6نکته انگیزه کنکور

6 نکته انگیزه کنکور

 

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-کنکور-1

پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهند!

دوستان،اول از همه درباره انگیزه باید بگویم که قبول دارم کاری که می خواهید انجام بدهید سخت است اگر آسان بود همه در موقعیت های اجتماعی عالی با درآمد بالا قرار داشتند. همه درس می خوانند،همه در آزمون ها و کلاس های کنکوری شرکت می کنند همه عاشق پزشکی و رشته های تاپ در دانشگاه های تاپ هستند اما همه تلاش درست با برنامه ریزی درست نمی کنند همه از تفریح هایشان نمی گذرند همه از کلاس های کنکوری بیشترین استفاده را نمی کنند همه آزمون هایشان را تحلیل نمی کنند و به پاسخ نامه تشریحی مراجعه نمی کنندو همین هست با این حال که همه عاشق پزشکی هستند همه پزشکی قبول نمی شوند با این حال که همه آرزوی دانشگاه تهران و شهید بهشتی و صنعتی شریف را می کنند همه قبول نمی شوند!

 پس سخت است.نمی گویم که قرار است کاری آسان انجام بدهید!اگر عرضه و جسارتش را نداری از همین اول بگو!ولی اگر دل و جرات شو داری بیا جلو! اگر پای قولتان هستید و مثل یک شیر پای سختی های راه می مانیدبسم الله!ما  از اول که حرف انگیزه شد،گفتیم این کار آسان نیست .پس مردِ مرد پای حرف هایت بمان و بیا جلو تا آینده ای درخشان داشته باشی و لذت های زندگی رو مال خودت بکنی!

 

فایل صوتی،تکنیک،مشاوره انگیزشی.mp3

 

 می توانید با کلیک بر روی متن فایل صوتی را دانلود کنید

 

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-کنکور-2

قلق یابی!

دوستان درمورد بالا رفتن انگیزه باید بگویم که شما باید درست تلاش کنید تا آب در هاون نکوبید و آخر سر بگویید:انگیزه ندارم!!شما درسال کنکور باید خودتان را بشناسید بدانید دقیقا چه ساعت هایی حوصله خواندن کدام درس ها را دارید و بیشتر تمرکز می کنید.بدانید که وقتی گرسنه هستید چه چیزی میل کنید بهتر است، که هم ضعف نکنید و هم با شکم پر سراغ مطالعه نروید!!اگر شما فردی هستید که صبح حال خواندن زیست شناسی را ندارید انتظار نداشته باشید که با انگیزه و شور و شوق سراغ مطالعه زیست شناسی ساعت هشت صبح بروید!!در مورد ناامید شدن هم همینطور است.

برخی دانش آموزان می دانند که قبل از شروع مطالعه ،با دیدن کلیپ های انگیزشی انگیزه خود را بالا می برند و سرحال می روند سراغ درس خواندن!برخی دیگر با قدری نرمش سرحال می شوند برخی با صحبت با دوستان و... برخی دیگر از عادت های غلط کنکوری ها باعث می شود که آنها نامید شوند مثلا استاد درس فیزیک این هفته درسی از پایه را تدریس می کند اگر دانش آموز آنرا مطالعه نکند و موکول کند به دوهفته دیگر،متاسفانه همه چیز را فراموش کرده و باید وقت زیادی بگذارد و حتی این گونه بگویم ناامید می شود وبه این فکر می افتد که این مبحث را حذف کند.عادت های غلط را از زندگی خود دور کنید.شما باید خود را کامل بشناسید آگاهی از کوچکترین ویژگی های شخصیتی به شما اجازه می دهد کارهایتان عاقلانه پیش برود و دیگر بیهوده دچار یاس و ناامیدی نشوید.

 

تنوع ایجاد کن!

دوستان در راستای ارتقای انگیزه بهتر است تنوع هایی را در زندگی خود به وجود آورید و مثلا اگر بعد بیدار شدن احساس کسالت می کنید ده الی پانزده دقیقه نرمش را به برنامه خود اضافه کنید.می توانید جای میز و کتاب هایتان را جابه جا کنید.افرادی که کنکوری نیستند و مطالعه ندارند بعد از مدتی از یک سبک زندگی تکراری خسته می شوند.شما هم که کنکوری هستید می توانید با اضافه کردن موارد جدید به زندگی خود،روحیه تان را حفظ کنید.این تنوع لزومی ندارد چیز بزرگی باشد می تواند حتی تغییر حالت مطالعه تان باشد اگر روی زمین مطالعه می کردید روی صندلی بنشینید.این تغییراتِ هرچند کوچک می تواند روحیه تان را تقویت کرده و با انگیزه بیشتر به راهتان ادامه دهید.

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-کنکور-3

هدفت منتظرته!

دوستان می توانید برای خود جملاتی انگیزشی که انگیزه تان را ارتقا دهد درست کنید.واقعا هدف شما منتظرتان است.شما دست روی دست نگذاریدو هرچه بیشتر تلاش کنید که به هدفتان برسید.یا مثال دیگر برای داوطلبان تجربی:روپوش سفید حق شماست شما که برایش بسیار تلاش کردید وجنگیدید پس حق تان را از دنیا بگیرید!

برای مهندسین بن بستی وجود ندارد یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت!!...به یک میلیون دلیل که میگه به هدفت نمیرسی،فکر نکن.تمام تمرکزت رو بزار برای یک دلیل که میگه بهش میرسی!!..دوستان این جملات و شعار های انگیزشی حال شما را بهتر خواهد کرد و انگیزه تان را بالا خواهد برد.

 

مشاوره انگیزشی رایگان-وحیدایمنی.mp3

 

هدفتو جار نزن!

دوستان توصیه صمیمی من دررابطه با انگیزه این است که هدفتان را جار نزنید!!یعنی همه جا نگویید...بگذارید عشقِ هدف شما را آرام کند و حتی این گونه بگویم عشقِ هدف شما را بسوزاند..اجازه دهید وقتی حرف از پزشکی تهران،داروسازی شهید بهشتی،مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف،حقوق تهران و...که آمد دل شما بلرزد و در پوست خود نگنجید این هیجان بالا شما را به مطالعه سوق می دهد تا به آنچه که دلتان را می لرزاند برسید و اینگونه انگیزه شما صد چندان خواهد شد.

زمانی که هدف های خود را برای دیگران تعریف می کنید  خوشحال می شوید و احساس می کنید که به آن هدف رسیده اید اینگونه دیگر تلاش آتش وار نمی کنید چون مغز شما این گونه مخابره می کند که انگار به هدف تان رسیده اید بگذارید هدف تان پنهان بماند عالم و آدم ندانند که شما برای پزشکی می خوانید(مثلا)..چون علاوه بر دلسرد شدن از هدف امکان دارد شروع کنند به ناامید کردن شما و اینکه پزشکی رشته ی سختی است و کسی نمی تواند قبول شود!!پس رشته و دانشگاه مورد علقه و هدف تان را به هر کسی نگویید تا با احساس آرامش بیشتر و انگیزه بیشتر به کار خود ادامه دهید و در راهتان پیشروی کنید.

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-کنکور-4

وقت نیست داد و بیداد کنی!

دوستان آخرین نکته که راجع به انگیزه باید بگویم این است که وقت نیست!!شما فرصت ندارید هربار متوقف شوید باید این توقفگاه ها کاهش یابد.باید با توجه به خود شناسی،انگیزه خود را بالا برده و به راه خود ادامه دهید باید در ماه های آخر جمع بندی کنید و عالی تمامش کنید.دنیا و این روزگار صبر نمی کند تا شما برخیزید و کرنومتر زندگی را از سر بزنید.ثانیه ها و ساعت و روزها و ماه ها دارد می گذرد خیلی راحت بهتان بگویم:بی خیال اینکه هربار خودتان را لوس کنید و بگویید ناامید شدم و انگیزه ندارم!یعنی چی؟ناامیدی چیه؟ بی خیال همه این حرف ها و حدیث ها کار خود را پیش ببرید.به این فکر کنید نیم میلیون رقیب منتظر شما و انگیزه شما نیستند هرچه زودتر برخیزید و به راهتان ادامه دهید.چون شما می توانید عالی پیشرفت کنید!!!

برای تکمیل نکات لازم به کتاب نیترو کنکور مراجعه کنید.

 

۵
از ۵
۲۵ مشارکت کننده