6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست! +زیست شناسی کنکور

6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست!

 

6-گام-طلایی-برای-رسیدن-به-نمره-20-زیست

 

سلام به دانش آموزان عزیز کنکوری

در این مقاله قرار است 6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست را خدمتتان معرفی کنیم. نکات جالبی را در این مقاله خواهیم گفت. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

  1. به اندازه کافی بخوان: یکی از 6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست، داشتن ساعت مطالعه کافی می باشد. شاید برایتان کمی عجیب و ساده باشد ولی واقعا اینگونه است؛ چقدر دانش آموزانی را می بینیم که در روزهایی که برای امتحان ترم زیست وقت داده اند نمی‌خوانند! حتی اگر یک روز به شما فرصت داده اند از تمام ساعات به خوبی استفاده کنید. مهم استفاده بهینه از تمام ساعاتی است که به شما داده شده است.   

  2. نمونه سوال تشریحی حل کن: در گام بعدی شما باید نمونه سوال تشریحی حل کنید. اصلا اینطور خدمتتان عرض کنم شما برای تکمیل یادگیری باید نمونه سوال حل کنید؛ برای کنکور باید تست بزنید و برای امتحانات ترم زیست شناسی باید نمونه سوال تشریحی حل کنید تا مطالب خوب برایتان جا بیفتد! تاکید می کنم که برای امتحانات ترم زیست شناسی، نمونه‌سوال تشریحی حل کنید نه تست! چون فرمت کنکور و امتحانات ترم زیست شناسی متفاوت هستند.

  3. مرور های اصولی داشته باش: گام بعدی از 6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست مرور های اصولی است. مرور اصولی مرحله پایانی یادگیری عمیق است. شاید بگویید که من فرصت مرور کردن ندارم! بله قبول دارم ممکن است وقت برای مرور نداشته باشید ولی بدانید اگر مرور به روش درست داشته باشید مطمئن باشید وقت کمتری صرف خواهید کرد و یادگیری موثرتری شامل حالتان خواهد شد! 

  4. آمادگی کامل کسب کن: کسب آمادگی کامل یکی از نکات اساسی است. شاید برایتان عجیب باشد ولی این مورد خیلی تاثیرگذار است. تمام وسایل لازم را قبل از امتحان آماده کنید. دانش آموزان به خودی خود استرس دارند و وقتی به هنگام امتحان وسایل لازم را ندارند دچار استرس مضاعف می شوند. به امید دوستان و رفقای خود نباشید خودکار و مداد و غلط گیر و خط کش(وسایل لازم برای ریاضی) و کارت ورود به جلسه و... را خودتان به همراه داشته باشید.

  5. از فضای منفی دوری کن: یکی دیگر از 6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست دوری از فضای منفی می باشد. جو دوستان خوب است اما اگر جو رفقا گاهی به قدرس استرس‌زا و پر از انرژی منفی است که حالتان را خراب می کند. صادقانه و قاطعانه می گویم اگر جو دوستان استرس یا انرژی منفی به شما می دهید قبل از امتحان پیش دوستان خود نروید.

  6. استرس ات را کنترل کن: گام آخر در 6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست کنترل استرس است. به جرات می گویم که بسیاری از دانش آموزان هم در امتحانات ترم و هم در کنکور می توانند بسیار زیاد بدرخشند و موفق شوند اما سر جلسه آزمون خراب می کنند! دلیلش عدم مدیریت شرایط آزمون و عدم کنترل استرس است.

خب دانش آموزان عزیز! این 6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست می باشد. با رعایت این 6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 در زیست به نتیجه خارق العاده خواهید رسید!

دوست داری یک مشاور حرفه ای کنارت باشه و کمکت کنه؟ 09044686613 نازیلا ایمنی - مشاور کنکور

 

چگونه زیست دهم را بخوانیم؟

 

چگونه-زیست-دهم-را-بخوانیم

 

خب در مقاله 6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست می خواهیم به چند تا از سوال شما پاسخ دهیم. یکی از این سوالات "چگونه زیست دهم را بخوانیم" می باشد.

زیست شناسی تمام پایه ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما یادگیری زیست شناسی دهم اهمیت خاصی دارد و دلیل آن پایه ای بودن زیست شناسی دهم است. و اگر یادگیری عمیقی از زیست شناسی دهم نداشته باشید در زیست شناسی یازدهم و زیست شناسی دوازدهم نیز به مشکل برمی‌خورید!

شاید در ابتدا کمی برایتان سخت باشد اما سعی کنید زیست شناسی را بفهمید و حفظ نکنید. یادگیری تک تک کلمات کتاب درسی و بلد بودن عین واژه های کتاب درسی در گام های بعدی است؛ اول از همه سعی کنید زیست شناسی را بفهمید! و سعی کنید مفاهیم و مطالب را درک کنید. 

 

چند دور زیست بخوانیم؟

 

چند-دور-زیست-بخوانیم

 

سوال بعدی در مقاله 6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست را می خواهیم پاسخ دهیم "چند دور زیست بخوانیم"

اول از همه دوست دارم این باور اشتباه را حذف کنم که مطلب را باید تنها یک بار عمیق خواند!

عمیق خواندن جای درست ماجراست اما تنها یک بار خواندن و اکتفا کردن به آن درست نیست!

پس همین ابتدا تاکید می کنم که نباید به یک بار خواندن اکتفا کنید و کتاب درسی زیست شناسی را در چندین مرحله بخوانید؛ اما اینکه دقیقا چند دور نیاز است که بخوانید بسته به نیاز دانش آموز دارد. خجالت نکشید از اینکه تعداد دفعات بالایی را بخوانید!

مهم این است که نتیجه شما مهارت و تسلط شما بالا خواهد رفت حالا 4 بار خوانده اید یا 10 بار!

پس تمرکزتان را بگذارید روی هرچه عمیق تر و با کیفیت خواندن و در نتیجه فهمیدن زیست‌شناسی! و اینکه دقیقا چند دور نیاز است بخوانید را رها کنید.

این هم یک سری سوالات که آوردن آن در مقاله 6 گام طلایی برای رسیدن به نمره 20 زیست خالی از لطف نبود!

آرزوی موفقیت برای تمام دانش آموزان عزیز می کنیم. به امید درخشش تک تک شما هم در امتحان ترم زیست شناسی و هم در کنکور سراسری.

دوست داری یک مشاور حرفه ای کنارت باشه و کمکت کنه؟ 09044686613 نازیلا ایمنی - مشاور کنکور

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده