ازدواج در سال کنکور+مشاوره رایگان

ازدواج در سال کنکور+مشاوره رایگان

 

ازدواج در سال کنکور-عشق و عاشقی و روابط عاطفی در دوران کنکور+مشاوره رایگان

 

 

کنکور دارم و عاشق شدم!

 

از عجایب کنکور همین بس که گروهی از کنکوری ها به فکر ازدواج می افتن! ازدواج در سال کنکور فوق العاده پرریسکه و در این مقاله می پردازیم به اینکه این موضوع حساس را بررسی کنیم. کنکور دارم و عاشق شدم!خود کنکور و هرآنچه که مربوط به اونه پر از حاشیه های مختلف و استرسه. خیلیا استرس دارن که آیا من امسال رشته و دانشگاه خوب قبول میشم یا نمیشم خیلیا از بودجه بندی عقب می افتن خیلیا درگیر روابط عشق و عاشقی و عاطفی میشن. پسرایی که عاشق میشن و فکر ازدواج در سال کنکور به ذهنشون خطور میکنه! عاشق اسمش روشه عاشقه عقل نداره. یه سری از این پسرا حتی اینطوری قضیه رو توجیه میکنن که ازدواج در سال کنکور اتفاقا باعث بیشتر شدن انگیزه میشه و میرن بیشتر درس میخونن.شاید اوایل کار یکم شیرین باشه و به طرف مقابل انرژی بده ولی همونطور که جلوتر میخوام بگم باعث حواس پرتی شدیدی میشه و اینکه خود ازدواج مثه یه پفک خریدن نیست که بخوای بری سر کوچه یه پفک بخری برگردی و تمام بلکه انتخاب فوق العاده حساسیه که حتما باید در شرایط بدون استرس بررسی و تصمیم گرفته شه.

پیشنهاد میکنم : مقاله عاشقی و روابط عاطفی در کنکور را مطالعه کنید.

 

 

ازدواج در سال کنکور-عاشقی و خواستگاری در دبیرستان و کنکور_مشاوره رایگان

 

 

کنکور دارم و خواستگار دارم!

 

این جمله مخصوص دختر خانومای کنکوری یا دبیرستانیه که میگن کنکور دارم و خواستگار دارم یا اینکه درس میخونم و برام خواستگار اومده! حالا چیکار کنم ؟ من دیگه نمیتونم درس بخونم و... و واقعا هم حق دارن چون بحث خواستگاری از یک دختر ذهنو به شدت درگیر میکنه بهترین کاری که میشه اینجا انجام داد اینه که خیلی طبیعی با قضیه برخورد کنی. ینی الکی قضیه رو بزرگش نکن این اتفاق کاملا طبیعیه که برای همه دخترا ممکنه پیش بیاد به خاطر همین آرامشت رو حفظ کن و از تکنیک هایی که جلوتر گفته شده برای افزایش تمرکز موقع مطالعه استفاده کن.

 

 

ازدواج در سال کنکور-ازدواج در دوران تحصیل و کنکور-مشاوره رایگان

 

 

تکنیک های تمرکز برای مطالعه کنکور 

 

 یکی از اتفاقاتی که بعد عاشق شدن یا اومدن خواستگار در سال کنکور و فکر ازدواج در سال کنکور برای داوطلب کنکوری میوفته به هم ریختن تمرکز برای مطالعه است که حرف اولو تو راندمان کاری میزنه. اگر عاشق شدی یا خواستگار برات اومده برای اینکه بتونی تمرکزتو برای مطالعه کنکور افزایش بدی و درستو حرفه ای بخونی و آسیب نبینی از این تکنیک ها استفاده کن:

 

تکنیک نگرش برای تمرکز مطالعه کنکور

 

باید ارزش واقعی هرچیزی رو بدونی و بهش به اندازه بها بدی نه بیشتر نه کمتر. فکر ازدواج در سال کنکور و عشق و عاشقی یا اومدن خواستگار هم موضوعیه که کاملا طبیعیه و معمولا برای هر انسانی پیش میاد کاری که تو این تکنیک باید انجام بدی اینه که باید به خودت بفهمونی که این موضوع جز موارد طبیعیه زندگیه هر انسانیه و به موقع و تحت شرایط کاملا اصولی باید انجام بشه نه هیجانی باشی و چشم و گوش بسته بری سراغش نه اینکه بی خیالش بشی . مهم ترین نکته هم اینه که حتما زمان بدی به خودت چون ازدواج مثه پفک خریدن نیست! که بخواد همینطوری انجام بشه و هیچ پشتوانه عقلانی نداشته باشه .

 

تکنیک تخلیه روانی برای تمرکز مطالعه کنکور

 

از روش های افزایش تمرکز موقع مطالعه برای کنکور تکنیک تخلیه روانی است. فکر ازدواج در سال کنکور میتونه ذهنتو درگیر کنه ولیتخلیه روانی خیلی میتونه کمکت کنه که درگیری های ذهنیت کمتر شه به این ترتیب عمل کن که یه دفتر سفید بردار بزار کنارت و شروع کن به روال عادی درس خوندن دو حالت میتونه پیش بیاد اول اینکه بتونی درستو بخونی و خیلی عادی همه چی پیش بره که در این صورت اصلا نیاز به تکنیک خاصی نداری  و درستو میخونی و پیش میری. حالت دوم ممکنه یه سری فکرازدواج در سال کنکور بیاد تو ذهنتو و درگیرت کنه که دراین صورت دفتر سفیدو برمیداری و شروع میکنی به نوشتن افکارت ینی هر چی میاد تو ذهنتو رو کاغذ تخلیه میکنی و این کار باعث میشه از نظر روانشناسی افکار مزاحم تخلیه شن و خیلی راحت با فکر آروم بتونی بری سراغ درس خوندن.

 

تکنیک تند خوانی برای تمرکز مطالعه کنکور

 

یکی دیگه از تکنیک های ناب برای اینکه تو شرایط عاشقی و فکر خواستگار و فکر ازدواج در سال کنکور برای افزایش تمرکزت برای مطالعه میتونی انجام بدی تکنیک تند خوانی است که به شدت میتونه تاثیر مثبت داشته باشه . تند خوانی مباحث خیلی مفصل و گسترده داره که اگه بخوای یادبگیری کلی زمانت گرفته میشه.افرادی هستند که با تند خوانی کتاب دویست صفحه ای رو برای مثال تو بیست دقیقه با گیرایی نود درصد مطالعه می کنند!نکته ای که شما میتونی برای کنکورت از ش استفاده کنی اینه که فقط سرعت مطالعتو ببر بالا و کلماتو تند تند مطالعه کن و حتما زیر لغات یه قلم یا خودکار بگیر که تمرکزتو بیشتر میکنه.تند خوانی یک روش عمومی برای مطالعه کردن دروسه به این ترتیب که برای دروس حفظ کردنی و متن محور عالیه برای دروس مفهومی هم میشه کلیت روشو استفاده کرد. ذهن شما به فرض مثال تو یه دقیقه میتونه 60 کلمه رو پردازش کنه وقتی آروم آروم با سرعت پایین مطالعه کنی تعداد کلمات و دیتای کمتری مثلا حدود 45 کلمه در دقیقه وارد ذهنت میشه خب 15 کلمه باقی از قدرت ذهنت خالی باقی میمونه و اون وقته که افکار مزاحم رو ذهنت رژه میره! اما در روش تندخوانی شما حالتی رو تجربه میکنی که تعداد کلمات حتی بیشتر از 60 تا وارد ذهنت میشه که تو این شرایط قطعا ذهن قدرت و ظرفیتی برای پرداختن به حاشیه و... نخواهد داشت و تمام حواست رو درس متمرکز میشه.یکی از مشکلات متداول بچه ها تو تند خوانی اینه که فکر میکنن تندخوانی میکنن هیچی نمیفهمن از درس! درصورتی که به هیچ وجه اینطوری نیست. تو بدترین شرایط حداقل 40 الی 45درصد مطالب آموخته میشه ولی برای اینکه محکم کاری کنید میتونید یکبار هم مرور کنید که قطعا بازدهی 80 تا 90 درصد بازدهی قابل قبولی برای شروع تست زنی است. نکته مهم  حتی با اینکه داوطلب کنکور زمانی رو برای مرور کردن صرف میکنه ولی باز هم نسبت حالت خسته و آرام زودتر مطالبو تموم میکنه!و مهم تر اینکه تمرکز خیلی زیادی روی درس داره که این فوق العادست.

پیشنهاد میکنم :مقاله افزایش تمرکز درمطالعه را بررسی کنید.

 

تاثیر روانی ازدواج در سال کنکور

 

همان طور که بالاتر گفته شد اولین تاثیر روانی ازدواج و خواستگاری و عشق و عاشقی در سال کنکور حواس پرتی و از دست دادن تمرکز است که سه تکنیک برای کنترل و مدیریت کردنش بهتون آموزش داده شد.تاثیر روانی بعدی ازدواج و... در سال کنکور ایجاد انگیزه غیر منتظره یا برعکس  است به این ترتیب که یهو انرژی میگیری که بیشتر درس بخونی و چون هرچیزی که تو این دنیا  یهو به دست بیاد یهو هم از دست میره یهو انرژی به صورت غیر منتظره از دست میره،پیشنهاد من به بچه هایی که فکر میکنن چون عشق و عاشقی و...انرژی میده پس یه تایمی رو براش بزارم و بهش برسم اینه که اصلا این انرژی قابل اعتماد نیست و دقیقا سر بزنگاه دستتو میزاره تو پوست گردو!

 

 

ازدواج در سال کنکور-عاشقی و خواستگاری ازدواج دوران کنکور-مشاوره رایگان

 

 

دغدغه ازدواج بین دختران دبیرستانی

 

 از عجایب این که یکی از دخترا تو کلاس ازدواج میکنه یا نه مثلا وارد رابطه عشق و عاشقی تو دوران دبیرستان میشه بقیه دخترای کلاس هم اندر خماری یک شوهر یا دوست پسر قرار میگیرند! وسعی میکنن هر طور شده یه شوهری دوست پسری برای خودشون دست و پا کنند!و این سرآغاز همون انتخاب هیجانیه که گفته میشه یعنی انتخابی که روی منطق نیست و همینطوری انتخاب میشه و همینطوری میاد تو زندگی دختر خانومای دبیرستانی و کسی که همینطوری بدون هیچ فکرو عقلانیت انتخاب بشه و بیاد تو زندگی همینطوری هم از زندگی میره و رفتن همانا و شکست عشقی همانا و افسردگی و اذیت شدن های بعدش همانا،پس حواستون باشه سر چشم و هم چشمی زندگیتونو تباه نکنید.اعتمادبه نفس داشته باشید و خودتونو باور کنید و باور کنید که زیبا هستید و قدرت مندید و بهترین ویژگی ها را دارید و این اعتماد به نفس قطعا به شما کمک میکنه منطقی باشید و روی هدف فعلی تون یعنی درس و دانشگاه و رشته خوب تمرکز کنید و به موقع با منطق و عقلانیت هم ازدواج خواهید کرد و زندگی بسیار لذت بخش خواهید داشت .

برای دوستانی که زبان انگلیسی قوی تری دارند این مقاله پیشنهاد می شود.

 

 

ازدواج در سال کنکور1-خواستگاری وعاشقی و ازدواج دوران کنکور-مشاوره رایگان

 

ازدواج کنیم یا درس بخوانیم ؟

 

این سوال گروهی از دختران و پسرانی است که درگیر عاشقی و خواستگاری یا ازدواج در سال کنکور هستن و بین دوراهی سردر گم میشن که الان من درسمو بخونم و ادامه بدم یا ازدواج کنم؟ برای جواب این سوال اول باید در نظر داشته باشی که در کل ازدواج امری پسندیده و درسته اما به شرطی که اصولی انجام بشه . برای حل این سردرگمی اول باید با پدر و مادرت مشورت کنی اونا قطعا خیر تو رو میخوان و نظرشون در راستای خوشبختیه تو و شاید یه موقع هایی حرف های اونا برات سنگین بیاد چون عاشق شدی و چشمات کور شده و گوشات کر شده ! بعد پدر و مادر حتما از یک مشاور متخصص ازدواج مشورت بگیر و هدفای زندگیتو بهش توضیح بده اخلاقیات خودتو بهش بگو و ازش بخواه که نظر کارشناسی بده و قطعا یک روانشناس و مشاور متخصص ازدواج میتونه بهتر راهنماییت کنه چرا که یه شخص سوم و فارغ از این ماجراست و خیر و ضرری به اون نمیرسه و حرفی که میزنه میتونه کمکت کنه. 

پیشنهاد میکنم:مقاله عوامل موفقیت در کنکور را مطالعه کنید .

 

بعد از ازدواج میتوان ادامه تحصیل داد؟

 

در جواب سوال بالا باید بگم که بستگی به خود دختر و پسر و خانواده هاشون داره ازدواج در سال کنکور فوق حساسه و باید به دقت توسط بزرگترها و مشاور متخصص ازدواج بررسی بشه . یه گروه از آقایون مشکلی با ادامه تحصیل بعد از ازدواج ندارن و گروه دیگه به هیچ وجه با ادامه تحصیل بعد ازدواج موافق نیستن.پیشنهاد میکنم اگر موضوع ادامه تحصیل بعد از ازدواج مطرحه حتما این موضوع ، در حضور خانواده ها بحث و تصمیم گرفته شه تا بعد از ازدواج مشکلی پیش نیاد. جا داره تو همین بخش از مقاله یه موضوعی رو بگم که برام جالب و بیشتر عجیب بود که اواخر دیده شده چند نفر از خانومای داوطلب کنکور برای استفاده کردن از سهمیه 25درصدی همسر جانباز به صورت توافقی باهاش ازدواج کرده و بعد کنکور وقتی که این درصد سهمیه لحاظ شد از طرف طلاق گرفته و هر کسی به زندگی عادی خودش ادامه داده!عجب دورانی شده!به خاطر پزشکی چه کارایی که نمیکنن!

پیشنهاد میکنم: مقاله مفید 8 مهم برای انگیزه قبولی پزشکی را نیز مطالعه کنید.

 

شما دوست عزیز میتونی همین الان از شماره 09356330240 مشاوره رایگان بگیری

(تلگرام+پیامک+تماس)

 

دوست عزیز! اگر راهکاری برای مدیریت حاشیه های عاشقی و خواستگاری و فکر ازدواج در سال کنکور دارید به اشتراک بگذار

 

 

 

 

 

 

 

 

۵
از ۵
۲۰ مشارکت کننده
m@h23 گفت:
من اگه بخونم پزشکی رو میارم ولی خواستگار دارم ول کنم نیست!موندم بین پزشکی یا ازدواج!
نادیا گفت:
عزیزم من خواستگار دارم بهش گفتم یه سال وایسا کنکورو بدم بعد با خونوادت بیا بشینیم حرف بزنیم.اولش ناراحت شد که چرا اینطوری حرف میزنی و مگه منو دوست نداری و... بعدش که یکم گذشت خودش گفت به خاطر تو یه سالم وایمیسم تا کنکورتو بدی
نادیا گفت:
عزیزم من خواستگار دارم بهش گفتم یه سال وایسا کنکورو بدم بعد با خونوادت بیا بشینیم حرف بزنیم.اولش ناراحت شد که چرا اینطوری حرف میزنی و مگه منو دوست نداری و... بعدش که یکم گذشت خودش گفت به خاطر تو یه سالم وایمیسم تا کنکورتو بدی
Mani81 گفت:
مطالب که نوشتین عالی بود خیلی ممنونم. من کنکور دارم و امسال عاشق شدم واقعا هم دوسش دارم ولی خب اگه کنکورو درس درمون ندم تو اینده دچار مشکل میشم و کسی به یه بیکار دختر نمیده تصمیم گرفتم عین ادم بشینم درسمو بخونم یه رشته خوب قبول شم بعد اینکه قبول شدم با دست پر برم خواستگاری عشقم
    یه دل شکسته گفت:
    خوش به حالت من ک کنکور دارم امسال ۳ ماه عقدم الانم میخوام طللق بگیرم چون شوهرم دورغ گو و بچه ننس خیلی سخته
دانشجو گفت:
دوستان من پارسال کنکور داشتم و واقعا می فهمم چی میگین سخته یسال تمام حواشی رو بزاری کنار و فقط درس بخونی ولی همیشه به این فکر میکردم اگه سر حواشی نتیجه خوب نگیرم نمی تونم خودمو ببخشم.الان خداروشکر در رشته و دانشگاهی هستم که خیلی ازش راضی ام.دوستام که عاشق مشاورشون و استاد کنکورشون شده بودن الان موندن پشت کنکور!مواظب باشین سر یه همچین مسائلی یه عمرتونو خراب کنین!مطمئن باشین هیشکی نتیجه بد شما رو گردن نمیگره.پس خوب بخونید.موفق باشید دوستان