افزایش انگیزه برای کنکور | چطوری انگیزه بگیرم؟ | افزایش انگیزه

افزایش انگیزه | چطوری انگیزه بگیرم؟

 

افزایش انگیزه

 

 

راه های افزایش انگیزه و انرژی:

 

انگیزه و انرژی در سال کنکور بسیار اهمیت دارد! بخاطر همون شما بعنوان یک دانش آموز کنکوری باید انرژی و انگیزه خود را بالا نگه دارید؛ پس بنابراین مهمه که راه های افزایش انگیزه را یاد بگیرید تا بتوانید با بی انگیزگی خود کنار بیایید؛

یک نکته خیلی لازم و ضروری باید خدمتتان بگویم؛ دانش آموزان وقتی که دچار بی انگیزگی می شوند فکر می کنند فقط خودشان هستند که بی انگیزه می‌شوند و دچار یاس و ناامیدی می شوند!

و همه ی دانش آموزان به جز خودشان همیشه بمب انرژی هستند. نه دوستان! همه ی دانش آموزان در برهه زمانی های مختلف دچار بی انگیزگی می شوند.

در همین زمان است که ارزش افزایش انگیزه پررنگ تر می شود؛

در همین قسمت است که دانش آموزان موفق و ناموفق متمایز می شوند؛ دانش آموزان موفق سعی می کنند با راهکارهای افزایش انگیزه، انگیزه وانرژی خود را بالا ببرند اما دانش آموزان ناموفق بی‌خیال شده و رها می کنند!

اتفاقا من همیشه می گویم وقتی که دچار بی انگیزگی و ناامیدی شدید و حس بی خیال شدن داشتید لحظه ارزشمند و حیاتی است و سرنوشت شما تعیین می شود؛ با افزایش انگیزه حال خود را خوب کرده و اتفاقا پرقدرت تر ادامه می دهید یا بی خیال رویاهایتان می شوید؟

 

 

راه های افزایش انگیزه در دانش آموزان:

 

راه های افزایش انگیزه در دانش آموزان

 

در این قسمت دوست دارم کمی ذهنیت تان را درباره افزایش انگیزه اصلاح کنم؛ ببینید اول از همه از خود بپرسید من به چه دلیلی بی انگیزه شدم؟ برنامه درسی سنگین غیراستاندارد دارم که خسته ام کرده است؟ نیاز به استراحت دارم؟ و...

پس اول از همه دلیل را بیابید؛ به چه دلیلی ناامید شده اید و سعی کنید مشکل تان را حل کنید؛ شما باید مشکل را حل کنید، با سرکوفت و سرزنش خود چیزی را حل نمی کنید. هیچ کس با سرزنش خود رشد نمی کند!

در مرحله بعدی از خود بپرسید: من برای چه چیزی تلاش می کنم؟ اصلا برای چی وارد این مسیر شدم؟ بی هدف که نیستید! شما یک هدف داشتید یک رویا داشتید! چرا به همین زودی فراموش کردید؟ چرا به همین راحتی بی خیال هدف خودتان شدید؟ رویاهای شما لیاقت ندارند که شما برایشان بجنگید؟

پس اول از همه ذهنیت خود را راجع به هدف و انگیزه اصلاح کنید؛ اینگونه افزایش انگیزه حقیقی را تجربه خواهید کرد.

 

انگیزمو برای کنکور از دست دادم:

 

افزایش-انگیزه

 

در دوران کنکور زمان هایی فرا می رسد که دانش آموز بطور کلی انگیزه اش را از دست می دهد و اصطلاحا می گوید: انگیزمو برای کنکور از دست دادم! برای رهایی از این شرایط چه باید کرد؟

اول از همه باید بگویم که دانش آموز باید سعی کند انگیزه اش را حفظ کند اما به هر حال همه داوطلبان در برهه زمانی های مختلف دچار بی انگیزگی می شوند اما برای افزایش انگیزه چه باید کرد؟

دانش آموزان عزیز! ببینید دلیل خیلی از بی انگیزگی های شما این است که ملاحظه می کنید که ضعیف هستید و به فرض نمی توانید درصد و تراز خود را بالا ببرید؛ در این حالت ناامید می شوید و می‌گویید که من در کنکور قبول نمی شوم چون به اندازه کافی قوی نیستم. مثلا دوران مهرماه، دی ماه، یا حتی نوروز که خیلی نزدیک به کنکور است دانش آموز می گوید که من این همه درس خواندم پس چرا باز نمی توانم تست ها را حل کنم؟

دانش آموزان عزیز! ببینید اگر که بی خیال این ناامیدی ها شوید شما در بدترین حالت که عید است و خیلی نزدیک به کنکور است می توانید تغییرات بزرگی را رغم بزنید. اگر بعد عید را عالی بخوانید رتبه خود را به طرز عجیبی می توانید جابه جا کنید!

یعنی ممکن است شما در یک آزمون که در نوروز برگزار شده است زیست شناسی را 40 درصد بزنید اما اگر بعد عید خوب مطالعه کرده و مطالب را جمع بندی کنید قطعا می توانید این درصد را تا حداقل 50 الی 60 درصد بالا ببرید.

تمام رتبه های برتر و درصد های بالا از همان اول که دروس را صد در صد نمی زدند! (تعداد رتبه های برتر که از اولین آزمون درصد فوق العاده داشتند بسیار کم است! حتی رتبه های یک کشوری هستند که در دروس ضعف داشتند اما برطرف کرده و ترکوندند!)

بنابراین در هر زمانی که هستید اگر از الان بخوانید و اصولی پیش بروید رتبه خود را بسیار زیاد می‌توانید جابه جا کنید!

بنابراین ناامیدی و بی انگیزگی را کنار گذاشته و با افزایش انگیزه کار خود را پیش ببرید و فرصت ها را از دست ندهید! 

 

راه های افزایش انگیزه برای درس خواندن:

 

راه های افزایش انگیزه برای درس خواندن

 

خب در بخش راه های افزایش انگیزه برای درس خواندن برویم سراغ راه های افزایش انگیزه برای درس خواندن؛ در این قسمت راهکار هایی را خدمتتان می گویم که انگیزه خود را افزایش داده و قوی تر و با انرژی بیشتر به راه خود ادامه دهید.

 

حالتو خوب کن!

 

همیشه به دانش آموزان می گویم که شناخت کاملی از خود داشته باشید؛ و بدانید چه چیز هایی و چه کارهایی حال شما را خوب می کند. بنابراین یک لیست تهیه کنید از کارهایی که حال شما را خوب می‌کند. بی خیال دوستان تان و اطرافیان خود شوید؛ هرکس روحیه و شخصیت متفاوت دارد. قرار نیست لیست هایتان شبیه هم باشد! یک دانش آموز با فیلم دیدن و آهنگ گوش دادن حالش خوب می شود، دیگری با شعر خواندن و مطالعه کتاب، یک نفر دیگر با آشپزی کردن، یک نفر با پارک رفتن، یک نفر با انجام کار هنری مثل نقاشی و... مهم این است که شما حالتان با چه چیزی خوب می شود. اکنون سعی کنید این کارها را کمی در جهت هدف تان قرار دهید مثلا اینکه شما هر روز و هر هفته نمی توانید مسافرت طولانی بروید؛ بنابراین اینگونه تفریحات را ماهی یک بار یا چند ماه یک بار انجام دهید. به فرض مثال آشپزی کردن برای یک ساعت پارک رفتن برای 40 دقیقه گزینه های خوبی هستند.

پس این تفریحات را سعی کنید در جهت هدف و کنکور قرار دهید و یک زمان معقولی برایش اختصاص دهید.

خیلی خودمونی میگم: بلد باش چطوری حال خودتو خوب کنی!

 

فیلم های انگیزشی:

 

گاهی دانش آموزان نیاز دارند که اصطلاحا آدرنالین خود را بالا ببرند یعنی کمی هیجان و شور و شوق خود را بالا ببرند! تا از حالت کسالت دربیایند.

برای اینکار گوش دادن به آهنگ انگیزشی، ویدیو انگیزشی مفید خواهد بود. همچنین می توانید هدف خود را یا عکس دانشگاه موردعلاقه خود را روی دیوار اتاقتان، روی آِینه یا کمدتان بچسبانید!

این راهکارها کمک شایانی به شما در جهت افزایش انگیزه خواهد کرد!

 

نیاز به مشاور کنکور داری؟

09044686613 نازیلا ایمنی-تخفیف ویژه روی طرح های مشاوره ای!

 

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده