قبولی پزشکی | از الان بخونم قبول میشم؟ | قبولی پزشکی+ کنکور پزشکی

قبولی پزشکی |

 

از الان بخونم پزشکی قبول میشم؟

کنکور پزشکی

 

قبولی-پزشکی

 

قراره در این مقاله درباره این صحبت کنیم که اگر از الان شروع کنیم به خوندن، به قبولی پزشکی می‌رسیم؟

این یک سوالی است که دانش آموزان از پایه دهم شروع می کنند به پرسیدن تا چند ماه مانده به کنکور! لازم است به یک نکته خیلی مهم اشاره کنم. ما دانش آموزانی را داشته ایم که چند سال برای کنکور خوانده اند و در نهایت پزشکی قبول شده اند دانش آموزانی بوده است که دو سال خوانده اند و به قبولی پزشکی رسیده اند برخی دیگر وجود دارند که تنها سال آخر را خوانده اند.

این میان دانش آموزان به فرض به مهرماه می رسند و چون تابستان خود را از دست داده اند نگران اند که دیگر پزشکی قبول نمی شوند!

بعنوان یک مشاور می توانم یک خواهشی ازتون بکنم؟ میشه ول کنید "زوده" و یا   "دیره" ؟ گاهی از بعضی دانش آموزان می پرسیم چرا الان برای کنکور نمی خوانید؟ پاسخ می دهند چون زوده! بعد از یک مدت هم مجدد سوال می کنیم چرا برای کنکور نمی خوانید؟ پاسخ می دهند چون دیگه دیره و فایده ای نداره! کسی که میگه زوده یروزی هم میگه دیره! 

میشه کلا این دو تا واژه را رها کنید دیر یا زود نیست! همین الان شروع کن همین الان وقتشه! نگو زوده چون شروع نمی کنی! و نگو دیره چون دیگه سراغش نمیری!

پس در بحث خواندن برای کنکور دیره یا زوده را ول کن! نه دیره! و نه زوده! وقت درستش الانه!

موضوع بعدی که باعث می شود دانش آموزان بی انگیزه شده و دچار بی انگیزگی شوند عذاب وجدان گرفتن است. لطفا عذاب وجدان را کنار بگذارید؛ منظورم این نیست که بی خیال شوید! هرگز منظورم بی خیالی و رها کردن درس و مشق نیست!

اما حس عذاب وجدان را کنار بگذارید؛ حس عذاب وجدان در 99% حالات، دانش آموزان را به ناامیدی سوق می دهد و در حالت ناامیدی، شما بی خیال می شوید زیرا دیگر انگیزه خود را از دست داده اید! پس هر زمانی که از دست داده اید را کنار بگذارید به گذشته از دست رفته فکر نکنید؛ به گذشته تنها یک بار باید توجه کنید درس خود را بگیرید و سپس کنار بگذارید. با مرور گذشته چیزی عاید شما نمی شود!

بنابراین بحث عذاب وجدان، دانش آموزان را در اکثر اوقات به ناامیدی سوق می دهد؛ همانطور که ابتدای صحبتم هم گفتم منظورم این نیست که بی خیال شوید و اصلا درس نخوانید اما معمولا با عذاب وجدان و سرزنش کردن شما نمی توانید به خودتان کمک کنید تا در نهایت پیشرفت کنید.

این هم موضوع مهم در بحث قبولی پزشکی.

 

نیاز به مشاور حرفه ای داری که تو رو به قبولی پزشکی برسونه؟

09044686613 نازیلا ایمنی - مشاور کنکور، مدرس زیست کنکور

 

 

چگونه پزشکی قبول شویم 1402؟

 

چگونه-پزشکی-قبول-شویم

 

خب در مقاله قبولی پزشکی می خواهیم به یک موضوع اساسی جواب دهیم؛ سوال بسیاری از دانش آموزان این است که چگونه پزشکی قبول شویم 1401؟ یعنی اینکه در کنکور سال 1402 چگونه به قبولی پزشکی برسیم؟ خب دوستان! در سال تحصیلی 1402-1401 تغییرات زیادی در ساختار کنکور، زمان برگزاری کنکور و تعداد کنکور پیش آمد.

بزرگترین تغییر در کنکور 1402، این است که دروس عمومی از کنکور حذف شد و ارزشیابی آن به امتحانات نهایی موکول شد! دانش آموزان محصل که بایستی باید برای امتحانات نهایی خود دروس عمومی را مطالعه کنند ولی خب دیگر لازم نیست که دروس عمومی را به روش کنکوری بخوانند همچنین دانش آموزان فارغ التحصیل و پشت کنکوری برای ارتقای امتیاز خود می توانند ترمیم معدل کنند.

موضوع دوم درمورد این است که قرار است که در سال تحصیلی 1402-1401 دوبار کنکور برگزار شود. 

حال این شرایط به نفع دانش آموزان است یا به ضررش؟ آیا قبولی پزشکی با این اوصاف امکان پذیر است؟

 

چگونه در مدت کم پزشکی قبول شویم؟

 

چگونه در مدت کم پزشکی قبول شیم

 

سوال خیلی از دانش آموزان این است:

  • اگه از الان بخونم پزشکی قبولم؟
  • توی دو ماه میتونم پزشکی قبول شم؟
  • چگونه در مدت کم پزشکی قبول شم؟

و سوالاتی از این قبیل...

دوستان اینجا باید به دو نکته اشاره کنم:

نکته اول این است که ناامید نشوید در هر زمانی که هستید مثلا دانش آموزان در مهرماه می گویند دیگر امیدی ندارم. چرا باید ناامید شوید؟ چرا باید بی خیال شوید؟ شما هنوز کلی فرصت دارید چرا ناامید شوید؟

نکته دوم این است که به فرض دانش آموزان سوال می کنند یک ماه به کنکور مانده است می توانم در یک ماه به قبولی پزشکی برسم؟

دوستان! در هر سطحی که هستید در هر زمانی که هستید ناامید نشوید و درس تان را بخوانید جدای قبولی پزشکی، شما باید یاد بگیرید که همیشه از زمان خود به نحو احسن استفاده کنید. اگر الان از یک ماه خود به نحو احسن استفاده نکنید حتی اگر پشت کنکور بمانید نمی توانید از زمان خود به خوبی استفاده کنید.

اما این میان گول برخی تبلیغات را نخورید شخصی که اصلا هیچ چیزی نخوانده است چطور می تواند در یک به قبولی پزشکی برسد؟

شاید باور کردن آن تبلیغات برای شما شیرین تر باشد و پذیرش حقیقت کمی ناخوشایند باشد اما مراقب باشید که گولتان نزنند!

اما همانطور که قبل تر گفتم شما باید استفاده از همان یک ماه به نحو احسن را بلد باشید تا نهایتا سال بعد عالی بخوانید تا به قبولی پزشکی برسید!

بنابراین گول تبلیغات قبولی پزشکی در یک ماه یا دو ماه را نخوانید!

 

چگونه پزشکی قبول شویم نی نی سایت؟

 

چگونه پزشکی قبول شویم نی نی سایت

 

خب در مقاله قبولی پزشکی می خواهیم به سوال بالا پاسخ دهیم. آیا شرایط کنکور 1402 به نفع دانش آموزان است؟ با این اوصاف قبولی پزشکی امکان پذیر است؟

خب دوستان! موضوع برگزاری دو کنکور در سال به نفع شماست؛ روی هرکدام که به زمان بندی شما بیشتر می خورد می توانید سرمایه گذاری کنید و توصیه من بعنوان یک مشاور به شما این است که حتی اگر هدفتان تنها یکی از آنهاست کنکور دیگر را نیز بدهید تا خود را مورد سنجش قرار دهید!

پس، برگزاری کنکور دوبار در سال به نفع شما خواهد بود! در سال های قبل تنها یک بار کنکور برگزار می شد و خدای نکرده در آن آزمون اتفاقی برای دانش آموز می افتاد دانش آموز یک سال دیگر باید منتظر می ماند و این دانش آموزان بسیار اذیت می شدند! اما با برگزاری دو کنکور در سال بسیار زیاد به نفع شماست!

موضوع دوم حذف دروس عمومی از کنکور بود؛ شاید برخی ها بگویند این موضوع خوب است و یک عده بگویند خوب نیست!

ببینید در اصل باید بگویم که دروس عمومی بطور کل که حذف نشده است زیرا شما دروس عمومی را باید برای امتحانات نهایی بخوانید و تاثیر سوابق تحصیلی 40% می باشد! تنها، خواندن دروس عمومی به روش کنکوری حذف شده است؛ 

یک موضوع را که با قاطعیت می توانم بگویم اهمیت دروس اختصاصی می باشد!

در کنکور سال های قبل همیشه اهمیت دروس عمومی مطرح می شد! و قطعا که اهمیت دروس عمومی بالا بود! اما دروس اختصاصی اهمیت خیلی زیادی داشت. آنچه در کنکور تغییر نکرده است اهمیت دروس اختصاصی می باشد. در کنکور قدیم هم دروس اختصاصی خیلی مهم بود الان هم که کل کنکور شامل دروس اختصاصی می باشد!

پس نگران این موضوع نباشید به هرحال دروس عمومی را برای امتحانات نهایی یا ترمیم معدل بخوانید و دروس اختصاصی هم که اهمیتش صد چندان شده است.

بنابراین با این سیستم کنکور نیز می توانید به قبولی پزشکی برسید. قبولی پزشکی را منوط به شرایط خاص نکنید؛ این نکته مهم را فراموش نکنید شرایط هرچه باشد چه آسان و چه سخت برای همه یکسان است! پس شانس قبولی پزشکی نیز برای همه یکسان است کسانی به قبولی پزشکی می رسند که خود را با این شرایط بهتر تطبیق می دهند.

 

 

من پزشکی قبول میشم؟

 

من-پزشکی-قبول-میشم

 

خب رسیدیم به پایان مقاله قبولی پزشکی و به سوال اساسی دانش آموزان پیرامون قبولی پزشکی پاسخ دادیم اینکه از الان برای کنکور بخوانیم به قبولی پزشکی می رسیم یا نه؟

در پایان می خواهیم به سوال اینکه من پزشکی قبول میشم پاسخ دهیم؟

اول از همه لازم است به یک نکته ای اشاره کنم؛ شاید دلیل خیلی از دانش آموزان که به قبولی پزشکی نمی رسند ذهن محدود شان است! خیلی از دانش آموزان خودشان باور نمی کنند که می توانند به قبولی پزشکی برسند بنابراین هر چقدر هم به این دانش آموزان مسیر قبولی پزشکی را بگویی نه باور می کنند و نه عمل می کنند!

شاید بگویید من که خیلی ضعیفم که پزشکی قبول نمیشم! چرا امید واهی می دهید؟

ببینید اول از همه اینکه صحبت هایم امید واهی نیست؛ خیلی دانش آموزان وجود داشته اند که اتفاقا در مدارس ضعیف درس می خواندند امکانات نداشتند و پایه درسی خیلی ضعیفی داشتند اما توانسته بودند به قبولی پزشکی رسیدند. نباید ذهن خود را محدود کنید.

این میان لازم است به یک نکته خیلی مهم اشاره کنم هیچ جای کار من نگفتم که به سادگی تمام اینها انجام می شود! خیر.

شاید جمله کلیشه ای باشد اما من بسیار این جمله را باور دارم. اگر ساده و آسان بود که همه انجام می دادند و همه موفق می شوند؛ مسیر طولانی در پیش است مسیری پر از چالش. در این مسیر ممکن است به مشکلاتی بربخورید ممکن است دچار سختی هایی شوید اما گذر کنید پا پس نکشید ادامه دهید و این میان لذت بردن از مسیر را فراموش نکنید!

این هم نکته خیلی مهم برای رسیدن به قبولی پزشکی؛ پس شرط اصلی قبولی پزشکی، محدود نکردن ذهن است خودتان را باور کنید اگر خودتان را باور کنید می توانید اقدام کنید و دست به عمل بزنید!

نیاز به مشاور حرفه ای داری که تو رو به قبولی پزشکی برسونه؟

09044686613 نازیلا ایمنی - مشاور کنکور، مدرس زیست کنکور

 

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده