نمودار درختی زیست شناسی / نمودار درختی چه تاثیری در یادگیری دارد؟

نمودار درختی زیست شناسی چه تاثیری

بر یادگیری زیست دارد؟

تدریس خصوصی زیست: 09044686613 نازیلا ایمنی مدرس زیست کنکور

نمودار درختی زیست شناسی:

 

نمودار درختی زیست شناسی

 

خب در بخش نمودار درختی زیست شناسی می خواهم به فواید نمودار درختی زیست شناسی و تاثیر آن بر یادگیری را توضیح دهم:

اول از همه باید بگویم نمودار درختی زیست شناسی یک کاربرد فوق العاده  دارد و آن هم کمک به مطالعه کلیات است.

مثلا شما ویژگی های گلبول های سفید را مطالعه می کنید اما به روابط گلبول های سفید توجه نمی کنید یعنی چی؟

یعنی اینکه شما سلول های بنیادی میلوئیدی و لنفوئیدی را بررسی کنید  انواع هریک را بررسی کنید اینکه کدام گلبول های سفید دانه دار هستند و کدام یک بدون دانه هستند. کدام گلبول های سفید منشا لنفوئیدی و کدام گلبول های سفید منشا لنفوئیدی دارند. با مطالعه نمودار درختی زیست شناسی می توانید به این نکات پی ببرید. پس یکی از فواید نمودار درختی زیست شناسی این است که می توانید یک کلیت را از فصل مدنظر یاد بگیرید.

مورد بعدی از فواید نمودار درختی زیست شناسی این است که نمودار درختی زیست شناسی یک از منابع فوق العاده برای مرور کردن است. زمانی که می خواهید می خواهید یک جمع بندی انجام دهید می توانید به نمودار درختی زیست مراجعه کنید و مطالب را یک بار مرور کنید.

 

 

نمودار درختی زیست دهم:

 

نمودار درختی زیست دهم

 

تدریس خصوصی زیست: 09044686613 نازیلا ایمنی مدرس زیست کنکور

 

خب برویم سراغ نمودار درختی زیست دهم؛ زیست شناسی دهم اتفاقا مباحث زیادی جهت ترسیم نمودار درختی دارد یعنی نمودار درختی های بسیار مفهومی می توان از زیست دهم استخراج کرد:

نمودار درختی مربوط به دستگاه گوارش و اجزا و عملکرد آن 

نمودار درختی مربوط به دستگاه تنفس و اجزا و عملکرد آن 

نمودار درختی مربوط به دستگاه گردش مواد و اجزا و عملکرد آن 

نمودار درختی مربوط به دستگاه تنظیم فشار اسمزی و اجزا و عملکرد آن 

و فصول گیاهی و همچنین فصل یک.

البته از هر فصل زیست شناسی می توان نمودار درختی های بسیار مفهومی طراحی کرد اما خب از این فصول مذکور در زیست دهم هم می توان نمودار درختی فوق العاده طراحی کرد.

 

 

نمودار درختی زیست یازدهم:

 

​​نمودار درختی زیست یازدهم

 

خب در نهایت برویم سراغ بخش آخر نمودار درختی زیست؛ در بخش نمودار درختی زیست یازدهم می خواهم به نحوه طراحی نمودار درختی بپردازم.

شما به دو طریق می توانید از نمودار درختی استفاده کنید.

حالت اول این است که شما خودتان نمودار درختی ترسیم کنید. این کار خود به یادگیری شما کمک می‌کند. وقتی که تلاش می کنید نمودار درختی زیست شناسی ترسیم کنید و مطالب را دسته بندی کنید خود این کار به شما کمک می کند پس حالت اول این است خودتان نمودار درختی زیست را ترسیم کنید.

حالت دوم این است که از نمودار درختی طراحی شده توسط اساتید زیست کنکور استفاده کنید. حال کدام یک بهتر است.

توصیه می کنم که برای یک تعداد مبحث خاص خودتان نمودار درختی ترسیم کنید و برای سایر مباحث از نمودار درختی اساتید زیست استفاده کنید اینگونه در وقتتان صرفه جویی می شود از طرف دیگر باید بگویم که ممکن است شما تمام نکات را نتوانید در نمودار درختی بگنجانید. نمودار درختی اساتد کنکور بطور حرفه ای طراحی می شوند و بسیار جامع و منظم هستند. شاید این تصور در ذهنتان به وجود بیاید که پس چرا من خودم نمودار درختی زیست شناسی طراحی کنم کلا از نمودار درختی اساتید درختی استفاده می کنم؟ 

نه دوستان! خود عمل ترسیم نمودار درختی کمک میکند شما مطالب را خوب یاد بگیرید یعنی برای مباحثی که در آن مشکل دارید می توانید از نمودار درختی استفاده کنید. اما به دلایلی که بالاتر ذکر کردم برای سایر بخش ها به نمودار درختی اساتید زیست مراجعه کنید.

تدریس خصوصی زیست: 09044686613 نازیلا ایمنی مدرس زیست کنکور

 

 

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده