مرور زیست شناسی+جمع بندی خفن زیست کنکور + قبولی پزشکی

مرور زیست شناسی | چگونه زیست شناسی را جمع بندی کنیم؟

 

مرور-زیست-شناسی

 

روش مطالعه و مرور زیست شناسی:

 

یکی از معضلات اساسی دانش آموزان این است که زیست شناسی را می خوانند و بعد از مطالعه و یا بعد از گذر چند روز متوجه می شوند که مطالب را به کل فراموش کرده اند!

و این میان نمی دانند چگونه مطالعه کنند و چیکار کنند تا مطالب را به خاطر بسپارند علاوه بر اهمیت روش مطالعه زیست شناسی باید به اهمیت مرور زیست شناسی پی ببرید!

آنچه موجب می شود که شما مطالب را به خوب به یاد آورید، مرور زیست شناسی است. مرور زیست شناسی موجب می شود که شما مطالب را خوب در ذهنتان تثبیت کنید. 

اهمیت مرور زیست شناسی به اینصورت است که اگر شما زیست را مرور نکنید بدون شک مطالب را فراموش می کنید اگر زیست شناسی را با بهترین و درست ترین روش مطالعه هم خوانده باشید بدانید که کلید عدم فراموشی مطالب، مرور زیست شناسی است.

در عوض اگر مرور های متوالی و منظم داشته باشید مطمئن باشید که مطالب را به خوبی به یاد می‌سپارید! و این بار فراموشی مطالب دشوار خواهد بود!

 

تدریس خصوصی زیست شناسی + مشاور کنکور حرفه ای:

09044686613 نازیلا ایمنی مشاور کنکور، مدرس زیست شناسی

 

 

چگونه مرور کنیم؟

 

چگونه-مرور-کنیم

 

خوب تا الان به اهمیت مرور زیست شناسی پی بردید؛ حال موضوع اساسی دانش آموزان این است که چگونه مرور کنیم؟

برای مرور زیست 3 تا منبع را توصیه می کنیم:

منبع اول: کتاب های مرور و جمع بندی:

اگر ملاحظه کرده باشید در بازار یک سری کتاب های کمک آموزشی وجود دارد که تحت عنوان کتاب های جمع بندی به فروش می رسد می توانید از این کتاب ها استفاده کنید. و یا برای مرور یک مبحث می توانید از کتاب های موضوعی استفاده کنید؛ مثلا کتاب هایی که مخصوص زیست گیاهی، زیست جانوری، ژنتیک و... می باشد که برای مرور به ترتیب زیست گیاهی (فصل های 6 و7 زیست دهم فصل های 7 و 8 زیست یازدهم و فصل 6 زیست دوازدهم)، زیست جانوری (قسمت های پایانی فصول مربوط به دستگاه های بدن ) و ژنتیک (فصل 6 زیست یازدهم و فصل های 1 و 3 و 4 و 7 زیست دوازدهم) می باشند؛ بنابراین بعنوان منبع اول کتب کمک آموزشی مخصوص جمع بندی منبع خوبی برای جمع بندی و مرور می تواند باشد.

 

کتاب های مخصوص جمع بندی زیست شناسی:

 

  • کتاب موج آزمون زیست‌شناسی نشرالگو
  • کتاب جمع بندی زیست شناسی کنکور مهروماه

  • کتاب فصل آزمون زیست شناسی جامع خیلی سبز

  • آزمون زیست شناسی جامع فاگو

  • کتاب زیست شناسی جامع کنکور تجربی سری خط ویژه

 

منبع دوم: خلاصه برداری ها:

ممکن است شما در زمان های مرور خود نتوانید کتاب کمک آموزشی تهیه کنید یااینکه فرصت حل تست جدید را نداشته باشید.

یکی از منابع فوق العاده جهت مرور مطالب زیست مراجعه به خلاصه برداری هایتان است؛ این خلاصه برداری را شما باید قبلا در طول مطالعه انجام بدهید. در زمان جمع بندی اهمیت خلاصه برداری هایتان را بیش از همیشه درک خواهید کرد و قدرشان را می دانید؛ به هر حال زمان جمع بندی فرصت نیست که شما برگردید از اول کتاب درسی بخوانید! و یا برای یک فصل 600 تا تست بزنید! به همین سبب بعنوان یک منبع، خلاصه برداری هایی که خودتان انجام داده اید فوق العاده خواهد بود!

منبع سوم: نمودار درختی زیست شناسی

بعنوان یکی از منابع مرور زیست شناسی نگاه کردن به نمودار درختی زیست شناسی عالی است؛ استفاده از نمودار درختی زیست هم باعث مرور زیست شناسی می شود و هم کلیات زیست شناسی را خوب یاد می گیرید؛ همانطور که می دانید کلیات زیست شناسی به اندازه جزئیات اهمیت دارد.

بنابراین نمودار درختی زیست شناسی یک منبع فوق العاده برای مرور زیست شناسی می باشد.

 

 

پکیج زیست شناسی:

 

پکیج-زیست-شناسی

 

تعداد کثیری از دانش آموزان در زیست شناسی و مرور زیست شناسی مشکل دارند؛ یکی از پیشنهادات ما به این دانش آموزان عزیز، جهت رفع مشکل شان در زیست کنکور، این است که پکیج زیست شناسی مناسب تهیه کنند؛ استفاده از پکیج زیست شناسی خفن کمک زیادی به شما در جهت تقویت زیست خود خواهد کرد.

یکی از پکیج های ما در زمینه زیست شناسی، پکیج جامع ژنتیک کنکور است. این پکیج شما را از هر چیزی بی نیاز می کند. با پکیج جامع ژنتیک که با زحمت و دقت بسیار زیاد تهیه شده است در جهت کمک به دانش آموزان کنکوری است که با تخفیف ویژه ای در حال فروش است. برای اینکه شما هم از این تخفیف استفاده کنید با شماره زیر در ارتباط باشید و پکیج جامع ژنتیک به ارزش چند میلیون تومانی را با یک قیمت خیلی خیلی مناسب تهیه بکنید.

(09044686613-مدرس دوره: نازیلا ایمنی مدرس زیست کنکور)

دوست نداری از رقبات بزنی جلو؟

دوست نداری پزشکی قبول شی؟

دوست داری رقبات ازت سبقت بگیرن و تو عقب بمونی؟

تو لیاقت قبولی پزشکی راو داری!

 

 

چگونه زیست بخوانیم تا فراموش نکنیم؟

 

چگونه-زیست-بخوانیم-تا-فراموش-نکنیم

 

سوال اساسی دانش آموزان این است چگونه زیست بخوانیم تا فراموش نکنیم؟ جواب این سوال در گرو دو فاکتور است: روش مطالعه صحیح زیست شناسی و مرور زیست شناسی است؛ گاهی دانش‌آموزان تنها به روش مطالعه زیست شناسی توجه می کنند و به مرور زیست شناسی توجه نمی‌کنند! در حالیکه مرور زیست، مکمل روش مطالعه اصولی زیست شناسی می باشد.

بنابراین روی روش های صحیح مرور زیست تمرکز کنید.

 

 

روش تحلیل تست زیست شناسی:

 

روش-تحلیل-تست-زیست-شناسی

 

روش تحلیل تست زیست شناسی خیلی مهم است؛ بهتر است بگویم تحلیل پاسخنامه تشریحی از خود تست زنی هم مهمتر است!

اگر شما تست را بلد نباشید یا غلط بزنید معمولا پاسخنامه تشریحی را چک می کنید اما اگر گزینه صحیح را بدست آورده باشید معمولا پاسخنامه تشریحی را چک نمی کنید؛ این کار غلط است! اول از همه با خواندن مجدد پاسخنامه تشریحی مطالب را یک بار دیگر مرور می کنید همچنین امکان دارد شما یک گزینه را شانسی درست بدست آورده باشید؛ پس اهمیت دارد در هر حالتی پاسخنامه تشریحی را چک بکنید علاوه بر آن با چک کردن پاسخنامه تشریحی ممکن است با یک راه حل میانبر هم آشنا شوید.

تدریس خصوصی زیست شناسی + مشاور کنکور حرفه ای:

09044686613 نازیلا ایمنی مشاور کنکور، مدرس زیست شناسی

 

 

 

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده