قبولی فرهنگیان

صفر تا صد قبولی فرهنگیان

 

قبولی فرهنگیان 1

 

 

معدل لازم برای دانشگاه فرهنگیان 

 

برای قبولی فرهنگیان باید در کنکور سراسری شرکت کرده و پس از کسب تراز قابل قبول و قبولی در مصاحبه ها وارد دانشگاه فرهنگیان شوید.البته به جز موارد مذکور،برای قبولی فرهنگیان شما باید واجد شرایطی باشید؛شرط اول برای قبولی فرهنگیان داشتن معدل بالای چهارده است یعنی برای قبولی فرهنگیان حداقل باید معدل چهارده کارنامه را داشته باشید .

 

 

شرایط سنی برای دانشگاه فرهنگیان

 

برای ورود و قبولی و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان شرط سنی یکی از مهم ترین شروط است . شرط سنی برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان طی سال های اخیر نوسان هایی داشته برای مثال شرط 22 سال سن بوده حتی به شرط سنی 20 سال هم تغییر پیدا کرده اما طی آخرین تغیرات و اطلاعیه به شرط سنی حداکثر 24 سال تغیر یافته است که البته این قوانین می تواند در اثر گذر زمان دستخوش تغییر هم شود .

 

رتبه تراز کارنامه قبولی فرهنگیان

 

 رشته های مورد نظر در قبولی فرهنگیان بسیار متنوع و گسترده است انواع دبیری ها و انواع رشته ها باعث این امر شده برای مثال دبیری های رشته ریاضی و فیزیک ، دبیری های رشته تجربی و انواع دبیری های رشته علوم انسانی و مضاف براین موارد آموزش ابتدایی و ... همگی گستردگی و وسعت زیادی به این موضوع داده به همین دلیل شما می توانید برای آگاهی از کارنامه های قبولی فرهنگیان و رتبه و تراز مورد نیاز برای فرهنگیان هر کدام از موارد زیر

 

برای دریافت موارد زیر 09356330240

تماس یا واتساپ 

 

 

کارنامه قبولی فرهنگیان انسانی 

رتبه قبولی برای دبیری رشته انسانی 

کارنامه قبولی آموزش ابتدایی رشته تجربی

کارنامه قبولی دبیری شیمی

کارنامه قبولی دانشگاه فرهنگیان رشته تجربی

کارنامه قبولی دبیری زیست دانشگاه فرهنگیان

کارنامه قبولی تربیت معلم رشته ریاضی

کارنامه قبولی دبیری فیزیک

کارنامه قبولی فرهنگیان رشته ریاضی 

کارنامه قبولی دبیری ریاضی

کارنامه قبولی آموزش ابتدایی رشته ریاضی

کارنامه قبولی فرهنگیان با سهمیه 5 درصد

کارنامه قبولی فرهنگیان رشته هنر

کارنامه قبولی فرهنگیان رشته زبان

تخمین رتبه فرهنگیان 

 

 

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 

 

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شامل سوالات دینی سوالات علمی سوالات روانشناسی و معاینات پزشکی و... است که درهر کدام از این بخش های سوالات متنوعی پرسیده می شود .

 

برای اطلاع از شرایط دوره فشرده تکنیک های مصاحبه دانشگاه فرهنگیان  

09356330240 ( تماس یا واتساپ )

 

بعد از قبولی دانشگاه فرهنگیان 

 

پس از قبولی و ورود به دانشگاه فرهنگیان دانشجویان پس از دوسال یاد گیری تئوری ها دوره کارورزی را به مدت دو سال در مدارس می گذرانند ودر نهایت پس از چهار سال بعنوان معلم در محل مورد پذیرش مشغول به کار می شوند.

 

 

در چند سال اخیر قبولی در دانشگاه فرهنگیان بسیار پر مخاطب شده و شاهد اشتیاق بسیار زیاد دانش آموزان به دانشگاه فرهنگیان هستیم. دانشگاه فرهنگیان مزیت های زیادی دارد اما قبل از آن ما به معرفی  انواع دبیری ها می پردازیم و مزایا و معایب آنها را بیان می کنیم.برای قبولی فرهنگیان بهتر است که با انواع رشته های مربوط به دانشگاه فرهنگیان آشنا باشید که این رشته ها سه نوع هستند:

اول دبیری فنی

دوم دبیری نظری

 سوم آموزش ابتدایی

 

 

قبولی فرهنگیان دبیری فنی

 

دبیری فنی از رشته های پرمتقاضی دانشگاه فرهنگیان است و در زمینه قبولی فرهنگیان می توانید دبیری فنی را در الویت های خود قرار دهید.در دفترچه انتخاب رشته،دبیری فنی با کد رشته دانشگاه شهید رجایی مشخص می شود.

 

 

قبولی دبیری فنی فرهنگیان

 

 

 مزایای فرهنگیان دبیری فنی

 

 شما در هنرستان و کاردانش می توانید مشغول به دبیری و تدریس در زمینه فنی شوید و دبیر کامپیوتر،برق و رشته های فنی باشید.علاوه بر آن پس از تحصیل در دانشگاه شهید رجایی و اتمام دانشگاه،مدرک معتبر مهندسی دریافت می کنید و می توانید علاوه بر کار در حرفه معلمی،کار های فنی و مهندسی انجام بدهید که این خود مزیت بسیار خوبی محسوب می شود.

 

 همانطور که گفته شد شما در یک دانشگاه بسیار معتبر و فوق العاده کشور یعنی دانشگاه شهید رجایی تحصیل می کنید قبولی فرهنگیان آن هم   قبولی در دانشگاه شهید رجایی آرزوی بسیاری از داوطلبان است که قطعا در صورت علاقه و استعداد در این زمینه هم می توانید از طریق آموزش و پرورش و دبیری و هم از طریق امور مختلف فنی به درآمد خوبی دست پیدا کنید .

 

 دبیری فنی تنها در دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی ارائه می شود و دانش آموزانی که ساکن تهران نیستند مجبور به سکونت در خوابگاه یا منزل شخصی هستند و البته در صورتی که انرژی و انگیزه کافی برای هدف تان داشته باشید می توانید طی چهار سالی که در تهران در دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی مشغول به تحصیل هستید در مراکز آموزشی یا شرکت های موجود در تهران هم مشغول به کار شده و درآمد کسب کنید و رزومه شغلی خوبی هم برای خودتان دست و پا کنید.

 

 از اساسی ترین مزایای قبولی فرهنگیان و تحصیل در دانشگاه شهید رجایی این ست که حقوق دانشجویی شما تمام و کمال به حساب خودتان واریز می شود و خودتان باید پول خوابگاه و غذا را تسویه کنید که این موضوع خیلی به نفعتان می شود.

 در نهایت باید بدانید که دانشگاه شهید رجایی مختلط است و تنفکیک جنسیتی وجود ندارد در حالیکه سایر دانشگاه های فرهنگیان مختلط نیست.

 

 

 معایب فرهنگیان دبیری فنی

 

از معایب فرهنگیان دبیری رشته های فنی این است که مثل دبیری رشته های نظری نمی توانید کلاس های خصوصی و یا تدریس در زمینه کنکور داشته باشید چرا که در رشته های فنی نیاز به این موارد بسیار به نسبت رشته های نظری مثل ریاضی فیزیک و تجربی و انسانی کم تر است.دانشگاه شهید رجایی تهران تنها دانشگاه تربیت معلم در زمینه فنی در کل کشور است به همین سبب به جز ساکنین تهران،برای سایر دانش آموزان،دانشگاه در شهر خودتان نخواهد بود و امکان دارد در اوایل دلتنگ شوید و تنهایی را نتوانید تحمل کنید.

 

سطح علمی دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی

 

 سطح علمی دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی از سایر دانشگاه های فرهنگیان بالاتر است و امکان دارد برای تحصیل در این دانشگاه و پاس کردن واحد ها بیشتر سختی بکشید و لازم باشد که بیشتر تلاش کنید که صد البته این مورد از نظر من خود یک مزیت محسوب می شود! اما برای کسی که حاضر نیست برای دانشگاه زیاد وقت بگذارد امکان دارد از معایب آن محسوب شود! شما علاوه بر اینکه در زمینه فنی و مهندسی تحصیل می کنید باید بدانید که شما یک دبیر هستید به همین سبب از سایر رشته های فنی و مهندسی تقریبا چهل واحد بیشتر دارید که مربوط به درس های تربیتی و روانشناسی و معلمی است.

 

دبیری رشته های نظری فرهنگیان 

 

دبیری رشته های نظری در دانشگاه فرهنگیان شامل دبیری تمامی دروس رشته های نظری یعنی دروس تخصصی رشته ریاضی و فیزیک و رشته علوم تجربی و رشته علوم انسانی می شود . که دبیری رشته های نظری در علوم انسانی به نسبت گستردگی بیشتری دارد .

 

 

قبولی فرهنگیان تجربی انسانی ریاضی فیزیک

 

 

مزایای فرهنگیان دبیری رشته های نظری

 

یکی از مزیت های قبولی دانشگاه فرهنگیان در دروس رشته های نظری این است که شما علاوه بر مشغول به کار شدن در مدارس و استخدام آموزش و پرورش می توانید کلاس های خصوصی داشته باشید و در آموزشگاه های علمی کنکور و یا در مدارس غیر انتفاعی مشغول به کار شوید .

 

به احتمال زیاد،دانشگاه شما در محل زندگی خود یا در نزدیکی محل زندگی خواهد بود و رفت و آمد شما راحت تر خواهد بود و دیگر مجبور نیستید مسیر زیادی را برای رفت و آمد بپیمایید.

 

 

معایب فرهنگیان دبیری نظری 

 

 به هر حال برای قبولی فرهنگیان و پذیرش در رشته مورد نظر باید معایب دبیری نظری را نیز در نظر بگیرید و شرایط خود را بسنجید.بعنوان یک دبیر نظری شما مدرک مهندسی دریافت نمی کنید و تنها یک دبیر هستید.کسری حقوق بر اساس ترددی بودن یا خوابگاهی بودن بیست و پنج درصد و چهل و پنج درصد خواهد بود و همانند دانشگاه شهید رجایی نیست که بخواهند تمام حقوق را به حساب شما واریز کنند؛یعنی این درصد ها را از حقوق شما کسر کرده و باقیمانده را واریز می کنند.علاوه بر آن دانشگاه شما مختلط نبوده و تفکیک جنسیتی است! برای برخی ها این مورد مزیت و برای برخی دیگر از معایب حساب می شود! اما به هرحال می تواند از معایب دبیری نظری باشد و یک دانش آموز برای قبولی فرهنگیان در رشته های نظری باید همه این ضوابط و شرایط را بسنجد.

 

 

شرایط آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان 

 

قبولی در آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان به نسبت قبولی در رشته های نظری ساده تر بوده و از نظر رتبه و تراز و درصد سهل الوصول تر است .

 

 

قبولی آموزش ابتدایی فرهنگیان کارنامه رتبه

 

 

مزایای آموزش ابتدایی فرهنگیان

 

بزرگترین امتیاز مثبت آموزش ابتدایی در قبولی فرهنگیان این است که داوطلبان کنکور با رتبه های بالاتر یعنی تراز های ضعیف تر می توانند در این رشته قبول شوند علاوه بر آن دانش آموزان می توانند از رشته های تجربی،ریاضی و انسانی وارد این بخش از آموزش و پرورش شده و استخدام شوند یعنی مثل دبیری زیست نیست که شما تنها میتوانید از طریق تحصیل در رشته تجربی دبیرستان وارد این رشته شوید.از هر سه رشته نظری می توانید شانس خود را برای قبولی فرهنگیان در رشته آموزش ابتدایی امتحان کنید.

 

علاوه بر آن دبیری ابتدایی و آموزگاری راحت است یعنی شما نیاز ندارید که درس های سنگینی را تدریس کنید البته هر رشته و هر مقطعی سختی های خاص خودش را دارد اما دبیران ابتدایی راحتر می توانند تدریس کنند.

 

مطمئنا دانشگاه تحصیلی شما در شهر خودتان خواهد بود یعنی تقریبا تمام شهر ها،مرکز آموزش ابتدایی دارند و دیگر مجبور نیستید که در یک شهر دیگر تحصیل کنید و در خوابگاه بمانید البته برای کلان شهرهایی مثل تهران امکان دارد مجبور شوید بدلیل بعد مسافتی برای تحصیل در دانشگاه خوابگاه بگیرید

 

 

معایب آموزش ابتدایی

 

 شما بعنوان یک آموزگار باید ساعت کاری سی ساعت در هفته را پر کنید بر خلاف سایر دبیران که 24 ساعت در هفته باید تدریس کنند یعنی شما باید پنج روز در هفته به مدرسه بروید.نسبت به دبیری نظری باید کمتر روی کلاس های خصوصی و فوق برنامه حساب باز کنید نه اینکه نمی توانید بلکه نسبت به دبیری نظری کمتر است.همانند دبیری نظری دانشگاه شما هم تفکیک جنسیتی است و مختلط نیست و در نهایت کسری حقوق را برای ترددی بودن یا خوابگاهی بودن دارید.

 

و در پایان شما به عنوان یک داوطلب کنکور بایستی تمام جوانب یعنی هم معایب و هم مزایای هرکدام را در نظر بگیرید و هدف تان را انتخاب کنید .

 

 

اگر به دنبال موفقیت شغلی و کسب درآمد هستید

 

جهت آگاهی از شرایط دوره کسب و کار 

 

09356330240 ( تماس یا واتساپ )

۵
از ۵
۲۷ مشارکت کننده