انگیزه گرفتن و حفظ آن | ایجاد تا افزایش انگیزه

  گرفتن و نگه داشتن انگیزه+جملات انگیزه

 

 

​​​انگیزه چیست و تأثیر آن بر موفقیت

 

 

تولید انگیزه چیست

 

 

انگیزه گرفتن و انگیزه داشتن همواره یکی از نیازهایی بوده است که زندگی اکثر انسان ها را به گونه ای تغییر می دهد که افراد را وادار به تفکر می کند، پس بیایید که با کمک هم در ابتدا بفهمیم انگیزه چیست و کار آن چگونه است.هر انسانی برای انجام دادن کاری در زندگی اش نیاز به یک نیروی عمیق یا گاهی مواقع سطحی دارد. این نیروی درونی که ما را مجبور به انجام کار ها و رفتن به سوی عمل می کند انگیزه نام دارد.بله به همین سادگی دریافتیم که انگیزه چیست و چرا در زندگی  به آن نیاز داریم.خب حالا که با انگیزه آشنا شدیم در این بخش میخواهیم در مورد استاندارد های شخصی و تأثیر آن ها در انگیزه را توضیح دهیم.

 

 

رابطه میان انگیزه و استاندارد ها

 

 

چگونه با انگیزه شویم

 

 

ما برای اینکه با انگیزه گرفتن به راحتی زندگی شخصی خودمان و کسانی که برای ما مهم هستند را ارتقا دهیم نیاز به متمایزکردن زندگی خودمان داریم.اولین چیزی که زندگی ما را تغییر می دهد، یا بهتر بگیم تنها چیزی که زندگی ما را در بلند مدت دچار تحولات اساسی می کند این است که استاندارد هایمان از خودمان را بالا ببریم.ما فقط نیاز داریم که با یک تغییر مسیر دو میلی متری و فقط با بالا بردن معیار هایمان زندگی خود را دگرگون کنیم. این جمله به این معنی است که همه ما چیز هایی را در زندگی میخواهیم، این چیز ها ممکن است ثروت ، شغل ، خانواده ، روابط و ... باشد.ولی نکته مهم این است که ما چیز هایی را که میخواهیم به دست نمی آوریم،ما چیزهایی رو به دست می آوریم که باید داشته باشیم.همه افراد لیست هایی در ذهن یا دفتر خود دارند که فکر می کنند میخواهند به آنها برسند.برای مثال می گویند:

 

 • من میخواهم وزنم را کم کنم.

 • من میخواهم بیشتر تلاش کنم.

 • من میخواهم بیشتر کار کنم.

 • من میخواهم کسب و کار خوبی داشته باشم.

 • من میخواهم ... 

 • من میخواهم...

افراد وقتی دچار تغییر می شوند که تمام این میخواهم هایشان مبدل بشود به باید هایشان.یعنی زمانی که از خواب بیدار می شوند به جای اینکه بگویند من میخواهم این کار را انجام بدهم، بگویند من باید اینکار ها را انجام بدهم، این چیزی است که ما واقعا به آن نیاز داریم.

 

 

ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر

 

 

تکنیک ایجاد انگیزه

 

 

تمام این ها به اینکه ما تا چه حد از خودمان انتظار داریم بر می گردد.یکی از نتایج انگیزه گرفتن این است که از خودمان انتظار داشته باشیم که باید کاری را فوق العاده انجام بدهیم آن وقت است که نتایج خوبی می گیریم.توصیه من به شما این است که ابتدا تصمیم هایی جدید در رابطه با بالا بردن سطح انتظارات خودتان بگیرید و به آن عمل کنید.سپس با عمل به آنها نتایج جدید و البته بسیار خوبی دریافت می کنید، و با نتایج جدید زندگی شخصی خودتان دگرگونمی شود.کسی از شما درباره مایکل فلپس چیزی می داند ؟ مردی که فراتر از مرز ها حرکت کرد ؟

 

 

 مردی از جنس انگیزه با استانداردهای متفاوت

 

برخی از شما ممکن است با مایکل فلپس آشنا باشید. مردی که تنها با گرفتن و بالا بردن انگیزه اش با دروازه جدیدیاز موفقیت آشنا شد.بگذارید نکته ای برایتان بگویم، اکثر شناگر ها برای مسابقات روزانه تمارین به شدت سخت و طاقت فرسایی دارند.فلپس این تمرین ها را دو یا حتی سه بار در روز انجام می داد. اطرافیانش در ابتدا فکر می کردند که او یک کم هیجانی شده است یا فقط عقلش را از دست داده.پس از مدتی که فلپس با قدرت به تمرین هایش ادامه می داد. هشدار هایی دریافت کرد مبنی بر اینکه این کار ها بدنت را از کار می اندازد یا این تمرین ها از لحاظ فیزیکی و بدنی امکان پذیر نیست، اما مایکل استاندارد هایی برای خودش تعیین کرده بود و هیچ یک از این حرف ها مانع او نشدند تا وقتی که او به مدال طلای شنا دست یافت.

 

جملات انگیزه دار مایکل فلپس

 

این کار هیچوقت برای من آسان نبود. اگر آسان بود که همه آن را انجام می دادند.این کار در کنار سخت بودنش لذت بخش و امکان پذیر است. من هم گاهی وقت ها میخواستم درجا بزنم و خارج بشم اما فکر می کنم بهترین جمله ای که تا حالا به خودم گفتم این بود که :

 

« هرگز تسلیم نشو » 

 

NEVER GIVE UP

 

من هیچ وقت نشدم و فکر می کنم هیچ کس دیگری هم نباید بشود. اگر چیزی را میخوای باید برایش کار کنی، سخت هست ولی تو میتوانی هرکاری که میخواهی را انجام بدی.

 

مطلبی که خواندید بخشی از کنفرانس مایکل فلپس بود که ارتباط میان سطح انتظارات و  گرفتن انگیزه را مشخص می کند. در واقع این دو، یک رابطه دو سویه دارند که هر یک از آنها دیگری را تقویت می کند. بالا بردن توقعات از خود موجب ایجاد انگیزه می شود و انگیزه داشتن هم موجب می شود که انتظارات بهتر و بیشتری از کیفیت کار خودمان داشته باشیم.

 

 

ایجاد انگیزه در دانش آموزان

 

 

روانشناسی ایجاد انگیزه دانش آموزان

 

 

حال که فهمیدیم انگیزه چیست و بالا بردن معیار هایمان می تواند چه تاثیر مثبتی داشته باشد، میخواهیم بفهمیم که ارتباط انگیزه فردی با درس خواندن و تحصیل چیست.یک راه مهم برای موفقیت تحصیلی داشتن انگیزه فردی برای مطالعه است.یکی از دغدغه های مهم اکثر افرادی که مشغول به تحصیل هستند داشتن انگیزه برای مطالعه است. به این ترتیب ما هم میخواهیم برای همین موضوع مباحثی داشته باشیم. ما در قسمت بالا بخشی از دستاورد های مایکل فلپس را برای گرفتن انگیزه و تغییر وضعیت معیار هایمان کردیم. باید بدانید که فرمول انگیزه گرفتن و موفقیت و رسیدن به هدف در تمامی فیلد های موجود یکسان است . و می توانید از فرمول مایکل فلپس برای رسیدن به هدف های تحصیلی هم استفاده کنید و باید مثل او به هنگام مواجه با مشکلات و سختی های درسی تحصیلی به خودتان بگویید : هرگز تسلیم نشو !

 

در این قسمت قصد داریم بفهمیم که برای انگیزه درسی  و سوالات کنکوری چه کار کنیم و نقشه راه ما چه باشد.

(همچنین بخوانید)

 

 

تکنیک ایجاد انگیزه درسی در دانش آموزان

 

 

راه های افزایش انرژی و انگیزه

 

 

در ابتدا مهم ترین نکته  برای انگیزه گرفتن این است که باید عزت نفس داشته باشید تا وقتی خودتان را باور نکنید موفقیت امکان پذیر نیست . برای اینکه بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید بایستی شروع به درس خواندن کنید .باید بدانید یکی از راه های به نسبت سخت اما با اطمینان درس خواندن است. ما می توانیم با درس خواندن و با انتخاب رشته نسبت به علاقه و استعداد خودمان به موفقیت خوبی برسیم.

 

درس خواندن اگر اصولی و با انتخاب رشته درست انجام شود قطعا می تواند شما را به موفقیت برساند .

 

 

مورد بعدی این است که ما باید شناخت خوبی از خودمان داشته باشیم.شخصیت ما به گونه ای است که برای رفتن به سمت تلاش به دو صورت دور شونده و نزدیک شونده عمل می کنیم.افرادی که شخصیت دور شونده دارند نیاز دارند که به عواقب بد کارشان فکر کنند. برای مثال تفکر بر اینکه من اگردر تحصیل موفق نشوم باید به میزان بیشتری در زندگی برای موفقیت فردی ام تلاش کنم.در شخصیت های نزدیک شونده این منظور برعکس می شود.یعنی افراد باید به عواقب خوب کارشان فکر کنند و دریابند که می توانند با تحصیل به خودشان و هم نوعان خودشان کمک کنند.حال که با شخصیت خودتان آشنا شدید باید بفهمید که علاقه و استعداد شما در چه جهتی در جریان است.برای پیداکردن علاقه و استعداد خودتان به دنبال فرضیات و تفکر نروید بلکه باید به سمت کارهایی که فکر می کنید به آنها علاقه دارید و توانایی انجام آن را دارید بروید . برای مثال اگر به پزشکی علاقه دارید یک روز به بیمارستان بروید و با نوع کار کادر درمانی آشناشوید. شرکت در دوره های کادر پیراپزشکی تجربی نیز میتواند گزینه خوبی باشد ( مثل کمک پرستاری و ... ) که بفهمید توانایی و علاقه به آن کار را دارید یانه.تمامی این موارد می تواند به عنوان یک محرک باشد.یک اهرم که می تواند شما را وادار کند تا به سوی تلاش بروید.پس این روش ها را به کار بگیرید  تا در دوران تحصیل خود سر بلند و پیروز بیرون بیایید.

 

 

مشاوره انگیزه گرفتن

 

 

امیدوارم همیشه پر انگیزه باشید و حال دلتون عالی عالی باشه . 

 

 

چرا سوالتو رایگان نمیپرسی ؟

 

از طریق 09357269639 سوالات و مشکلات انگیزشی تونو رایگان مطرح کنید .

 

( تماس + تلگرام + ایتا + واتس اپ )

۵
از ۵
۲۵ مشارکت کننده
رامین@2 گفت:
خیلی ممنون از مقالتون . یکی از مشکلات من و امثال من برای درس خوندن همین انگیزه است . حس و حاله درس خوندن بعضی موقع ها میپره !!!
ali گفت:
با سلام ببخشید یه سوال
مایکل فلپس تو چه سالی اینکارو کرد؟
  پشتیبان تحصیلی گفت:
  سلام خدمت شما دوست عزیز
  سال های 2000 تا 2004
yasaminn گفت:
مرسی بابت مطلب انگیزشی تون . شما مشاوره هم دارین؟
  پشتیبان تحصیلی گفت:
  با سلام
  بله مشاوره هم داریم لینک صفحه مشاوره داخل متن قرار داده شده.
سارا گفت:
سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون وهمچنین مقالاتی که میزارید بسار مفید وکار آمد هستند. ❤️
Nazanin گفت:
اینایی که نوشتین چهارخط نوشتست که یکی دو دقیقه یه حسی ب ادم میده بعدش انگار نه انگار خب به چه دردی میخوره ؟؟!!!
عشق پزشکی گفت:
سلام متشکرم از مقالتون.این روزا خیلی نیازمند انگیزه ایم.چیزی که مارو به موفقیت نزدیک میکنه انگیزه مستمره خیلیا عالی میخونن ولی بعدش کم میارن!ممنون از مقالتون که باعث انگیزه مداوم ما میشین!♡
رضا گفت:
من یه روز حال درسو دارم ی روز ندارم خیلی اذیتم میکنه اینطوری بودنم چیکار کنم همیشه پر انرژی باشم و همیشه با حال خوب درس بخونم ؟؟؟
  پشتیبان تحصیلی گفت:
  همانطور که گفتیم شما باید شناخت خوبی نسبت به خودتان داشته باشید و با استفاده از نیروی درونی تان با انرژی باشید