پزشکی دانشگاه آزاد+شهریه+کارنامه قبولی پزشکی ازاد

پزشکی دانشگاه آزاد 1

 

مقایسه دانشگاه آزاد با دولتی 

 

دانشگاه آزاد را می توان از جهات مختلف با دانشگاه دولتی مقایسه کرد دانشگاه آزاد هم دارای مزایا و هم معایبی است که در ادامه به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت . اما اگر بخواهیم صرفا دانشگاه آزاد و دولتی را با هم مقایسه کنیم باید بپردازیم به یک نگرش اشتباه کنکوری ها اینکه سطح علمی دانشگاه آزاد پایین تر از دولتی است ! در صورتی که با پایش گروهی از دانشگاه های آزاد به این نتیجه می رسیم که از گروهی ( نه همه ) از دانشگاه های دولتی از نظر علمی بالاتر هستند. دانشگاه آزاد در برخی موارد تحت شرایطی می تواند گزینه بهتری باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

 

مزیت پزشکی دانشگاه آزاد

 

 

مزایای دانشگاه آزاد 

 

به عنوان مزیت برای دانشگاه آزاد می توان موارد زیر را در نظر گرفت :

1. دانشگاه آزاد می تواند برای داوطلبان کنکوری که آینده شغلی رشته شان خوب است مناسب باشد چراکه پس از فارغ التحصیلی می توانند چند برابر پول شهریه را بدست آورند

 

2.دانشگاه آزاد برای کسانی که رشته نه چندان مناسب در دانشگاه دولتی غیر شهر خودشان قبول شده اند می تواند گزینه مناسبی باشد چرا که اگر این افراد در شهر خودشان بمانند هم نزدیک به خانواده هستند هم می توانند کار دانشجویی پیدا کنند و کسب درآمد کنند و هم از نظر خرج مخارج خوابگاه و خورد و خوراک و ایاب ذهاب و... صرفه جویی خواهند داشت .

 

3. دانشگاه آزاد برای پسران کنکوری که محدودیت سنی بابت خدمت سربازی دارند و قصد کنکور دوباره دارند می تواند گزینه خوبی باشد البته دانشگاه پیام نور هم برای این تیپ از کنکوری ها مناسب است .

جهت مشاهده فیلم های انگیزشی کنکور کلیک کنید .

  

معایب پزشکی دانشگاه آزاد

 

معایب دانشگاه آزاد 

 

دانشگاه آزاد علاوه بر مزایا دارای معایبی نیز می باشد از جمله :

 

شهریه نسبتا بالای این دانشگاه ( البته دانشگاه های پردیس معمولا شهریه بالاتری نسبت به آزاد دارند غیر از خودگردان آزاد که برابرند) به همین دلیل برای پرداخت شهریه دانشگاه آزاد یا بایستی خانواده ای از نظر مالی سطح متوسط به بالایی داشته باشید و یا اینکه تکنیک ها و مهارت های استخدامی شغلی و کسب و کاری را آموزش ببینید و از همان ترم اول دست به کار شوید و کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید .

 

جهت دریافت مشاوره رایگان کسب و کار 09357269639 واتساپ 

 

 

پزشکی آزاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

پزشکی دانشگاه آزاد 

یکی از رشته های پر طرفدار بین کنکوری های تجربی رشته پزشکی و در دانشگاه آزاد رشته پزشکی مثل دانشگاه های دولتی جز رشته هایی با رقابت بالاست . این رشته به نسبت بازار کاری بهتری دارد اما حتما باید توجه داشته باشید که رشته پزشکی هم دارای مزایا و معایبی است :

 

مزایای رشته پزشکی دانشگاه آزاد 

 

1. پس از فارغ التحصیلی (معمولا) مشغول به کار می شوند.

2.پرستیژ و اصطلاحا کلاس بالایی بین عوام مردم دارد 

 

معایب رشته پزشکی دانشگاه آزاد 

 

1. شهریه بالای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه آزاد

2.طول مدت زمان بالای فارغ التحصیلی که حدود 7 سال می باشد 

 

 

پرستاری دانشگاه علوم پزشکی آزاد

 

رشته پرستاری دانشگاه آزاد

 

رشته پرستاری دانشگاه آزاد جز رشته هایی است که کنکوری ها بیشتر بدلیل بازار کار آن را انتخاب می کنند پرستاری در دانشگاه دولتی بسیار بهتر است به دلیل عدم پرداخت شهریه اما این رشته را حتی اگر در دانشگاه آزاد هم بخوانید و اگر 

1.روحیه بالا و متناسب با شرایط بیمارستان را داشته باشید 

2. شخصیتتان متناسب با این رشته باشد 

3. سخت کوش و با آستانه تحمل بالا باشید 

 

می تواند بازار کار خوبی برای شما داشته باشد .

 

داشگاه آزاد تهران پزشکی

 

دانشگاه آزاد تهران یکی از بهترین دانشگاه های آزاد برای رشته پزشکی و زیر گروه رشته های پیراپزشکی است و شما می توانید جهت آشنایی بیشتر با این دانشگاه وارد وبسایت دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران به آدرس iautmu.ac.ir شوید .

جهت مطالعه جملات پرقدرت انگیزشی کنکور کلیک کنید 

 

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران 

 

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد علوم پزشکی سامانه ای با چندین کاربرد مخصوصا برای دانشجویان جدید الورودی و اساتید و... می باشد که شما می توانید از  آدرس وبسایت که بالاتر گفته شد وارد سامانه شوید 

 

حدود رتبه برای پزشکی آزاد 

 

حدود رتبه برای قبولی پزشکی دانشگاه آزاد باتوجه به رقابت به شدت بالا برای قبولی رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی نهایتا تا حدود رتبه 3000 معمولا دانشگاه های دولتی این رشته ها را پذیرش می کنند و الباقی نهایتا تا حدود سه هزار نفر بعد این رتبه معمولا شرایط پذیرش رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی را در دانشگاه های آزاد دارند البته بماند موارد استثنایی و نادر که همیشه هستند لذا ما فقط مد نظرمان اکثریت است .

 

کارنامه قبولی پزشکی آزاد

 

کارنامه پزشکی دانشگاه آزاد 

در این بخش نمونه هایی از کارنامه های قبولی پزشکی دانشگاه آزاد را مشاهده میکنید :

 • ادبیات :49
 • عربی : 75
 • دینی :76
 • زبان : 61
 • زمین : 0
 • ریاضی :72
 • زیست : 67
 • فیزیک : 68
 • شیمی  :46
 • تراز : 9998
 • رتبه کشوری : 4080
 • رشته قبولی : پزشکی دانشگاه آزاد تهران

 

 • ادبیات :87
 • عربی: 69
 • دینی :95
 • زبان :59
 • زمین :0
 • ریاضی :46
 • زیست :62
 • فیزیک :46
 • شیمی :37
 • تراز :9649
 • رتبه کشوری :6000
 • رشته قبولی : پزشکی دانشگاه آزاد کرمان

 

البته توجه داشته باشید این درصد ها برای کنکور های قبل از 99 و 1400 بوده برای اطلاع از درصد های سال های اخیر با واتساپ 09357269639 در ارتباط باشید 

 

 

 

شهریه هزینه پزشکی آزاد

 

 

شهریه هزینه پزشکی دانشگاه آزاد 

شهریه و هزینه رشته پزشکی در دانشگاه آزاد هر ساله متغیر است اما به صورت حدودی برای 18 واحد نظری ( چون شهریه واحد عملی با نظری متفاوت است ) حدود 17 تا 22 میلیون تومان برای هر ترم است و هرساله میزان شهریه دانشگاه آزاد حدود 15 درصد افزایش دارد که این درصد هم خود متغیر می باشد و می تواند پایین تر و یا اغلب موارد بالاتر باشد .

 

رشته های مهندسی دانشگاه آزاد

 

این رشته ها برای داوطلبان رشته ریاضی فیزیکی پیشنهاد می شود که رشته نه چندان خوب در دانشگاه دولتی نه چندان خوب قبول شده اند . پیشنهاد می شود رشته های مهندسی خوب و مورد علاقه خود را در دانشگاه آزاد محل زندگی خود بخوانند و از ترم اول دنبال کسب و کار و رزومه باشند

 

جهت مشاوره رایگان داخل واتساپ 09357269639 

 

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 

 

براساس کارنامه اولیه کنکور که در سایت سنجش دریافت می شود افرادی که در دانشگاه های دولتی مجاز به انتخاب رشته نشده اند می توانند براساس سوابق تحصیلی و اصطلاحا بدون کنکور وارد رشته های مورد علاقه شان در دانشگاه آزاد شوند .

 

جهت مشاوره رایگان انتخاب رشته 09357269639 واتساپ 

 

 

 

مهندسی پزشکی آزاد

 

 

رشته مهندسی پزشکی

 

رشته مهندسی پزشکی چه در دانشگاه آزاد و چه دولتی جز رشته های نسبتا پرطرفدار است و بعضا در برخی دانشگاه های آزاد بدون کنکور هم می توان تحصیل کرد به نسبت بازار کاری خوبی دارد اما اگر اصول کسب و کار و کارآفرینی را آموزش ببینید و روحیه کارآفرینی داشته باشید می توانید موفق تر هم باشید . 

 

 

دوست عزیز هر سوالی داری میتونی از طریق واتساپ 09357269639 رایگان بپرسی 

۵
از ۵
۱۶ مشارکت کننده
ستاره گفت:
سلام استاد پزشکی دانشگاه آزاد با پزشکی دانشگاه دولتی چه فرقی می‌کنه ؟
  مشاور کنکور گفت:
  سلام و درود برشما دوست عزیز فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه آزاد عملا فرقی با فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه های دولتی ندارد .
مهدی گفت:
سلام
میخواستم بدونم درسته ک اگه از دانشگاه آزاد فارغ‌التحصیل پزشکی بشیم نمیتونیم توی بیمارستان عمومی مشغول بکار بشیم؟
یا کلا دانشگاه دولتی بجز شهریه معایب دیگه ای داره نسبت ب دولتی؟
  پشتیبانی گفت:
  سلام دوست عزیز جهت دریافت مشاوره رایگان 09356330240 واتساپ