ژنتیک کنکور و تاثیر آن در قبولی پزشکی| کنکور تجربی

ژنتیک کنکور|

 

بخش ژنتیک چه تاثیری

 

در قبولی پزشکی دارد؟

 

ژنتیک کنکور_vahidimeni.ir

 

درس زیست شناسی از دروس اساسی کنکور تجربی است؛ برای اینکه بتوانید به رتبه فوق العاده و به قبولی پزشکی برسید قطع به یقین باید درصد قابل قبولی در درس زیست شناسی کسب کنید.

یکی از مهمترین مباحث درس زیست شناسی، فصول مربوط به ژنتیک است که متاسفانه دانش آموزان زیادی در آن مشکل دارند.

برخی به اشتباه تصمیم می گیرند که بخش ژنتیک را حذف کنند و به سوالات آن در کنکور سراسری پاسخ ندهند اما اینگونه مرتکب یک اشتباه جبران ناپذیر خواهند شد!

با حذف کردن ژنتیک کنکور، شما ضربه بزرگی خواهید خورد! تعداد سوالات مستقسیم از بخش ژنتیک اصلا کم نیست و حتی در سال 1400، 12 سوال از 50 سوال زیست کنکور از بخش ژنتیک طراحی شده بود! یعنی شما با حذف مبحث ژنتیک کنکور و عدم مطالعه آن، به این 12 سوال مستقیم  ژنتیک، نمی توانید پاسخ دهید؛ علاوه بر آن باید موضوعی را مشخص کنم آن هم سوالات ترکیبی با فصول ژنتیک است. به این معنا که شما تست هایی از سایر فصول به سبب ترکیب با فصول ژنتیک از دست خواهید داد.

بگذارید یک نکته به شما بگویم؛ ما معمولا می گوییم که تا جایی ممکن است دانش آموزان مبحثی را حذف نکنند. حتی در صورتی که تصمیم به حذف کردن می گیرند می گوییم که بطور کامل حذف نکنند و مطالب ساده کتاب درسی و تست های آسان را بلد باشند. و یک نکته دیگر اینکه درصورت حذف یک فصل سعی کنند فصلی را حذف کنند که لاقل فصل پایه ای و همچنین فصل ترکیبی و مرتبط با سایر فصول نباشد. آن وقت شما چطور می خواهید 5 فصل ژنتیک را به راحتی حذف کنید؟

به جای تصمیم به حذف، سعی کنید تا جایی که از دستتان برمی آید مطالعه هوشمندانه روی این بخش داشته باشد تا اگر نتوانستید به تمام سرفصل های ژنتیک نرسیدید حداقل بخشی را مطالعه کرده باشید و به مطالب پایه تسلط داشته باشید. 

 

 

ژنتیک کنکور چند درصد است؟

 

ژنتیک کنکور چند درصد است_vahidimeni.ir

 

تعداد سوالات هر فصل در کنکور های هر سال تغییر می کند و یک عدد ثابت نیست اما اگر تعداد سوالات ژنتیک کنکور را بطور تقریبی بگوییم نزدیک 8 الی 9 سوال طرح می‌شود که شامل 20 درصد سوالات درس زیست شناسی می شود. البته این تعداد سوال، مربوط به تمام فصول ژنتیک است.

اگر این رقم برای شما کم بنظر می آید، معلوم است که اطلاع خوبی از بودجه بندی سوالات کنکور سراسری تجربی در درس زیست شناسی ندارید. این ارقام در حالی است که ممکن است از یک فصل در کنکور سراسری تنها یک یا دو سوال طرح شود.

پس تعداد سوالات ژنتیک، قابل توجه و چشمگیر است. اهمال کاری در بخش ژنتیک، شما را بطور جبران ناپذیری متضرر خواهد کرد و برای قبولی پزشکی باید اهمیت ویژه ای برای ژنتیک قائل شوید.

 

 

ژنتیک کنکور شامل چه فصل هایی است؟

 

ژنتیک کنکور شامل چه فصل هایی است_vahidimeni.ir

 

ژنتیک در کنکور شامل چندین فصل است که معمولا سوالات ترکیبی نیز دیده می شود.

بحث ژنتیک شامل چندین فصل و در پایه های مختلف است.

  • فصل ششم زیست یازدهم (تقسیم یاخته)
  • فصل اول دوازدهم (مولکول های اطلاعاتی)
  • فصل سوم دوازدهم (انتقال اطلاعات در نسل ها)
  • فصل چهارم دوازدهم (تغییر در اطلاعات وراثتی)
  • فصل هفتم دوازدهم (فناوری های نوین زیستی)

دانش آموزی که بخواهد ژنتیک را در کنکور حذف کند یعنی باید نزدیک 5 فصل را حذف کند و اینگونه از قبولی پزشکی بطور جد دور خواهد شد!

 

 

ژنتیک کنکور نظام جدید:

 

ژنتیک کنکور نظام جدید_vahidimeni.ir

 

باید خدمتتان عارض شوم که ژنتیک کنکور نظام جدید، تغییر مفصلی کرد. ژنتیک کنکور نظام قدیم بسیار محاسباتی و سنگین تر بود. در ژنتیک نظام جدید بسیاری از موارد محاسباتی حذف شد؛ اما باید بدانید که موارد زیادی هستند که در کتاب بطور خیلی سطحی به آن پرداخته شده اما در کنکور سوالات سخت از آن مطرح می شود!

یعنی در بعضی مواقع، کار دانش آموزان نظام جدید سنگین تر می شود. به همین سبب به بهانه حذف شدن برخی موارد، بی خیال بحث ژنتیک نشوید تا بتوانید به هدف خود که قبولی پزشکی یا رشته های تاپ دیگر برسید.

 

ژنتیک کنکور را به بسپارید!

جهت تهیه پکیج ژنتیک کنکور: 09044686613 نازیلا ایمنی

 

 

۵
از ۵
۹ مشارکت کننده