صفر تا صد زیست کنکور | تدریس ژنتیک کنکور| آموزش ژنتیک کنکور

صفر تا صد زیست کنکور:

 

صفر-تا-صد-زیست-کنکور

 

در بحث صفر تا صد زیست کنکور لازم است به یک موضوع اشاره کنم و آن هم ضریب درسی زیست کنکور است. فکر می کنم در قسمت صفر تا صد زیست کنکور، دانستن ضریب درسی زیست کنکور بسیار ضروری باشد اما اجازه بدهید در این قسمت ضریب درسی تمام دروس کنکور را بررسی کنیم و در نهایت ضریب درسی زیست کنکور را دقیق تر تحلیل کنیم. ضرایب دروس عمومی و اختصاصی به شرح زیر است.

دروس عمومی:

ادبیات: 4

دینی: 3

عربی: 2

زبان انگلیسی:2

 

سختی های ناگفته پزشکی از زبان دانشجویان پزشکی! کلیک کنید.

صفر تا صد زیست کنکور:

 

دروس اختصاصی:

ریاضی: 2 در زیرگروه 1، 3 در زیرگروه 2

زیست شناسی: 4

فیزیک: 2

شیمی: 3 در زیرگروه 1، 4 در زیرگروه 2

خب در بخش صفر تا صد زیست کنکور، ضرایب دروس عمومی و اختصاصی را خدمتتان عرض کردم. اکنون اجازه بدهید ضریب درسی زیست شناسی کنکور را بیشتر تحلیل کنیم:

دوستان! گاهی برخی داوطلبان تجربی به اشتباه فکر می کنند که ارزش درس ادبیات بعنوان یک درس عمومی ضریب 4 و ارزش درس زیست شناسی بعنوان یک درس اختصاصی ضریب 4 یکسان هستند زیرا هر دو ضریب 4 دارند. اما سخت در اشتباه هستند!  دروس اختصاصی ضریب مخفی 3 دارند یعنی اینکه شما برای محاسبه ضریب نهایی درس اختصاصی مذکور باید ضریب درس را در عدد 3 ضرب کنید تا ضریب نهایی درس اختصاصی بدست آید. برای محاسبه ضریب درس زیست شناسی باید عدد 4 را در 3 ضرب کنیم که در نهایت ضربی نهایی درس زیست کنکور می شود 12! الان متوجه شدید چرا ارزش درس ادبیات با درس زیست شناسی یکسان نیست؟ همچنین ضریب دروس اختصاصی بجز زیست به منوال زیر است:

شیمی: 9 ریاضی: 6 فیزیک: 6

 

برای تهیه بهترین پکیج جامع ژنتیک کلیک کنید.(آموزش جامع ژنتیک کنکور)

در صورت وجود هرگونه مشکل با شماره 09358700497 در ارتباط باشید.

پاسخگو هستیم.

برای دریافت مشاوره رایگان با 09044686613 در ارتباط باشید.

 

 

زیست شناسی کنکور:

 

زیست-شناسی-کنکور

 

خب در راستای صفر تا صد زیست کنکور کمی درباره زیست شناسی کنکور صحبت کنیم. دوستان زیست شناسی کنکور اهمیت خیلی بالایی دارد درسی است که جبرانش دشوار و حتی غیر ممکن است. حال چرا این را می گویم؟

دوستداری مشکلتو در ژنتیک یک بار برای همیشه ببندی؟ کلیک کن.

برخی از دوستان چون در درس زیست ضعیف هستند بجای اینکه مشکل خود را در زیست شناسی رفع کنند و درصد خود را در زیست کنکور بالا بکشند ترجیح می دهند با یک درس دیگر مثل ریاضی جبران کنند دوستان جبران درس ریاضی بعنوان یک درس 12 واحد خیلی سخت است به مثال زیر خوب توجه کنید:

داوطلبی زیست را 10 درصد می زند و ریاضی را 70 درصد می زند 

حال یک تبدیل جزئی انجام می دهم:(از میانگین درصد بچه ها و دشواری دروس صرف نظر می کنیم)

این داوطلب انگار زیست را 35% و ریاضی 20% زده است! 

زیرا ضریب درس زیست دقیقا دو برابر درس ریاضی کنکور است! به همین سبب به همین راحتی نمی توانید درس زیست را جبران کند. صفر تا صد زیست کنکور

البته ممکن است که شما روی یک درس خاص سرمایه گذاری کنید. اشکال ندارد اما به درصد پایین زیست اکتفا نکنید. مثلا اینکه زیست را نزدیک 60 درصد بزنید و ریاضی را به فرض 80 الی 90! این موضوع خوب است اما اینکه شما زیست را خیلی پایین بزنید و انتظار داشته باشید که با درصد بالای ریاضی می توانید جبران کنید معمولا ممکن نیست( البته قبل تر تذکر دادم که دشواری دروس مختلف و میانگین درصد داوطلبان در آن کنکور سراسری تاثیر گذار است!)

برای تهیه بهترین پکیج جامع ژنتیک کلیک کنید.(آموزش جامع ژنتیک کنکور)

در صورت وجود هرگونه مشکل با شماره 09358700497 در ارتباط باشید.

پاسخگو هستیم.

برای دریافت مشاوره رایگان با 09044686613 در ارتباط باشید.

 

 

بودجه بندی زیست کنکور:

 

بودجه-بندی-زیست-کنکور

 

خب دوستان در قسمت صفر تا صد زیست کنکور دوست دارم مفصل درباره بودجه بندی زیست کنکور صحبت کنیم:

 

زیست دهم: شامل 7 فصل است و در کنکور تجربی 17 سوال از آن طرح می شود یعنی 34 درصد سوالات زیست کنکور.

فصل 1: 0 سوال

فصل 2: 4-3 سوال

فصل 3: 2-1 سوال

فصل 4: 5-3 سوال

فصل 5: 3-2 سوال

فصل 6: 3 سوال

فصل 7: 2 سوال

دانلود رایگان کتاب ژنتیک! کلیک کنید.

زیست یازدهم: شامل 9 فصل است و در کنکور تجربی 17 سوال از آن طرح می شود یعنی 34 درصد سوالات زیست شناسی کنکور.

فصل 1: 3 سوال

فصل 2: 3-2 سوال

فصل 3: 3-2 سوال

فصل 4: 1 سوال

فصل 5: 3-2 سوال

فصل 6: 1 سوال

فصل 7: 3-2 سوال

فصل 8: 2 سوال

فصل 9: 1 سوال

زیست دوازدهم: شامل 8 فصل است و در کنکور سراسری 16 سوال از آن مطرح می شود یعنی 32 درصد زیست شناسی!

فصل 1: 3-2 سوال

فصل 2: 3-1 سوال

فصل 3: 4-3 سوال

فصل 4: 4-3 سوال

فصل 5: 3-1 سوال

فصل 6: 2-1 سوال

فصل 7: 1 سوال

فصل 8: 2 سوال

خب همانطور که در صفر تا صد زیست کنکور می گویم، این دقیق ترین بودجه بندی زیست کنکور! با دانستن بودجه بندی دقیق زیست شناسی کنکور قطعا مطالعه متمرکزتر خواهید داشت!

برای تهیه بهترین پکیج جامع ژنتیک کلیک کنید.(آموزش جامع ژنتیک کنکور)

در صورت وجود هرگونه مشکل با شماره 09358700497 در ارتباط باشید.

پاسخگو هستیم.

برای دریافت مشاوره رایگان با 09044686613 در ارتباط باشید.

 

 

تعداد سوالات و زمان پاسخگویی:

 

vahidimeni.ir

 

خب در ادامه موضوع صفر تا صد زیست کنکور باید بگویم که زیست شناسی کنکور شامل 50 تست است و جمعا 36 دقیقه وقت دارد. یعن یبطور میانگین برای هر تست 43 ثانیه وقت دارید که پاسخ دهید. البته 36 دققیه وقت پیشنهادی است یعنی کمی بیشتر و کمتر هم می تواند باشد بستگی به این دارد که شما چقدر زمان برای سایر دروس اختصاصی صرف می کنید. اما توصیه می کنم طبق زمان پیشنهادی بروید اما گر مثلا درسی مثل ریاضی را کمتر زودتر تمام کردید می توانید از وقت آن برای زیست کنکور بگذارید. و مورد بعدی که به دانش آموزان زیاد می گویم و دوست دارم به شما نیز بگویم این است. می توانید از زمان زمین شناسی برای درس زیست شناسی و یا هر درسی که نیاز دارید پخش کنید تا زمان بیشتری برای پاسخگویی سوالات داشته باشید و اگر فکر می کنید که برای تمامی دروس نیاز دارید آنرا تقسیم کنید.

برای تهیه بهترین پکیج جامع ژنتیک کلیک کنید.(آموزش جامع ژنتیک کنکور)

در صورت وجود هرگونه مشکل با شماره 09358700497 در ارتباط باشید.

پاسخگو هستیم.

برای دریافت مشاوره رایگان با 09044686613 در ارتباط باشید.

 

 

زیست آلا:

 

تدریس ژنتیک، آموزش ژنتیک، تدریس ژنتیک کنکور، آموزش ژنتیک کنکور، ژنتیک کنکور، ژنتیک زیست، زیست ژنتیک، زیست ژنتیک کنکور، ژنتیک پزشکی، قبولی پزشکی، قبولی کنکور، دانشگاه تهران، پزشکی تهران، زیست الا دوازدهم، سایت آلا زیست دهم 99-98 ، زیست یازدهم الا، زیست دهم الا موقاری 1400، صفر تا صد زیست یازدهم جلال موقاری، زیست الا، زیست دهم الا، زیست دهم الا موقاریريال صفر تا صد زیست کنکور

 

مشاور یا معلم برای زیست شناسی؟

 

بسیاری از داوطلبان تجربی نمی دانند آنچه که در سال کنکور در زمینه زیست شناسی نیاز دارند یک مشاور تحصیلی است یا یک معلم زیست خوب؟

اجازه بدهید د رمقاله صفر تا صد زیست کنکور به یک نکته ای اشاره کنم: مشاور تحصیلی بیشتر در زمینه مشاوره کنکور فعالیت می کند معلم زیست نیز زیست کنکور را تدریس می کند. این میان هرکدام توانایی دیگری را ندارند یعنی یک معلم نمی تواند مشاوره بدهد و همچنین مشاور نمی تواند زیست تدریس کند!

آیا چیزی تحت عنوان مشاور زیست شنیده اید؟

ببینید یک مشاور زیست هم یک معلم زیست است که زیست شناسی تدریس می کند و هم مشاوره کنکور بلد است؛ بنابراین مشاور زیست به خوبی از عهده صفر تا صد زیست کنکور بر می آید مشاور زیست به خوبی می تواند در زمینه زیست شناسی به شما مشاوره دهد. مگر مشاور زیست قرار است چه چیزی مشاوره دهد؟

رفقا! ببینید زیست شناسی یک درس حیاتی رشته تجربی است روش مطالعه زیست شناسی چیزی نیست که بتوان در عرض نیم ساعت نکات را جمع کرد و به دانش آموز گفت!

یک دانش آموز در حین مطالعه فصول مختلف در برهه زمانی های مختلف اعم از تابستان، مهرماه، قبل امتحانات دی ماه، حین امتحانات دی ماه، دوران بعد امتحانات دی ماه، دوران طلایی عید نوروز، دوران بعد عید که ویژه جمع بندی است و دوران نزدیک کنکور و... نیاز دارد که یک مشاور زیست همراهش باشد تا در هر موقعیت صفر تا صد زیست کنکور را آموزش دهد و شیوه صحیح پیش روی در زیست را به او آموزش دهد همچنین در صورت نیاز دانش آموز، زیست تدریس کند.

پس کار یک مشاور زیست مهمتر و سنگین تر از یک صرفا مشاور و یا صرفا معلم است!

 

 

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده