ایلان ماسک و ناگفته های زندگی او

ایلان ماسک و ناگفته های زندگی ایلان ماسک:

ایلان-ماسک

 

 

بیوگرافی ایلان ماسک:

 

بیوگرافی ایلان ماسک_vahidimeni.ir

 

ایلان ماسک متولد سال 1971 میلادی در کشور آفریقای جنوبی می باشد. ایلان در کودکی آنقدر در رویاهای خود برای اختراعات غرق شده بود که اطرافیان تصور می کردند که او ناشنواست! در 10 سالگی پدر و مادر ایلان از یکدیگر جدا شدند در همین زمان او به کامپیوتر علاقه مند شد و برنامه نویسی را یاد گرفت و در 12 سالگی اولین برنامه خود به نام Baster را طراحی کرد و فروخت!

در 17 سالگی ماسک به کانادا رفت تا بعد از آن راحت تر به سمت آمریکا راه یابد؛ در نهایت تابعیت کانادا را دریافت کرد و تقریبا در 21 سالگی به آمریکا رفت و در آخر مدرک دکترای خود را در دانشگاه استنفورد و در رشته فیزیک انرژی گرفت! آنگاه ایشان اولین شرکت خود یعنی Zip2 corporation را تاسیس کرد.

شرکت های ایلان ماسک:

  • Zip2 corporation
  • شرکت پی پال
  • spaceX
  • تسلا موتورز

 

 

سختی های زندگی ایلان ماسک:

 

سختی های زندگی ایلان ماسک_vahidimeni.ir

 

ایلان ماسک به تازگی اعلام کرده است که شرکت های "اسپیس ایکس و تسلا" با سیلی صورتشان را سرخ نگه می داشتند!

ایشان اعتراف کرد که این دو شرکت در سال 2008 تقریبا ورشکست شده بود. آقای ماسک اظهار کرد: در آن زمان تنها 10% احتمال می دادم که این دو شرکت موفق شود و حتی به دوستانم اجازه نمی دادم روی این دو شرکت سرمایه گذاری نکنند چون نگران بودم پولشان را از دست بدهند!

در این برهه زمانی مبلغ خوبی به دستش رسید اما نمی دانست روی کدام یک از شرکت ها سرمایه گذاری کند. آقای ماسک بیان کرد:

وقتی شما انرژی تان را صرف ساختن چیزی می کنید نتیجه تلاش تان حکم فرزند شما را پیدا می کند. به همین خاطر من نمی توانستم از میان این دو شرکت یکی را انتخاب کنم. من پولم را صرف هر دو کردم و بعد هر دویشان موفق شدند.

در همین زمان ماسک طعم طلاق را نیز چشید و چالش دیگری گریبان گیر او شد!

او می گوید:

اسپیس اکس و تسلا با سیلی صورت خود را سرخ نگه می داشتند و اگر اوضاع کمی متفاوت از امروز بود هر دویشان حالا دیگر وجود نداشتند.

این، تنها بخشی از چالش ها و سختی های ایلان‌ماسک بود جالب اینجاست که در هیچ کدام از این موارد او تسلیم نشد و فقط ادامه داد اما این بار هوشمندانه تر!

 

 

بیماری ایلان ماسک:

 

بیماری ایلان ماسک_vahidimeni.ir

 

آقای ماسک برای اولین بار در پخش زنده شنبه شب (SNL) اعلام کرد که مبتلا به سندرم آسپرگر است که این موضوع افراد خیلی زیادی را شگفت زده کرد!

سندرم آسپرگر چیست؟

سندرم آسپرگر نوعی اختلال رشد است که بخشی از طیف اختلال اوتیسم طبقه بندی می شود.

اوتیسم خود یک بیماری عصبی است که در نهایت منجر به نقص در مهارت های زبانی و ارتباطی می شود.

یک نشانه بارز سندرم آسپرگر، علاقه ی وسواس گونه کودک به یک موضوع خاص است که دوست دارد همه چیز درباره آن موضوع را بداند و نمی خواهد درباره موضوع دیگری حرفی بزند یا کاری بکند!

کودکانی که مبتلا به سندرم آسپرگر هستند بعلت نداشتن مهارت های اجتماعی معمولا منزوی هستند.

حرف جالب ماسک(صاحب شرکت های تسلا و اسپیس ایکس):

ببینید! می‌دونم بعضی وقت‌ها چیزهای عجیب می‌گویم یا در توییتر می‌نویسم؛ اما مغز من همین‌گونه کار می‌کند. خطاب به هرکس که او را رنجانده‌ام، فقط می‌خواهم بگویم که من ماشین‌های برقی را از نو ساختم و مشغول ارسال افراد به مریخ با موشک هستم. فکر کردی من هم قراره یک آدم باحال معمولی باشم؟

 

 

ایلان ماسک و خدا:

 

به ویدیو جالب و کوتاه صحبت آقای ماسک درباره خدا توجه کنید:

 

 

۵
از ۵
۱۱ مشارکت کننده