ژنتیک کنکور و تاثیر آن در قبولی پزشکی| کنکور تجربی

ژنتیک کنکور| بخش ژنتیک چه تاثیری در قبولی پزشکی دارد؟

 

ژنتیک کنکور_vahidimeni.ir

 

درس زیست شناسی از دروس اساسی کنکور تجربی است؛ برای اینکه بتوانید به رتبه فوق العاده و به قبولی پزشکی برسید قطع به یقین باید درصد قابل قبولی در درس زیست شناسی کسب کنید.

یکی از مهمترین مباحث درس زیست شناسی، فصول مربوط به ژنتیک است که متاسفانه دانش آموزان زیادی در آن مشکل دارند.

برخی به اشتباه تصمیم می گیرند که بخش ژنتیک را حذف کنند و به سوالات آن در کنکور سراسری پاسخ ندهند اما اینگونه مرتکب یک اشتباه جبران ناپذیر خواهند شد!

 

 

ژنتیک کنکور چند درصد است؟

 

ژنتیک کنکور چند درصد است_vahidimeni.ir

 

تعداد سوالات هر فصل در کنکور های هر سال تغییر می کند و یک عدد ثابت نیست اما اگر تعداد سوالات ژنتیک کنکور را بطور تقریبی بگوییم نزدیک 8 الی 9 سوال طرح می‌شود که شامل 20 درصد سوالات درس زیست شناسی می شود. البته این تعداد سوال، مربوط به تمام فصول ژنتیک است.

اگر این رقم برای شما کم بنظر می آید، معلوم است که اطلاع خوبی از بودجه بندی سوالات کنکور سراسری تجربی در درس زیست شناسی ندارید. این ارقام در حالی است که ممکن است از یک فصل در کنکور سراسری تنها یک یا دو سوال طرح شود.

پس تعداد سوالات ژنتیک، قابل توجه و چشمگیر است. اهمال کاری در بخش ژنتیک، شما را بطور جبران ناپذیری متضرر خواهد کرد و برای قبولی پزشکی باید اهمیت ویژه ای برای ژنتیک قائل شوید.

 

 

ژنتیک کنکور شامل چه فصل هایی است؟

 

ژنتیک کنکور شامل چه فصل هایی است_vahidimeni.ir

 

ژنتیک در کنکور شامل چندین فصل است که معمولا سوالات ترکیبی نیز دیده می شود.

بحث ژنتیک شامل چندین فصل و در پایه های مختلف است.

  • فصل ششم زیست یازدهم (تقسیم یاخته)
  • فصل اول دوازدهم (مولکول های اطلاعاتی)
  • فصل سوم دوازدهم (انتقال اطلاعات در نسل ها)
  • فصل چهارم دوازدهم (تغییر در اطلاعات وراثتی)
  • فصل هفتم دوازدهم (فناوری های نوین زیستی)

دانش آموزی که بخواهد ژنتیک را در کنکور حذف کند یعنی باید نزدیک 5 فصل را حذف کند و اینگونه از قبولی پزشکی بطور جد دور خواهد شد!

 

 

ژنتیک کنکور نظام جدید:

 

ژنتیک کنکور نظام جدید_vahidimeni.ir

 

باید خدمتتان عارض شوم که ژنتیک کنکور نظام جدید، تغییر مفصلی کرد. ژنتیک کنکور نظام قدیم بسیار محاسباتی و سنگین تر بود. در ژنتیک نظام جدید بسیاری از موارد محاسباتی حذف شد؛ اما باید بدانید که موارد زیادی هستند که در کتاب بطور خیلی سطحی به آن پرداخته شده اما در کنکور سوالات سخت از آن مطرح می شود!

یعنی در بعضی مواقع، کار دانش آموزان نظام جدید سنگین تر می شود. به همین سبب به بهانه حذف شدن برخی موارد، بی خیال بحث ژنتیک نشوید تا بتوانید به هدف خود که قبولی پزشکی یا رشته های تاپ دیگر برسید.

 

پکیج ژنتیک خانم ایمنی به زودی در وبسایت قرار خواهد گرفت!

 

 

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده