ژنتیک زیست رو چطوری بخوانیم؟|ژنتیک زیست| ژنتیک کنکور

ژنتیک زیست را چطور حرفه ای بخوانیم؟

 

ژنتیک زیست را چطور حرفه ای بخوانیم_vahidimeni.ir

 

مبحث ژنتیک زیست از اساسی ترین بخش های درس زیست شناسی است و می توان گفت که با سایر فصول متفاوت است. اینکه شامل اطلاعات دانشی و تحلیلی می باشد شکی نیست اما آنچه این مبحث را از سایر فصول زیست شناسی متمایز می کند داشتن مسائل مفهومی و حل کردنی است؛ یعنی شما بعنوان یک داوطلب کنکور تجربی باید توجه ویژه ای به ژنتیک زیست داشته باشید. لازم است بگویم که بحث ژنتیک زیست تنها در بحث کنکور اهمیت ندارد؛ بلکه در امتحانات نهایی، در امتحانات کلاسی و در کل در عملکرد شما در درس زیست شناسی اهمیت چشمگیری دارد!

تدریس زیست کنکور+ تدریس خصوصی زیست:

09044686613 نازیلا ایمنی

این تفاوت که در ژنتیک زیست به چشم می خورد، باعث شده است که ژنتیک برای دانش آموزان رشته تجربی سختر شود! چون شما باید قدرت تحلیل، استدلال و همچنین توانایی حل مسائل مفهومی خود را ارتقا دهید! به همین سبب لازم است روی مبحث ژنتیک فوکوس کنید و نحوه مطالعه درست را یاد بگیرید تا بتوانید از عهده این بخش سنگین یعنی ژنتیک زیست بربیایید!   

جهت تهیه پکیج ژنتیک جامع کنکور: 09044686613

 

 

مسائل ژنتیک کنکور:

 

مسائل ژنتیک کنکور+vahidimeni.ir

 

برای اینکه نحوه مطالعه حرفه ای ژنتیک زیست را به شما بگویم اول از همه لازم است بدانید که از مهمترین و سخترین قسمت ژنتیک، مسائل ژنتیک است؛ معمولا مسائل ژنتیک کنکور در حد کتاب درسی و آسان نیست و توجه و تمرکز و دقت داوطلب را می طلبد! زین سبب شما باید توانایی خود را در حل مسائل ژنتیک بالا ببرید. در ادامه به بررسی حرفه ای ترین روش مطالعه ژنتیک زیست می پردازیم.

مبحث ژنتیک چه تاثیری در قبولی پزشکی دارد؟ کلیک کنید.

 

 

حل مسائل ژنتیک پایه:

 

حل مسائل ژنتیک کنکور+vahidimeni.ir

 

قبل از اینکه به حل مسائل ژنتیک پایه بپردازم، می خواهم بطور کامل درباره روش مطالعه ژنتیک زیست حرف بزنم:

برای رسیدن به موفقیت در مبحث ژنتیک لازم است که شما یک برنامه ریزی مستمر داشته باشید؛ چه بسیار دانش آموزانی بودند و هستند که ژنتیک زیست را برای یک مدت محدودی حتی خیلی خفن مطالعه کرده و کنار گذاشته اند! شما بعد از یک مدت که فاصله می گیرید تسلط شما در آن کم می شود و ممکن است مسئله ژنتیکی را که در در 30 ثانیه حل می کردید در 3 دقیقه هم نتوانید جواب دهید.

به همین خاطر توصیه می کنم که یک برنامه مستمر و روزانه، یا در نهایت یک روز در میان داشته باشید. من نمی گویم که هر روز 2 ساعت ژنتیک زیست بخوانید که وقتی برای مطالعه سایر دروس و مباحث باقی نماند!

بلکه می گویم روزانه حداقل 15 الی 20 دقیقه مطالعه کنید. مطالعه روزانه و مستمر، ذهن شما را نسبت به مسائل ژنتیک تغییر خواهد داد!

اگر در دفعه اول ژنتیک را از معلم خود یاد نگرفتید نگران نباشید؛ کلیت ژنتیک زیست،  آسان نیست، قدری سخت است اما آنچه مهمه این است که شما بی خیال نشوید و بیشتر و بهتر و استراتژیک تر مطالعه کنید تا از عهده مسائل سخت ژنتیک بربیاید.

بعد از تدریس معلم جزوه را بیشتر و دقیق تر مطالعه کنید و همچنین تست زیاد و با کیفیت بزنید(هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نکنید!) در صورت امکان و مجازی بودن کلاس و ضبط شدن آن، کلاس را بارها و بارها ببینید.

بعد از تمام موارد مربوط به مسائل ژنتیک زیست باید بگویم که علاوه بر قسمت حل کردنی ژنتیک، بخش های تحلیلی وجود دارد که شما باید با استدلال و تحلیل، به پاسخ درست دست بیابید. حل بیشتر و تحلیل دقیق تر پاسخ تشریحی دید شما را وسیع تر خواهد کرد و شما قادر خواهید بود که سوالات را بهتر دریابید و در سختی سوال غرق نشوید!

جهت تهیه پکیج ژنتیک جامع کنکور: 09044686613

و در آخر باید اضافه کنم که مباحثی از ژنتیک زیست، همان اطلاعات دانشی هستند که چندان تحلیلی و حل کردنی نیستند! شما نباید از این بخش ها هم نباید غفلت کنید.

در کنکور یک روند جالبی وجود دارد؛

گاهی از آن قسمت که فکر می کردی قطعا سوال طرح می شود و حتی سوال سخت هم طرح می شود تستی مطرح نشده و یا تست آسان مطرح می شود.

و از آن قسمت که فکر می کردی هیچگاه تستی مطرح نمی شود و یا در نهایت تست آسان مطرح می شود بالعکس تست سخت طراحی می شود!

این سخن به این منظور نیست شما بی خیال قسمت های مهم شوید و تمرکزتان را روی قسمت کم اهمیت بگذارید هرگز!

اما چیزی که منظور ما است اینکه تا حد ممکن قسمتی را حذف نکنید یا از باب آسان بودن، به بخش هایی بی توجه نمانید! تا در نهایت بتوانید در زیست کنکور و آن هم در ژنتیک زیست به درصد عالی و مدنظر خود برسید!

تدریس زیست کنکور+ تدریس خصوصی زیست:

09044686613 نازیلا ایمنی

8 دانستنی جالب ژنتیک که میخ کوبتان می‌کند! کلیک کنید.

 

روش مطالعه زیست برای پشت کنکوری ها:

 

روش مطالعه زیست برای پشت کنکوری ها+vahidimeni.ir

 

روش مطالعه درست زیست، تقریبا اصول ثابت و پایه ای دارد اما این میان هرکس باید با توجه به شرایط خود که دانش آموز محصل است یا فارغ التحصیل و پشت کنکور و همچنین سطح درسی خود مواردی را اضافه کند.

مثلا اگر شما دانش آموز پشت کنکوری هستید اصول ثابت مطالعه زیست را باید رعایت کنید این میان چون شما یک بار تمام مطالب را، کم و زیاد خوانده اید باید برگردید و مشکل خود را ارزیابی کنید که مثلا ایراد شما در مطالعه زیست چه بود که به درصد مطلوب خود نرسیدید؟ مشکل کار را بیابید؛ مفهومی نمی خواندید؟ کمتر تحلیل می کردید؟ به کتاب درسی توجه نداشتید؟ شکل ها را تحلیل نمی کردید و تنها سطحی از آن رد می شدید؟ تنها حفظ می کردید؟ تست به اندازه کافی حل نمی کردید؟ پاسخ تشریحی تست ها را چک نمی کردید؟ کیفیت را فدای کمیت می کردید؟ و...

همانطور که گفتم شما باید یک بار به عقب برگشته و ببینید ایراد کار شما در چه بوده که شما به درصد مطلوب خود نرسیدید.

و دوست دارم با تاکید بگویم موفق شدن یا موفق نشدن شما در سال کنکوری، دقیقا به این موضوعات ربط دارد. اگر شما با همان اشتباهات سال گذشته، با همان خطاهای مطالعاتی سال گذشته، با همان روش ناکارآمد گذشته پیش بروید که نباید انتظار تغییر چشمگیر در رتبه کنکور سال آینده خود داشته باشید چه بسا که بدتر هم شود!

بنابراین ایراد کار خود را پیدا کنید و بعد از حل آن، قوی تر، هوشمندانه تر و استراتژیک تر جلو بروید! 

جهت تهیه پکیج ژنتیک جامع کنکور: 09044686613

 

 

 

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده