بهترین مشاور روانشناسی در تهران /بهترین روانشناسان تهران/مشاوره رایگان

 بهترین مشاور روانشناسی در تهران

قبل اینکه بهترین مشاور روانشناسی در تهران را معرفی کنیم باید به این موضوع بپردازیم که بهترین مشاور کیست  و باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

بهترین مشاور کیست ؟بهترین مشاور در هرزمینه  کسی است که بتواند به شما کمک کند ،هریک از ما در زندگی دچار مشکلات و مسائل مختلف هستیم گاهی این مسائل خیلی راحت اند و می توانیم با درک و آگاهی انها را حل کنیم ولی گاهی آنقدر سخت و پیچیده به نظر می رسند که شاید زندگی مارا تحت شعاع قرار دهند و آرامش را از ما بگیرند ناتوانی در حل کردن مسائل و مشکلات به هیچ وجه ایرادی ندارد  و به عنوان یک انسان نیازی نیست  تا همه مسائل و مشکلات را خودتان حل کنید  چرا که این شیوه تفکر می تواند شما را به سرعت خسته و فرسوده کند گاهی آنقدر خودمان را خسته می کنیم که با سوالها و جواب هایی که نمی توانیم برای انها پیدا کنیم  درگیر میشویم که باید در این مواقع به مشاور مراجعه کنید .

مشاور روانشناس چگونه می تواند موثر باشد ؟

یک مشاور روانشناسی در اولین وحله راهنمای شماست  و می تواند مهارت ها و توانایی ها  را بیاموزد که شما بتوانید راحت تر  با مشکلات کنار بیاید مثلا یک مشاور روانشناس خوب کسی است که بتواند بهترین کمک را در قالب راهنمایی به شما بکند در واقع یک مشاور فعالانه به مسائل گوش می دهد  و با پرسیدن سوالاتی فعال سعی بر این دارد که مراجع را آگاه و هوشیار کند  در اکثر مواقع بیش پیدا کردن  به اتفاقات  ، موضوعات  می تواند مشکلات را حل کند .

به مشاور مراجعه کنم یا روانشناس ؟

این سوال بیشتر افراد است که آیا "باید به مشاور مراجعه کنم یا روانشناس ؟" و کدام یک می تواند در این شرایط بهترین کمک را بکند .

اگر بخواهیم خیلی مختصر بیان کنیم  این است که اگر شما به مشاوره و راهنمایی  درمورد یک موضوع مشخص  (بدون وجود مشکلات جدی در حال و گذشته  خود ) نیاز دارید می توانید از مشاور کمک بگیرید اما اگر مشکلی دارید که تا حدی جدی است  یا در گذشته  هم کم و بیش وجود داشته  و یا چندین مسئله و مشکل مختلف دارید بهتر است به  روان شناس مراجعه کنید . 

به عبارت دیگر اگر زندگی عادی شما تحت تاثیر مشکل  قرار گرفته بهتر است  به روانشناس مرجعه کنید  اما اگر در زندگی عادی شما مشکلی وجود نداشته باشد و فقط به دنبال حل یک مسئله جزئی هستید مشاور می تواند به شما کمک کند .

مشاوره حضوری یا غیر حضوری (تلفنی ) و چرا باید مشاوره

غیرحضوری (تلفنی ) رو انتخاب کنم ؟

مشاوره تلفنی به دلیل مزایای زیاد باعث افزایش استفاده از خدمات مشاوره ای شده است .از مزایای مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره حضوری  می توان به عدم نیاز به مراجعه و صرفه جویی در زمان و هزینه رفت و آمد اشاره کرد ،نقش شرم و خجالت در مطرح کردن موضوعات شخصی کمرنگ تر می شود و یکی از مهم ترین مزایای که در مشاوره تلفنی برای افراد وجود دارد این است که روند مشاوره افراد می تواند به راحتی از دید اطرافیان مخفی بماند  و فرد از قضاوت های نا به جا  به دلیل استفاده از خدمات مشاوره مصون بماند . هم چنین این نوع مشاوره هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری دارد . از طرفی به واسطه دسترسی گسترده  به تلفن ثابت و همراه خدمات مشاوره غیر حضوری در منزل ،محل کار و حتی در سفر برای شما امکان پذیر است .

جهت دریافت مشاوره غیر حضوری  رایگان ( تلفنی )  09383677647

 

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده