8 مهم برای انگیزه قبولی پزشکی

8 مهم برای انگیزه قبولی پزشکی

 

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-قبولی-پزشکی-1

قرار نیست همه رو 100% بزنی!

مهمترین انگیزه قبولی پزشکی این است که قرار نیست شما به تمام تست ها پاسخ دهید.بسیاری از دوستان فکر می کنند برای قبولی پزشکی باید تمام دروس را صد درصد یا حداقل بالای نود درصد بزنند.نه عزیزان!برای قبولی پزشکی لازم نیست همه ی دروس را بالای نود درصد بزنید در این جا چند نمونه از قبول های پزشکی را مثال می زنم:

نمونه قبولی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل،ظرفیت مازاد:

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-قبولی-پزشکی-2

 

برای تقویت انگیزه قبولی پزشکی و این که بدانید هنوز دیر نیست که شروع کنید و به هدف عالی تان برسید مثالی دیگر برایتان می زنم:

قبولی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک-روزانه می باشد یعنی قبولی از یک داشنگاه دولتی!

 

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-قبولی-پزشکی-3

 

دوستان خلاصه کلام این است که انگیزه قبول پزشکی را از دست ندهید،همیشه در ذهن خود نگه دارید؛قرار نیست شما تمامی دروس را صددرصد بزنید.برای قبولی پزشکی دانشگاه روزانه نیز مشاهده کردید که این گونه نبود.پس همین الان هم شروع کنی دیر نیست به پزشکی برسی!

موفقیت از تلاش نه شانس!

بعضی از داوطلبان چون تمام انگیزه قبولی پزشکی را ازدست داده اند وقتی که پیشرفتی از خود مشاهده می کنند،نتیجه کار خود نمی دانند و تصور می کنند که این تنها شانسی بوده و پیشرفتی در کار نیست!نه دوستان وقتی که شما تلاش می کنید برای رسیدن به هدف عالی خود یعنی قبولی پزشکی؛و متوجه جهش درصد و تراز های خود می شوید این شانسی نیست!نتیجه زحمات خودتان بوده است.

خود را باور داشته باشید.ایمان داشته باشید که شما هم با تلاش و پشتکار می توانید پیشرفت کنید و نتایج درخشان بگیرید.پس با شانسی تصور کردن پیشرفت هایتان،انگیزه قبولی پزشکی تان را تخریب نکنید و به خود روحیه بدهید و کارتان را ادامه دهید.اگر بی انگیزگی و ناامیدی وجودتو فرا گرفته کلیک کن! 

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-قبولی-پزشکی-4

نگران نباش!

عزیزان!آنچه که انگیزه قبولی پزشکی شما را نابود می کند این است که هربار برمی گردید و نگاهی به حجم مباحث می اندازید و ناله می کنید از اینکه چگونه می می خواهم همه این ها را تمام کنم؟!چگونه می خواهم تست های این مباحث را بزنم  و اصلا من کجا هستم؟!....دوستان با برنامه ریزی درست انگیزه قبولی پزشکی را پررنگ کنید.برای تدوین برنامه استاندارد و هوشمند با مشاوران ما در ارتباط باشید.

اگر برنامه شما معلوم باشد که در چه زمانی قرار است چه درسی را چقدر و چگونه باید بخوانید دیگر نه نگران هستید که آیا این حجم سنگین درس ها تمام می شود یا نه؟! و نه دیگر سردرگم هستید! چون دقیقا می دانید که کجا هستید و دقیقا می خواهید چی کار کنید.وقتی تکلیفتان با خودتان معلوم شد با انگیزه عالی رو به قبولی پزشکی پیشروی می کنید.

 

تسلیم نشو!

مهمترین امر برای پررنگ نگه داشتن انگیزه قبولی پزشکی این است که تسلیم نشوید.مطمئن باشید روزی نتیجه این زحماتتان،نتیجه شب دیر خوابیدن ها و صبح زود بیدار شدن ها،نتیجه کم تفریح کردن ها و... را می گیرید.آن موقع که کارت دانشجویی مقطع دکتری عمومی را در دست نگه داشتید دیگر تمام خستگی ها از تنتان به در می کنید.فقط اینکه تسلیم نشوید،وسط راه جا نزنید!

و مهمتر اینکه اجازه ندهید کسانی که دنیای کوچکی دارند آرزوی بزرگ شما را به سخره بگیرند و مسخره کنند.شما روزی به تمام خواسته هایتان می رسید و آن روز شما به تمام این ها می خندید!!

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-قبولی-پزشکی-5

با عشقت زندگی کن!

دوستان برای قوی کردن انگیزه قبولی پزشکی و اینکه هرروز با اشتیاق و با انگیزه سراغ مطالعه و سراغ هدف و برنامه خود بروید باید شما با عشقتان زندگی کنید اما این به چه معنی است؟!هدف شما همانند عشق شما است و باید هر روز و هر ساعت به عشق خود فکر کنید.زمانی که به تدریس استاد خود گوش می دهید زمانی که مطالعه می کنید و هر زمان دیگر!

مراد اینکه با هدف خود بیدار شوید با هدف خود صبحانه بخورید با هدف خود مدرسه بروید و با عشق خود مطالعه کنید و در نهایت با هدف خود به خواب فرو روید.این باعث می شود که شما کمتر دچار ناامیدی شوید و انگیزه قبولی پزشکی در وجود شما کمرنگ نشود و هرروز آتشین و آتشین تر شود.

 

سال بعد همین موقع!

دوستان هرگاه ناامید شدید و انگیزه قبولی پزشکی راازدست دادید این تلنگر را به خود بزنید:سال بعد الان دقیقا کجا هستید؟!در چه پوزیشن و جایگاهی قرار دارید؟!دانشجوی چه رشته و چه دانشگاه؟!اصلا داشنجو هستید؟!اگر الان با تلاش عالی و پشتکار زیاد کارتان را ادامه دهید،سال بعد الان ، احتمالا در حال نگاه کردن به کارت دانشجویی پزشکی یک دانشگاه خوب هستید ولی نه اگر که تنبلی کنید و انگیزه قبولی پزشکی در شما کم و کمتر شود معلوم نیست سال بعد الان دقیقا در چه جایگاهی،در چه رشته و داشنگاهی مشغول به تحصیل هستید!!

این یک بازه زمانی است که می گذرد و اتفاقا زود هم می گذرد!پس در این مدت به خود سختی دهید و تلاش و کوشش خود را بالا ببرید تا سال بعد الان در دانشگاه علوم پزشکی مشغول به تحصیل باشید!

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-قبولی-پزشکی-6

حسرت بی فایده!

عزیزان راجع به انگیزه قبولی پزشکی باید خدمتتان عرض کنم که دقیقا بعد از کنکور خود را تصور کنید.بعد از چهار ساعت و خورده ای کنکور به خانه برگشته اید و به دیوار زل زده اید!آنقدر خوب تلاش کنید که وقتی از آزمون کنکور برگشتید حسرت نخورید که ای کاش بهتر می خواندم!کنکور آنقدر هم هیولا نبود!به زمان بعد از آمدن نتایج فکر کنید:

همان دوستتان که بغل دستتان می نشست،پزشکی قبول شده!همانی که کلی با هم گپ و گفت می زدید الان دندانپزشکی قبول شده!پس الان که در زمان حال هستید و زمان دارید طوری مطالعه کنید که"ای کاش"نگویید!

 

همین الان استارت بزن!

درباره انگیزه قبولی پزشکی بسیاری از کنکوری ها می گویند که ما گاهی اوقات اصلا حوصله نداریم که مطالعه را شروع کنیم!دوستان تصور کنید بعد 5 ثانیه قرار است که انفجار رخ بدهد.پس همین الان پاشو و مطالعه ات را شروع کن.در کسالت خود بسر نبر! هرچه زودتر خود را جمع و جور کن و کارت را استارت بزن.

مهم ترین مورد برای انگیزه قبولی پزشکی این است که "بعدا" دیر است.شما همین الان همین ثانیه باید برخیزید.همین الان باید استارت بزنید شاید یک ساعت بعد دیگر دیر است.به یاد داشته باشید درماراتن سنگین کنکور رقبای شما منتظر نیستند تا شما بیدار شوید.رقبای شما در حال پیشروی هستند!همین الان استارت بزن؛بسم الله!

مشاوره-انگیزشی-کنکور-انگیزه-قبولی-پزشکی-7

 

 

برای خواندن نکات تکمیلی به کتاب نیترو کنکور مراجعه کنید.

 

 

۵
از ۵
۲۸ مشارکت کننده