افراد موفق درونگرا

افرادموفق درونگرا

افراد درونگرای موفق شاید جالب باشد که درونگرا ها هم می توانند به اندازه برونگرا ها موفق باشند .امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که درونگرا ها روز به روز موفق تر می شود .

اما رمز موفقیت آنها چه چیزی می تواند باشد ؟آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید ؟

جواب هوش عاطفی شان می باشد . اما کمی در این باره توضیح دهیم.

هوش عاطفی را تعریف کنید .

درک احساسات دیگران ،گوش دادن به جای حرف زدن و درک عمیقی از احساسات خود در هر زمانی  و کنترل کردن این احساسات ، چیز ی است که روان شناسان آن را هوش عاطفی می دانند .بسیاری از رهبران درونگرای امروزی یا خود را با تیمی با هوش عاطفی بالا احاطه کرده اند و یا خودشان روی هوش عاطفی خودشان کار می کنند و این موضوع کلید موفقیت انها محسوب می شود  حال در قسمت های بعدی به رهبرانی اشاره می کنیم که هوش عاطفی بالایشان سبب موفقیتشان شده است .

استیو وزنیاک،موسس اپل 

استیو وزنیاک ،یک نابغه از رهبران تجاری درونگرا را به تصویر می کشد.

داستان زندگی و تجارت او ابتکاری به تمام معناست .اوتوانست به تنهایی ایده انقلابی اراِئه دهد 

و سپس از مهارت های اجتماعی استیو جابز برای اجرای ایده خود  در مقیاس بزرگتر استفاده کرد .رهبران درونگرا می توانند تنها در اتاقی ساکت نشسته و چشم انداز فناوری را به کلی دگر گون کنند .پرورش دادن این ایده ها درسی حیاتی است  که می توانیم از شراکت بسیار سازگار استیو وزنیاک و استیو جابز بگیریم .

" فکر نمی کنم تا کنون چیز واقعا عظیمی  توسط فعالیت یک گروه ابداع شده باشد . می خواهم نصیحتی به شما کنم که ممکن است عمل کردن به آن برایتان سخت باشد .آن پند این است که "تنها کار کنید ،نه عضوی از یک گروه و یا تیم " استیو وزنیاک

منظور وی منزوی کردن خود نیست بلکه آموختن قدرت فکر کردن در تنهایی است . فکر کردن در تنهایی و ارتباط با هم تیمی ها و دوستان و همکاران . روشی است که رهبران موثر برای حیات بخشیدن به ایده های خود استفاده می کنند .

ایلان ماسک،بنیان گذار و طراح محصولات تسلا موتورز

در مصاحبه با Business Insider ایلان ماسک فن نمایش تجاری خود را چنین بیان می کند "من اساسا یک مهندس درونگرا هستم ،بنابراین تمرین زیادی لازم بود تا بدون داشتن لکنت زبان  روی صحنه بروم واز آنجایی که مدیر عامل شرکت بودم این کار را انجام دهم ."

جی کی رولینگ 

جی کی رولینگ ،خالق هری پاتر جزو دسته افراد موفق درونگرا به حساب می آید .بیشتر افراد درونگرا حس خلاقیت بالاییی را به ویژه هنگام تنهایی با افکار خود گزارش می دهند .رولینگ را می توان به عنوان نماد خلاقیت معرفی کرد .

در سال 1990بانو رولینگدر قطار به دلیل تاخیر اسیر شده بود .ناگهان در این تنهایی ایده ای به ذهنش رسید که برخلاف ایده های قبلی اش او را هیجان زده کرده بود اما هماطور که هر نویسنده برای نوشتن به قلم احتیاج دارد اما قلمی به همراه نداشت .از طرفی خجالت می کشید که از کسی درخواست قلم کند ،پس اجازه داد داستان در ذهن او شکل بگیرد .

بعد از چهار ساعت تمام داستان پسری سیاه مو و عینکی که نمی دانست جادوگر قابلی است در ذهن او کامل شده بود .این آغاز راهی بود که سزی کتاب های هری پاتر فرصت پیدا کردند تا در قفسه پرفروش ترین کتاب ها ی دنیا جای بگیرند.نکته جالب  که حتی خجالتی بودن نیز نمی تواند زنجیر پای درونگرایان برای رسیدن به ایستگاه خوشبختی باشد.

 

۵
از ۵
۶ مشارکت کننده