عقب ماندن از آزمون قلم چی | و جبران آن ! آزمون آزمایشی | آزمون قلمچی

عقب ماندن از آزمون قلم چی|

از آزمون عقب افتادم چیکار کنم؟

 

از-آزمون-عقب-افتادم-چیکار-کنم؟

 

سلام به تمام دانش آموزان عزیز.

عقب ماندن از آزمون قلم چی و نرسیدن به بودجه بندی آزمون های آزمایشی یک چالشی است که احتمالا هر دانش آموز کنکوری حداقل یک بار آن را تجربه کرده است!

وقتی دانش آموزان از بودجه بندی آزمون آزمایشی عقب می مانند بسیار استرس می گیرند و نمی‌دانند چکار کنند و هر روز بی انگیزه تر و ناامید تر می شوند. در این مقاله قرار است مفصل راجع به این موضوع صحبت کنیم و راه حل هایی را خدمت شما معرفی کنیم تا بتوانید عقب ماندن از آزمون قلم چی یا هر آزمون دیگری را جبران کنید. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

دوست داری یه مشاور حرفه ای و کاربلد کنارت باشه تا کمکت کنه؟

نازیلا ایمنی - مشاور کنکور: 09044686613

 

به بودجه بندی آزمون نمی رسم:

 

به-برنامه-آزمون-نمی-رسم

 

دانش آموزان به هنگام عقب ماندن از آزمون قلم چی استرس می گیرند و دستپاچه می شوند و چه بسا دانش آموزانی را می بینم که بی خیال شده و دیگر تلاشی برای کنکور خود نمی کنند.

اینکه "به بودجه بندی آزمون نمی رسم" را احتمالا هر دانش آموزی یک بار گفته است. به راستی برای جبران عقب ماندن از آزمون قلم چی چه باید کرد؟

اول از همه شما باید قبول کنید که این مسئله چیزی نیست که تنها شما دچارش شده اید همانطور که گفتم تعداد کثیری از دانش آموزان از در برهه زمانی های مختلف از بودجه بندی آزمون آزمایشی که ثبت نام کرده اند اعم از قلمچی، گاج، گزینه دو، ماز و سنجش و... عقب می مانند. پس نترسید! دنیا به پایان نرسیده است.

مورد دوم که لازم به ذکر است این است که دلیل عقب ماندن از آزمون قلم چی شما ممکن است موجه باشد یا غیر موجه.

دلیل موجه عقب ماندن از آزمون قلم چی این است که مثلا حجم مطالب بودجه بندی یک آزمون بسیار سنگین بوده است از طرفی در مدرسه هم کارهایتان زیاد بوده است و یا مشکلی برایتان پیش آمده و نتوانسته اید به خوبی برای آزمون مطالعه کنید؛ ناگفته نماند گاهی بودجه بندی یک آزمون آنقدر زیاد است که دانش آموز با ساعت مطالعه خیلی بالا هم نمی رسد!

دلیل غیرموجه عقب ماندن از آزمون قلم چی این است که شما تنبلی کرده اید و به خوبی درس نخوانده اید. اهمال کردید و ساعت مطالعه تان افت کرده و نهایتا نتوانسته اید به بودجه بندی آزمون آزمایشی مدنظر برسید.

خب چه باید کرد. دلیل تان چه موجه و چه غیر موجه به اینصورت است که شما باید عقب ماندن از آزمون قلم چی را جبران کنید. لازم به ذکر است که اگر تنبلی یا اهمال کاری کرده اید برایتان درس عبرت می شود که برای آزمون بعدی به خوبی تلاش کنید و ساعت مطالعه خود را ارتقا دهید. 

 

دوست داری یه مشاور حرفه ای و کاربلد کنارت باشه تا کمکت کنه؟

نازیلا ایمنی - مشاور کنکور: 09044686613

 

عقب ماندگی برنامه آزمون و جبران آن:

 

عقب-ماندگی-برنامه-آزمون-و-جبران-آن

 

خب دانش آموزان عزیز رسیدیم به بخش عقب ماندن از آزمون قلم چی و جبران آن. به هر دلیلی شما از بودجه بندی آزمون عقب مانده اید چکار باید بکنید؟ بهترین اقدام جهت جبران عقب ماندن از آزمون قلم چی چیست؟

از هر جایی که هستید ادامه دهید و به عقب برنگردید! یعنی چی؟ مثال می زنم:

به فرض شما برای آزمون شماره 1 باید فصل 1 و 2 فیزیک را می خواندید ولی تنها توانستید فصل 1 را بخوانید و فصل 2 را نتوانستید بخوانید! حال آزمون شماره دو را باید دو هفته بعد بدهید که در آزمون شماره 2 باید فصل های 3 و 4 را مطالعه کنید.

شاید بگویید که خوب است برگردم و فصل 2 را که در آزمون قبلی نخوانده بودم را بخوانم بعد از آن سراغ فصل 3 و 4 می روم. خودتان هم می دانید که با احتمال زیاد نمی رسید 3 تا فصل را بخوانید؛ شما در آزمون قبلی 2 تا فصل را نتوانستید تمام کنید. نه فقط شما، کلا این بودجه بندی سنگین است. به همین سبب لازم نیست برگردید و از همان جا که هستید ادامه دهید و سعی کنید برای آزمون شماره 2 فصل 3 و 4 فیزیک را تمام کنید و از این بودجه بندی عقب نمانید! وگرنه این بار بودجه بندی آزمون بعدی را عقب می افتید و وارد یک چرخه معیوب می شوید و هی عقب می مانید و هی عقب می مانید! 

باید به شما بگویم که در این مواقع به آزمون آزمایشی خود انتخاب کنید (به هنگام ثبت نام در آزمون آزمایشی سعی کنید بهترین آزمون ممکن را انتخاب کنید)

معمولا هر آزمون استانداردی ایستگاه های جبرانی و برنامه های مروری دارد؛ یعنی شما می توانید در آزمون های مروری، بخشی را که مطالعه نکرده اید را بخوانید؛ به فرض آزمون مروری فصل 1 تا 4 است شما فصل 1 را که قبلا خوانده اید و فصل 3 و 4 را هم خوانده اید می توانید وقت بیشتر خود را برای فصل 2 اختصاص دهید که نخوانده بودید سپس سایر فصول را هم مرور کنید. پس هیچ جای نگرانی نیست؛ برای جبران عقب ماندن از آزمون خیلی راحت می توانید در ایستگاه جبرانی آنرا مطالعه کنید.

اما در یک حالت شما کاری که خدمتتان عرض کردم را نمی توانید  انجام دهید و مجبور هستید که آن فصل عقب مانده را مطالعه کنید قبل از اینکه بودجه بندی آزمون جدید را مطالعه کنید و آن هم زمانی است که مطالب پیش نیاز هستند. مثلا اگر شما مشتق را عقب ماندید و نرسیدید که بخوانید به قطع نمی توانید کاربرد مشتق را هم یاد بگیرید و مطالعه کنید.

یا مثلا اگر شما برای اینکه شما فرایند تمخک زایی و اسپرم زایی را یاد بگیرید باید تقسیم میوز و میتوز را بلد باشید و...

در این حالت برگردید و مطالب پایه ای را بخوانید و سپس ادامه دهید.  

 

جبران عقب افتادگی از برنامه کنکور:

 

جبران-عقب-ماندگی-از-برنامه-کنکور

 

در راستای تکنیک های جبران عقب ماندن از آزمون قلم چی باید بگویم که شما با افزایش ساعت مطالعه می توانید تا حد زیادی عقب افتادگی هایتان را جبران کنید.

اما همانطور که در بخش بالا گفتم شما سعی کنید بودجه بندی آزمون قبلی را تمام کنید سپس وقت اضافه داشتید برگردید و بودجه بندی عقب مانده و باقی مانده آزمون قبلی را مطالعه کنید.

با کمی افزایش ساعت مطالعه می توانید عقب ماندگی های خود را جبران کنید. اما ممکن است به هر دلیلی اعم از سنگین بودن بودجه بندی آزمون نرسید. نگران نباشید ایستگاه های جبرانی برای همین روزهاست! شما سعی کنید هر قسمتی که می رسید بخوانید را به نحو احسن بخوانید تا در آزمون های بعدی با خیال راحت بخش عقب مانده را مطالعه کنید و خیالتان از بخش هایی که خوانده اید آسوده باشد!

دوست داری یه مشاور حرفه ای و کاربلد کنارت باشه تا کمکت کنه؟

نازیلا ایمنی - مشاور کنکور: 09044686613

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده