آموزش ژنتیک به زبان ساده| ژنتیک زیست| پکیج جامع ژنتیک کنکور

آموزش ژنتیک به زبان ساده:

 

آموزش ژنتیک به زبان ساده_vahidimeni.ir

 

ژنتیک از اساسی ترین بخش های درس زیست شناسی است که داوطلبان کنکور تجربی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند. این میان اهمیت دارد که ژنتیک به زبان ساده به دانش آموزان آموزش داده شود. ژنتیک کنکور به خودی خود مبحث سختی است؛ از این رو آموزش ژنتیک کنکور به زبان ساده، اهمیت خاصی پیدا می کند. 

 

تدریس زیست کنکور+ تدریس خصوصی زیست:

09044686613( نازیلا ایمنی)

 

 

آموزش ژنتیک کنکور:

 

آموزش ژنتیک کنکور_vahidimeni.ir

 

آموزش ژنتیک کنکور، یکی از مهارت های مهم یک استاد زیست کنکور خوب می‌باشد؛ یعنی استاد زیست کنکور باید قادر باشد تا ژنتیک را به زبان ساده و البته مفهومی به دانش آموزان بیاموزد. ژنتیک از آن بحث هایی است که هم مسائل حل کردنی و عددی دارد، هم مسائل تحلیلی و همچنین سوالات دانشی صرفا بر مبنای اطلاعات دارد. یک استاد کنکور خوب باید توانایی جمع بندی همه این موارد را داشته باشد تا به دانش آموزانش مبحث ژنتیک را به خوبی جا بیندازد!

تدریس زیست کنکور+ تدریس خصوصی زیست:

09044686613( نازیلا ایمنی)

 

 

ژنتیک چیست به زبان ساده:

 

ژنتیک چیست به زبان ساده_vahidimeni.ir

 

قبل از آنکه پیرامون "ژنتیک چیست به زبان ساده" صحبت کنم باید بگویم که ژنتیک کنکور متاسفانه، بطور منسجم نیست یعنی اینکه تمام فصول مربوط به ژنتیک یکجا نیاورده شده است( البته همین موضوع نیز دلایلی دارد زیرا دانش آموزان برای یادگیری برخی فصول نیاز به پیش نیاز ها دارند مثلا دانش آموز برای یادگیری فصل تولیدمثل باید مبحث تقسیم سلولی را بلد باشد یا مثلا برای یادگیری فصل 7 زیست دوازدهم که درباره تخمیر در انواع دوره های زیست فناوری صحبت می کند باید دانش آموز قبل آن فصل تنفس سلولی(از ماده به انرژی) را خوانده باشد!) . فصول ژنتیک یکی در پایه یازدهم و 4 فصل دیگر در پایه دوازدهم آورده است که باز هم کنار یکدیگر نیستند. به هرحال برای یادگیری ژنتیک خوب است که فصول مربوط به هم، باهم مطالعه شوند نه که شما 5 فصل ژنتیک را در یک روز بخوانید و یا تمام تست های مربوط به آن را در یک روز حل کنید! ولی باید پیوستگی و انسجام در مطالعه فصول مربوط به ژنتیک وجود داشته باشد و فصول را جدا از هم نخوانید چون اکثر مواقع در کنکور تست های ترکیبی از این فصول به چشم می خورد.

صفر تا صد زیست کنکور! کلیک کن.

برای اینکه خلاصه کلام را بگویم؛ استاد زیست کنکور خوب باید قادر باشد این مطالب را با انسجام و پیوستگی لازم تدریس کند چون مثلا فصل 6 زیست یازدهم که مربوط به تقسیم سلولی است و در انتهای فصل درباره خطاهای میوزی و میتوزی صحبت می کند، مبحثی جدا از فصل 4 زیست دوازدهم( تغییر در اطلاعات وراثتی) که در انتهای فصل درباره گونه زایی هم میهنی در اثر خطاهای میوزی صحبت می کند ندارد.( می بینید که فصول ژنتیک چقدر با هم مرتبط هستند!) و خیلی مثال های دیگر! از این رو استاد زیست کنکور خوب باید این توانایی و تسلط را داشته باشد تا یک آموزش ژنتیک خوب به دانش آموزانش ارائه بدهد.

 

آموزش ژنتیک خود را به ما بسپارید!

جهت تهیه پکیج ژنتیک جامع کنکور:

09044686613(مدرس: نازیلا ایمنی)

 

 

علم ژنتیک یا DNA:

 

علم ژنتیک یا DNA_vahidimeni.ir

 

در راستای اینکه درمورد علم ژنتیک یا DNA صحبت کنم لازم می دانم قدری فصول ژنتیک را با یکدیگر آنالیز کنیم.

اول از همه می خواهم فصول ژنتیک را بیان کنم و در ادامه درموردشان بحث کنیم:

  • فصل 6 زیست یازدهم(فصل تقسیم یاخته)
  • فصل 1 زیست دوازدهم:(مولکول های اطلاعاتی)
  • فصل 3 زیست دوازدهم:( انتقال اطلاعات در نسل ها)
  • فصل 4 زیست دوازدهم:( تغییر در اطلاعات وراثتی)
  • فصل 7 زیست دوازدهم:( فناوری های نوین زیستی)

فصول مذکور، فصل های مرتبط ژنتیک است.در بحث آموزش ژنتیک بسیار اهمیت دارد که هریک از این فصول آنالیز شود.

در فصل 6 زیست یازدهم که همان فصل تقسیم سلولی است ابتدا درباره ساختار کروموزوم بحث می شود و سپس کاریوتیپ و یک سری مفاهیم پایه بیان می شود در ادامه به مراحل چرخه سلولی که شامل اینترفاز و کاریوکینز(تقسیم هسته) و سیتوکینز( تقسیم سیتوپلاسم) است پرداخته می شود که تمام این موارد ابتدا برای تقسیم میتوز بیان می شود سپس تقسیم سلولی و انواع تومورهای خوش خیم و بدخیم پرداخته می شود و در نهایت تقسیم میوز بررسی می شود که در این میان مرگ برنامه ریزی شده سلولی و خطاهای تقسیم سلولی نیز تحلیل می شود.

در فصل 1 زیست دوازدهم که همان مولکول های اطلاعاتی است به زنجیره ای از آزمایش های فردریک گریفیت و ایوری پرداخته می شود که هریک اطلاعاتی را درباره ماده وراثتی بیان می کنند سپس ساختار اسید نوکلئیک اسید بررسی می شود و سپس نتایج آزمایشات سایر دانشمندان هم گفته می شود. و در انتهای بخش مربوط به ژنتیک این فصل همانند یا همان replication مورد بحث قرار می گیرد.

در فصل 3 زیست دوازدهم فصل انتقال اطلاعات در نسل ها به یک سری مفاهیم پایه ژنتیک اعم از ژنوتیپ و فنوتیپ پرداخته می شود و همچنین انواع گروه خونی گفته می شود سپس انواع صفات وابسته با جنس یا مستقل از جنس(بیماری هموفیلی) و همچنین صفات گسسته و پیوسته تحلیل می شود و در نهایت بیماری فنیل کتونوری یا همان PKU بررسی می شود.

در فصل چهارم زیست دوازدهم، ابتدا درباره انواع جهش ها صحبت می شود که خیییلی مهم هستند و دانش آموز باید تک به تک هریک را با دقت فرا بگیرد! و در ادامه به پیامدهای جهش پرداخته می شود همچنین در گفتارهای بعد تغییر در جمعیت و بعد تغییر در گونه بررسی می شود.

در فصل هفتم به توضیحات بیوتکنولوژی یا همان زیست فناوری بیان می شود. در ادامه به روش های متعدد آن که مهندسی ژنتیک، مهندسی پروتئین و مهندسی بافت است پرداخته می شود و در گفتار آخر کاربردهای آن تحلیل می شود.

استاد زیست کنکور خوب باید تمام این موارد را با تمام جزئیات بررسی کند. برای هریک نکات لازم را بیان کند و همچنین تست به اندازه کافی حل کند تا دید دانش آموز برای تست زنی گسترش یابد. اینگونه آموزش ژنتیک پربارتر خواهد بود!

آموزش ژنتیک خود را به ما بسپارید!

جهت تهیه پکیج ژنتیک جامع کنکور:

09044686613(مدرس: نازیلا ایمنی)

 

 

دانلود کتاب ژنتیک به زبان ساده pdf:

 

 خب دوستان! اکنون در مقاله آموزش ژنتیک به زبان ساده رسیدیم به قسمت دانلود کتاب ژنتیک به زبان ساده pdf:

آموزش ژنتیک به زبان ساده اهمیت خیلی بالایی دارد زیرا ژنتیک کنکور یا حتی ژنتیک دانشگاه به خودی خود مباحث سختی را در بردارد. به همین دلیل لازم است که استاد ژنتیک یک تدریس ژنتیک خیلی خوب به دانش آموزان و یا دانشجویان ارائه بدهد تا آنها مطلب را خوب یاد بگیرند.

برای دانلود کتاب آموزش ژنتیک به زبان ساده کلیک کنید. 

آموزش ژنتیک خود را به ما بسپارید!

جهت تهیه پکیج ژنتیک جامع کنکور:

09044686613(مدرس: نازیلا ایمنی)

 

 

 

 

 

۵
از ۵
۶ مشارکت کننده