نمودار درختی زیست یازدهم ( خیلی مفهومی ) !! | مایند مپ حرفه ای

نمودار درختی زیست یازدهم

 زیست رو اینطوری جمعش کن!

 

نمودار-درختی-زیست-یازدهم

 

جزوه خلاصه و نمودار درختی و فصل های زیست یازدهم:

 

خب دانش آموزان عزیز! در این مقاله قرار است نمودار درختی زیست یازدهم در اختیارتان قرار دهیم یعنی جزوه خلاصه و نمودار درختی و فصل های زیست یازدهم را بررسی می کنیم اما قبل از آن می خواهیم به یک سوال رایج و متداول داوطلبین کنکور پاسخ دهیم؛ دانش آموزان کنکوری بسیار سوال می کنند که ما بهتر است روی زیست شناسی کدام پایه بیشتر تمرکز کنیم؟ زیست دهم؟ زیست یازدهم و یا زیست دوازدهم؟

ابتدا از لحاظ بودجه بندی و اهمیت و سپس درباره ترتیب یادگیری صحبت می کنیم:

از زیست شناسی دهم 17 تست، از زیست شناسی یازدهم 17 تست و از زیست شناسی دوازدهم 16 تست طراحی می شود؛ یعنی از تمام پایه ها تقریبا تعداد تست یکسانی طراحی می شود (احتمالا از زیست دوازدهم هم تمایل داشتند که 17 تا تست طرح کنند اما آنوقت تعداد تست زیست شناسی به جای 50 تا، 51 تست می بود!) پس این بودجه بندی دقیق زیست شناسی کنکور نشان می دهد که تقریبا از تمامی پایه ها به یک میزان تست طراح می شود. یعنی نمی توان گفت که یک پایه درسی اهمیت بیشتری دارد. تمامی پایه ها اهمیت خاص خود را دارند.

در بحث بعدی می خواهیم به ترتیب یادگیری بپردازیم؛ تا اینجا متوجه شدیم که داوطلب کنکور باید به تمامی پایه ها توجه کند هم زیست شناسی دهم، هم زیست شناسی یازدهم و هم زیست شناسی دوازدهم اما باید بر اساس یک ترتیبی مطالعه شود. شما بایستی ابتدای کار مطالب زیست پایه را یاد بگیرید. در یادگیری زیست شناسی و حتی بهتر است بگویم در یادگیری سایر دروس نیز باید این روش را بکار بگیرید؛ شما باید پیش نیاز ها و هم نیازها را رعایت کنید. این اصطلاح بیشتر در دروس دانشگاهی بکار می رود مثلا شما برای اینکه بتوانید ژنتیک را بگذرانید باید زیست سلولی و مولکولی را اصطلاحا پاس کرده باشید یعنی زیست سلولی و مولکولی پیش نیاز ژنتیک می باشد! و همچنین شما باید جانورشناسی 1 را با آزمایشگاه جانورشناسی 1 بردارید زیرا هم نیاز هستند!

حال باید در بحث یادگیری زیست شناسی نیز این موارد را رعایت کنید مخصوصا بحث پیش نیاز! معمولا فصول کتاب درسی نیز این موارد رعایت کرده است. 

داشتیم درمورد ترتیب یادگیری زیست دهم، زیست یازدهم و زیست دوازدهم صحبت می کردیم پس شما باید ترتیب فصول و پایه ها را رعایت کنید تا به یادگیری صحیح و کاملی دست یابید.

مثلا برای یادگیری کامل و مفهومی فصل تولیدمثل و مثلا تخمک زایی دانش آموز باید تقسیم سلولی را در فصل قبلش به خوبی آموخته باشد. برای اینکه دانش آموز فصل فتوسنتز زیست دوازدهم را به خوبی درک کند باید فصول گیاهی دهم و یازدهم را به خوبی بلد باشد این هم پیش نیاز هستند!

پس متوجه شدیم زیست تمامی پایه ها مهم هستند تنها برای اینکه یادگیری دقیق و کاملی داشته باشید باید ترتیب فصول را رعایت کنید!

این هم یک نکته مهم کنکوری در مقاله نمودار درختی زیست یازدهم!

تدریس زیست شناسی کنکور: 09044686613 نازیلا ایمنی (معلم زیست)

 

 

نمودار درختی فصل 4 زیست یازدهم:

 

نمودار درختی فصل 4 زیست یازدهم

 

خب رسیدیم به بخش نمودار درختی فصل 4 زیست یازدهم؛ در مقاله نمودار درختی زیست یازدهم قبل از اینکه به نمودار درختی فصل 4 زیست یازدهم بپردازیم می خواهیم به اهمیت نمودار درختی در بحث مرور و جمع بندی بپردازیم:

باید بگویم که فصل جمع بندی یکی از دوره های حائز اهمیت کنکور است. انگار دانش آموز با جمع بندی کردن  مهر پایان را بر پروژه کنکور می زند و اگر جمع بندی نکند این پروژه ناتمام می ماند!

پس در دوران جمع بندی باید بسیار هوشمندانه عمل کنید! یکی از روش های مرور کردن در دوران جمع بندی که می توانید به کار بگیرید استفاده از نمودار درختی است؛ نمودار درختی زیست دهم، نمودار درختی زیست یازدهم و نمودار درختی زیست دوازدهم می باشد. اینگونه می توانید یک مرور فوق العاده بر روی مطالب داشته باشید و جمع بندی انجام دهید زیرا در نمودار درختی کلیات و جزئیات لازم ذکر می شود پس یک منبع فوق العاده جهت مرور در دوران جمع بندی خواهد بود.

همچنین باید بگویم که در دوران جمع بندی بحث زمان خیلی مهم است؛ یعنی شما وقت ندارید که برای هر فصل دو ساعت زمان اختصاص دهید زیرا فرصت خیلی کوتاه است!

با استفاده از نمودار درختی بسیار در بحث زمان صرفه جویی می کنید؛ به اینصورت که در کمترین زمان ممکن بیشترین بازدهی را خواهید داشت!

 

کتاب نمودار درختی زیست:

خب رسیدیم به بخش کتاب نمودار درختی زیست؛ اما در مقاله نمودار درختی زیست یازدهم پیش از آنکه راجع به نمودار درختی زیست یازدهم صحبت کنم لازم است کمی درباره مرور کردن صحبت کنم که نمودار درختی زیست شناسی یکی از منابع فوق العاده جهت مرور کردن است!

یکی از رایج ترین سوالات دانش آموزان این است که چگونه درس بخوانیم تا مطالب را هرگز فراموش نکنیم؟

دانش آموزان فکر می کنند که یک روش مطالعه جادویی وجود دارد که اگر آنگونه مطالعه کنند دیگر مطالب را فراموش نخواهند کرد. 

نه دانش آموزان عزیز! اینگونه نیست! برای اینکه مطالب را هرگز فراموش نکنید باید بطور مکرر مرور کنید با مرور های منظم و همچنین اصولی مطالب در ذهنتان تثبیت خواهد شد و اصطلاحا مطالب از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلندمدت انتقال خواهد یافت!

البته که مرور کلی اصول دارد اینکه در چه بازه های زمانی باید انجام شود؟ مرور به چه شکل باید صورت بگیرد؟ و...

نیاز به مشاور داری که همه نکات مشاوره ای را بهت یاد بده؟

09044686613 نازیلا ایمنی -مشاور کنکور - مدرس زیست کنکور

 

نمودار درختی زیست یازدهم مهروماه:

خب برویم سراغ نمودار درختی زیست یازدهم مهروماه. در مقاله نمودار درختی زیست یازدهم پیش از آنکه سراغ نمودار درختی زیست یازدهم مهرماه بروم می خواهم به اهمیت زیست یازدهم بپردازم؛ زیست شناسی شامل بحث های زیاد و مهم است؛ در زیست شناسی یازدهم در امتداد زیست دهم، تعدادی از دستگاه های بدن را می آموزید که شامل دستگاه عصبی در فصل یک، دستگاه حواس در فصل دو، دستگاه حرکتی در فصل 3، دستگاه درون ریز (تنظیم شیمیایی) در فصل 4، دستگاه ایمنی در فصل 5، دستگاه تولیدمثلی در فصل 7 می باشد. فصل 6 پیش نیاز فصل 7 و همچنین یکی از فصول اساسی ژنتیک می باشد (که ادامه فصول ژنتیک را در زیست دوازدهم می خوانید) و در نهایت فصل 8 و فصل 9 زیست گیاهی می باشد. ناگفته نماند که در انتهای فصول مربوط به دستگاه های بدن زیست جانوری قرار داده شده است!

پس باید مثل سایر پایه ها، به زیست شناسی یازدهم نیز توجه ویژه ای بکنید.

خب رسیدیم به پایان مقاله نمودار درختی زیست یازدهم امیدوارم که مطالب و نمودار درختی زیست یازدهم برایتان مفید باشد!

تدریس زیست شناسی کنکور: 09044686613 نازیلا ایمنی (معلم زیست)


 

 

 

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده