نکات مهم شب امتحان:

برای شب امتحان چه نکاتی را باید رعایت کنم؟

 

برای شب امتحان چه نکاتی را باید رعایت کنیم_vahidimeni.ir

 

شما هم شب امتحان کلی استرس می گیرید و نمی دانید چکار کنید؟ شما هم با رعایت نکردن اصول لازم شب امتحان امتحان خود را خراب می کنید؟ پس با ما همراه باشید.

دانش آموزان زیادی در شب امتحان استرس می گیرند و نگران هستند که مبادا نتیجه دلخواه خود را در امتحان نگیرند!

به همین سبب قصد داریم در این مقاله نکات مهم شب امتحان را خدمتتان عرض کنیم تا شما هم با رعایت این نکات، شب امتحان خود را به بهترین نحو سپری کنید.

مطالعه نکات کلیدی:

در شب امتحان فرصت مطالعه مجدد کل کتاب نیست؛ به همین دلیل بهتر است در شب امتحان، به خلاصه ها، نکات معلم، و برخی جزوه های لازم مراجعه کنید. نکاتی که برای مرور و جمع بندی لازم و البته کافی باشد!

خوردن مواد مغذی:

در شب امتحان از خوردن غذاهای فست فودی، غذاهای چرب و تند خودداری کنید؛ زیرا معده ی شما بدلیل استرس تحریک پذیر می شود و با خوردن این مواد مغذی، بسیار دچار مشکل می شوید!

در عوض از مواد مغذی که تقویت حافظه نیز هستند، استفاده کنید. تخم مرغ،ماهی،گردو،آجیل، شکلات تلخ و... گزینه های خوبی خواهند بود.

دوش آب سرد:

دوش آب سرد، به شما آرامش خواهد داد تا بتوانید شب امتحان خود را به بهترین نحو سپری کنید.

تهیه مواد و وسایل لازم:

شب امتحان، تمام مواد و وسایل لازم برای امتحان را تهیه کنید تا صبح با استرس فراموش نکنید. موادی مثل خوراکی شیرین، آب و... و همچنین وسایلی مانند کارت ورود به جلسه، سنجاق(برای وصل کارت ورود به جلسه به لباس یا مقنعه) خودکار، مداد، پاک کن، خط کش و...

  • سوالات خود را بطور رایگان مستقیم از استاد وحید ایمنی بپرسید:09025406673

 

 

 

چگونه استرس امتحانات را از بین ببریم؟

 

چگونه استرس امتحانات را از بین ببریم_vahidimeni.ir

 

استرس شب امتحان تا حدودی نرمال و قابل انتظار است اما استرس شب امتحان نباید بیش از حد باشد که دانش آموز را دچار مشکل کند. شب امتحان روی این مورد تمرکز کنید که جمع بندی لازم را انجام دهید بعد از آن بی خیال شوید چون شما تمام کارهایی که از دستتان برمی آمد را انجام دادید؛ سعی کنید با دوش گرفتن، گوش دادن به موسیقی ملایم، مدیتیشن و... خود را در شب امتحان آرام کنید.

 

مقاله پیشنهادی:

 

حفظ آرامش در کنکور. کلیک کنید.

 

 

چگونه امتحان را 20 بگیریم؟

 

چگونه امتحان را 20 بگیریم_vahidimeni.ir

 

هدف و آرزوی هر دانش آموزی است که در امتحان نمره 20 بگیرد؛ نکات متعددی وجود دارد که شما را به نمره 20 می رساند.

 

مقاله پیشنهادی:

 

چگونه در امتحانات نمره 20 بگیریم؟ کلیک کنید.

تا به اینجا نکات زیادی راجع به شب امتحان خدمتتان عرض کردیم اما این نکته مربوط به صبح امتحان می شود:

صبح امتحان حتما یک صبحانه کامل میل کنید و گرنه با گرسنگی و ضعف نمی توانید عملکرد خوبی در امتحان از خود نشان دهید و تمام زحمات خود را بر باد می کنید! همچنین صبح امتحان قدری زودتر بیدار شوید تا هم وقت کافی برای میل صبحانه داشته باشید و هم کارهای لازم را انجام دهید و در نهایت به موقع به حوزه امتحانی بروید.

  • سوالات خود را بطور رایگان مستقیم از استاد وحید ایمنی بپرسید:09025406673

 

قرص برای کاهش استرس شب امتحان:

 

قرص برای کاهش استرس شب امتحان_vahidimeni.ir

 

در بحث نکات مهم شب امتحان می خواهم به این موضوع اشاره کنم؛ 

بعضی از دانش آموزان در شب امتحان بسیار استرس می گیرند! شما باید به این موضوع توجه کنید که با استرس گرفتن چه گره ای از کار شما باز می شود؟ معلوم است که علاوه بر حل نکردن مشکلات، مشکلات دیگری نیز اضافه می کند به همین سبب سعی کنید خود را به بی خیالی بزنید!

اگر احساس می کنید مطالعه بیشتر و بیشتر به شما استرس می دهد، مطالعه را کنار بگذارید و یک کار دیگر انجام دهید و خود را سرگرم کنید تا از این استرس مفرط خلاص شوید!

تا جایی که می توانید به فکر مصرف قرص برای کاهش استرس در شب امتحان نباشید زیرا قرص ها عوارض زیادی دارند و قطعا سر جلسه امتحان گریبان شما را می گیرند!

اما وقتی ملاحظه می کنید که شما در شب های امتحان نمی توانید استرس خود را کنترل کنید بهتر است سرخود قرصی مصرف نکنید و به یک روانشناس یا روانپزشک مراجعه کرده تا در صورت نیاز قرص لازم را دریافت کنید.

  • سوالات خود را بطور رایگان مستقیم از استاد وحید ایمنی بپرسید:09025406673

 

۵
از ۵
۱۵ مشارکت کننده