تاثیر ورزش در موفقیت تحصیلی

تاثیر ورزش بر موفقیت تحصیلی 

تاثیر ورزش بر جسم و روح 

قبل از اینکه بخواهیم درباره تاثیر ورزش بر موفقیت تحصیلی توضیح دهیم درمورد تاثیر ورزش بر جسم و روح صحبت کنیم .

امروزه آن قدر تاثیر ورزش بر جسم و روح مهم است که حتی می تواند زندگی ما را تحت الشعاع قرار دهد  و باعث شده که از آن بعنوان تکنیک درمانی استفاده کنند . تمامی افراد با آگاهی از تاثیر ورزش  بر موفقیت در زندگی موفقیت های بزرگی را کسب کنند تاثیز و نقش ورزش های کوه نوردی  ودو اسقامت جهت تقویت اراده و تمرکزبخشی توجه بسیاری از درمانگران را به خود جلب کرده  است .تاثیر بسیار عمیق ورزش بر ناراحتی های ناشی از افسردگی موثر است  پس اگر افراد را  با توصیه های ورزشی  وادار به حرکت شوند امیدواری و نشاط به سرعت در آنها افزایش پیدا می کند بنابراین هیچ گاه از اهمیت ورزش در زندگی کردن و تاثیر ورزش بر تقویت حافظه و یادگیری غافل نشوید.

تاثیر ورزش  در یادگیری و سلامت دانش آموزان 

در همه جای دنیا به تاثیر ورزش بر یادگیری وسلامت اشاره شده است اولین مزیت ورزش در یادگیری این است که روحیه  آنها رو تقویت می کند از نظر روانی سلامت دانش آموزان را تحت تاثیر قرار میدهد و بهتر میکنه .

یکی دیگر از مزیت ورزش در  یادگیری و سلامت دانش آموزان این است که باعث کاهش استرس می شود بسیاری از والدین مخصوصا در فصل امتحانات  با این دلیل که الان فصل امتحانات است  با این دلیل که الان موقع درس خواندن است و همه وقت دانش آموران باید به درس خواندن اختصاص پیدا کند از ورزش کردن  دانش آموزان جلوگیری می کنند اما جالب این است که برعکس ورزش کردن باعث شادابی و کاهش استرس و درنتیجه بهبود عملکردشان تاثیر مستقیم دارد .

از فواید مهم ورزش در یادگیری و سلامت دانش اموزان این است که باعث بوجود آمدن سلول های عصبی جدید  در مغز می شود . ایجاد سلول های عصبی جدید در مغز باعث می شود که کار یادگیری راحت تر انجام شود .

ورزش چگونه باعث پیشرفت تحصیلی می شود ؟

1)ورزش کردن می تواند رشد مغزی را تحریک کرده و عملکرد شناختی افراد رو تقویت بکنه 

2)ورزش به دانش آموزان کمک می کند تا فرآیند یادگیری و دستیابی به موفقیت تحصیلی برای آنها آسان بشه .

3)ورزش باعث رشد و توسعه سیستم عصبی مرکزی و محیطی و همچنین سبب را اندازی سیناپس های عصبی  و برقراری ارتباط نورونی میشه .

4)ورزش باعث جلوگیری  از آسیب بافت مغز در افراد می شود .

5)ورزش های هوازی می تواند باعث تمرکز بیشتر کودکان شده و انجام اقدامات فکر نشده را در آنها کاهش می دهد .

6)بهتر است هر روز قبل از مطالعه  حداقل 15 دقیقه  ورزش کنید .

7)دانش آموزان از طریق ورزش کردن می آموزند که چگونه استرس و اضطراب خود را کاهش دهند و با افزایش اعتماد به نفس خود روحیه قوی و انگیزه کافی  برای مطالعه و یادگیری داشته باشند .

8)زمان تمرین  رو توی برنامه روزانه و هفتگی باید مشخص کرد وگرنه همیشه دنبال بهانه ای که انجامش ندی.

9) در انجام ورزش کردن نباید سختگیر باشید که در نهایت احساسا درد بکنید چون هدف انجام ورزش های قهرمانی و رقابت برای یک مسابقه ورزشی نیست . یوگا و تمرین تن آرامی هم میتونه خیلی مفید باشه .

جهت دریافت مشاوره کنکور و تحصیلی رایگان  با شماره 09025406724 در ارتباط باشید .

۵
از ۵
۸ مشارکت کننده