5 ویژگی اخلاقی افراد درونگرا

 5 ویژگی اخلاقی افراد درونگرا 

درونگرایی یعنی چه ؟

درونگرایی یک ویژگی شخصیتی است  که با تمایل به احساسات درونی  به جای محرک های بیرونی 

بروز پیدا می کند .

درونگرا ها حدودا 25 تا 40 درصد جمعیت رو به خود اختصاص داده اند با وجود داشتن ویژگی شخصیتی جذاب ،هنوز هم باور مردم از این شخصیت نادرست است .باید این نکته را گوشزد کنیم که درونگرایی معادل خجالتی بودن و منزوی بودن نیست افراد درونگرا لزوما این صفت را قرار نیست داشته باشند اگر هم داشته باشند متعلق به صفت شخصیتی آنها نیست .

5 ویژگی اخلاقی افراد درونگرا

1_بودن در جمع های شلوغ انرژی از آنها می گیرد .

آنها بعد وقت گذروندن در کنار دوستانشان احساس خستگی شدید می کنند ؟بعد از اینکه یک روز را در کنار جکع شلوغی می گذرانند نیازمند زمانی برای تنها بودن هستند یعنی زمانی برای  بازیابی آرامش و شارژکردن خود دارند یکی از دلایل این امر این است که درونگرا ها برای در جمع بودن باید از انرژی درونی خود استفاده کنند در حالیکه در برونگرا دقیقا برعکس می باشد انها از بودن در جمع انرژی می گیرند .

این امر گویای این موضوع نیست که درونگرا ها بخواهند از جمع های شلوغ فرار کنند ولی میتوانند از بودن در جمع هم لذت ببرند .

2_آنها در تنهایی بهتر می توانند فکر کنند 

افراد درونگرا از تنهایی لذت می برند طوری که می توانند احساسات متفاوتی که در طول روز تجربه کرده اند را تجزیه و تحلیل کنند و بیشتر به احساسات درونی خود بپردازند آنها برای حل مشکل نیازمند تنهایی هستند داشتن فرصتی برای متمرکز شدن روی موضوع باعث می شود که حداکثر نیروی ذهنشان را به کار بگیرند و حتی بتوانند به ایده های ناب دست پیدا کنند .

3_در نوشتن افکار بهتر از بیان کردن آن عمل می کنند .

 افراد درونگرا ایمیل زدن یا چت کردن رو به صحبت ها تلفنی ترجیح میدن .چون نوشتن به آنها این امکان رو می دهد تا درباره آنجه باید بگویند و چگونگی بیان آن تامل کنند ،افکار خود را ویرایش کرده و پیام درستی بفرستند . همجنین هنگامی که در حال تایپ هستند نسبت به زمانی که می خواهند کلمات رو به زبان بیاورند کمتر تحت فشار و استرس قرار می گیرند تا جایی که ممکن است نوشتن را به عنوان حرفه مورد علاقه خود در نظر می گیرند ،نوشتن برای آنها جایگاه ویژه ای دارد .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

4_دوست دارند از راه مشاهده یاد بگیرند .

افراد برونگرا دوست دارند از راه انجام دادن و امتحان کردن بیاموزند ولی درونگرا ها ترجیح میدن از راه مشاهده کردن و دیدن بیاموزند و ازآزمون وخطا و امتحان کردن می گریزند و بیشتر به مشاهده دقیق روی می آورند . آنها بعد از یادگیری در تنهایی و خلوت خود آن را امتحان می کنند و می آزمایند .ترجیح می دهند این کار را در خلوت خود بکنند تا اینکه در جمع و در برابر دیگران امتحان بکنند .

5_شیفته شغل ها و مشاغلی هستند که مستقل هستند.

افرادی که درونگرا هستند از کارهایی که ارتباط زیادی با دیگران دارند و نیازمند برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران هستند می گریزند و بیشتر ترجیح میدهند که در شغل هایی باشند که مستقل باشند که نیازی به معاشرت و برقراری ارتباط با دیگران ندارد مثلا آنها ترجیح میدن نویسنده ،داروساز ،حسابدار ،باشند که از رشته های مورد علاقه آنها محسوب می شود.

6_تمرکز بالایی  دارند .

افراد درونگرا به علت تمایلی که به دور ماندن از محرک های مختلف دارند محیطی را برای خودشان فراهم می کنند که تمرکز کردن برا ی آنها ساده تر باشه .

سخن آخر 

هر چه بیشتر بتوانیم از ویژگی ها شخصیتی درونگرا ها آگاه تر شویم .بهتر میتوانیم در این مسیر با آنها همراه شویم گاهی اوقات فرد درونگرا بدلیل ترس از طرد شدن  خودش را  مدام سرزنش  می کند و حس بدی نسبت به درونگرا بودنش دارد از طرفی ما مقوله ای به نام درونگرای مطلق و برونگرای مطلق نداریم اگر این طور بود زندگی مختل می شد .در این مسیر ما به شما کمک می کنیم که با بدست آوردن  درک و آگاهی از خودتان بتوانیددرصد کمی از برونگرایی در خودرا شکوفا کنید و تعادل شخصیتی لازم را بدست آورید و  یتوانید حس بهتری از زندگی خود داشته باشید .

جهت دریافت مشاوره رایگان در این زمینه با شماره 09025406724 در ارتباط باشید .

 

 

۵
از ۵
۱۰ مشارکت کننده