قدرت درونگراها /7 قدرت پنهان درونگرا ها /خصوصیات افراد درونگرا/

 

قدرت درونگرا ها شاید کمتر کلمه ای بوده باشه که برای درونگراها استفاده کرده ایم همیشه کلماتی مثل خجالتی ،کمرویی ،کمحرفی را به آنها نسبت دادیم و شاید باعث شدیم که اعتماد به نفس کمتری داشته باشند درحالیکه درونگرایی یک تیپ شخصیتی است ولی از آنجایی که جهان امروز خواستار نمایش و به عرضه نهادن مهارت ها و استعدا هاست و این فرصت برای درونگراها کمتر است اما آیا تا به حال فکر کرده ایم که چه قدرتی می تواند در درون آنها نهفته باشد شاید خودشان هم بی خبرند  امروز قراره تو این مقاله اون قدرت ها رو یادبگیریم .

7 قدرت درونگراها 

توانایی حل مسئله  با نگاه به جزئیات 

حل مسئله و توجه به جرئیات ،نقطه قوتی که نادیده گرفته شده است و تعداد کمی از افراد از آن استفاده می کنند مغز افراد درونگرا کاملا برای این استعداد آماده شده است .حل مسئله با توجه به جزئیات،خلاقیت ،مدیریت ریسک و هوش هیجانی را افزایش می دهد .

تفکر عمیق

فرآیند عصبی متفاوتی در مغز افراد درونگرا نسبت به افراد برونگرا اتفاق می افتد . به این معنی که اطلاعات مسیر طولانی را در مغز یک فرد درونگرا طی می کند .این خصوصیت به فرد این امکان را می دهد تا زمان خود را در تفکر عمیق، ارزیابی و آماده سازی صرف کند .یک درونگرا در پاسخ به هر سوال احتمالی که ممکن است پیش بیاید فکر می کند و آماده است تا پاسخی قاطع  به سوال بدهد .

درونگرا ها اغلب نویسندگانی موفقی هستند .

درونگراها با تفکرات عمیق خود مشکلات خود را حل می کنند معمولا تو ارتباطات کتبی عالی عمل می کنند آنها در سازماندهی و نوشتن افکار خود بسیار خوب عمل می کنند . نوشتن تفکر شناختی را افزایش می دهد و فرصت های زیادی برای تقویت مهارت ها را فراهم می کند .شغل هایی که به یک درونگرا کمک میکند تا از مهارت نوشتاری خود به بهترین نحو استفاده کند شامل موارد زیر است 

نویسنده 

محقق

نویسنده فنی 

مهارت نظاره گری متمرکز 

یک فرد درونگرا در محیط اطراف خود کوچک ترین جزئیات را مشاهده می کند و اطلاعات را از طریق تفکرش پردازش می کند .در حالیکه یک برونگرا با صدای بلنددر حال تعامل و معاشرت است درونگرا آرام مینشیند و رفتارها و و اکنش ها  را ارزیابی میکند . این ویژگی  به درونگرا ها  اطلاعات ،دانش و قدرت بیشتری  می دهد .

فعالیت سازنده در تنهایی

یک درونگرای سخت کوش  که در زمان تنهایی خود کا رآمد عمل می کند ،بهره وری بسیار بالایی را 

تجربه خواهد کرد او با دقت انرژی خود را صرف  انجام تفکر عمیق  و سازماندهی افکار خود  می کند تا هیچ زمان و تلاشی هدر نشود . این خصوصیت به طور طبیعی  برای برخی از درونگرا ها  به وجود می آید  و اغلب مهارتی نیست که بتوان آن را آموزش داد .

مهارت خود انگیختگی مستقل 

از آنجایی که درونگرا ها نیازی به مرکز توجه بودن ندارند .وقتی به تنهایی کار می کنند فوق العاده سازنده هستند عمدتا به نظارت شخص دیگری نیاز ندارند و کارهای خود را طبق برنامه ریزی و نظم انجام می دهند .

در زندگی شخصی و شغلی درونگراها ،باید به آنها زمان و فضای لازم برای عملکرد مطابق  با نقاط قوت فردی خود داده شود . یک درونگرا حتی در زندگی شخصی خود هم به شدت به تنهایی  برای شارژ شدن مجدد نیاز دارد به همین دلیل درونگراها از اینکه شخص مقابلشان به زمان تنهایی احتیاج داشته باشد ناراحت نمی شوند .

مهارت گوش دادن فعال به همراه همدلی 

 یک درونگرا به طور طبیعی ،یک شنونده عالی است .او اطلاعات را دریافت می کند ، آن را به دقت بررسی می کند و پاسخی متفکرانه و همدلانه ارائه  می دهد . گوش دادن فعال در هر موقعیتی ، چه در زندگی شخصی و چه در کار مهارتی کمیاب و ارزشمنداست .تعداد کمی از مردم می دانندکه چگونه روی آنچه گفته می شود تمرکز کنند بدون اینکه نظرات خود را در میانه مکالمه دخالت دهند .

کلام آخر 

درونگرا ها مثل سایر تیپ های شخصیتی منحصر به فرد هستند و دارای قدرت ویژه ای هستن ما باید تلاش کنیم که بیشتر به نقاط قوتشان بپردازیم و آنقدر که برچسب خجالتی وکمرویی زدندکه کمتر به این نقاط قوت خود توجه کرده اند هر چه قدر اعتماد به نفس شان افزایش پیدا بکند و به درونگرابودنشان افتخار کنند میزان موفقیت به همان اندازه چشمگیر خواهد بود .

جهت دریافت مشاوره  رایگان با شماره 09383677647 در ارتباط باشید .

 

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده