگزار شد.

غایبان کنکور 99زیاد بود!

هرساله تعدادی سر جلسه کنکور غایب هستند و در کنکور موردنظر شرکت نمی کنند.امسال تعداد غایبان کنکور زبان 12 هزار بود.

 

vahidimeni.ir

 

کرونایی های کنکور زبان:

طبق آنچه وعده داده شده بود داوطلبان مبتلا به کرونا باید تفکیک شده و در بیمارستان آزمون کنکور را بدهند.تعداد داوطلبان زبان مبتلا به کرونا 9 نفر بودند که در بیمارستان های کشور کنکور دادند و داوطلبان مبتلا به کرونا ساکن تهران در بیمارستان طالقانی تهران آزمون دادند.

نتایج کنکور کی میاد؟

طبق گفته رئیس سازمان سنجش ، دکتر ابراهیم خدایی ، نتایج اولیه کنکور سراسری 99 احتمالا هفته اول مهر ماه در اختیار داوطلبان قرار بگیرد.نتایج اولیه همان رتبه و درصد های یک داوطلب است.

سخنگوی سازمان سنجش،فاطمه زرین آمیزی اظهار کرد که نتایج نهایی هفته اول آبان ماه می آید نتایج نهایی که نتیجه آخر را مشخص می کند که داوطلب کدام رشته و کدام دانشگاه قبول شده است.

کارنامه سبز !

بعد از آنکه داوطلبان نتایج نهایی کنکور را دریافت کردند کارنامه ای تحت عنوان کارنامه سبز در اختیار آنها قرار می گیرد.اما کارنامه سبز یعنی چی؟

در انتخاب رشته شما مجاز به 150 انتخاب دارید که بر اساس میل خود الویت بندی می کنید.کارنامه سبز رشته های قبولی شما را بیان می کند که احتمال قبولی داشتید.اگرکه آنرا در الویت قرار می دادید ولی بهتر است در همان انتخاب رشته اصلی خود درست الویت بندی کنید تا دچار مشکل نشوید!

 

۵
از ۵
۲۲ مشارکت کننده