مشاوره رایگان اعتماد به نفس/مشاوره برای اعتماد به نفس/افزایش خودباوری

اعتماد به نفس تنها مشاوره رایگان

 اعتماد به نفس از سرتیترهای مهمی هست که هر گجا به چشممون خورده حتما نگاهی بهش انداختیم  پس داشتن اعتماد به نفس برای ما خیلی مهم است که چشممون نسبت به این کلمه هم حساس شده اما به شما می گویم که اگر الان مشغول مطالعه کردن این مقاله هستید این جرات و شجاعت را داشته اید که برای یک بار دیگر هم شده دوباره شروع کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش بدهید پس شایسته این هستید که به خودتون افتخار کنید چون کمتر کسی وجود دارد که شروع کنه و ادامه بده .

اعتماد به نفس  چیست ؟

اعتماد به نفس کلمه ای که به ما حس رضایت میده و اگر بتواینم  آن را ارتقا بدیم حتما از ته دل از خودمون رضایت کافی خواهیم داشت . اما در واقع اعتماد به نفس (self confience)  یکی از انواع شرایط روانی است  که شخص در آن به دلیل تجربه های قبلی  به توانایی ها و استعدادهای خود در پیروزی انجام کارها به طور موفقیت آمیزی اعتمادو باور دارد . دارا بودن ویژگی اعتماد به نفس  می تواند نقش بسیار موثری در پیشرفت و موفقیت های یک فرد داشته باشد .

علائم کمبود اعتماد به نفس 

نگران اظهار نظر دیگرانند.

نشخوار کردن اشتباهاتشان.

مقصر دانستن خود و دیگران.

عدم تمایل به شروعی دوباره.

مبتلا به کمالگرایی.

بهانه جویی.

ناآرامند و مدام درگیر ترس هایشان هستند .

 

چرا باید اعتماد به نفسم را افزایش بدم ؟

با داشتن اعتماد به نفس  شروع برای شما راحت تر خواهد بود و وقتی به خودتان اعتماد دارید از تجربه های جدید استقبال می کنید .

به تغییر حساس نیستید و به جای آنکه نگران خوب نبودن باشید برای بهتر بودن تلاش می کنید در واقع با تقویت اعتماد به نفس عملکرد بهتری خواهید داشت . 

راه های افزایش اعتماد به نفس کم نیست اما با یک مشاور اعتماد به نفس راحت تر به نتیجه دلخواهتان می رسید .

راهکار هایی برای افزایش اعتماد به نفس 

راهکارها ی بسیاری برای افزایش اعتماد به نفس ارائه شده که اکنون به معرفی انها می پردازیم 

مثبت فکر کنید

کار سختی نیست ،فقط کافی است که تمرکز کنید و با کمک تمرین ذهنتان را به مثبت اندیشی  عادت دهید .

رسیدگی به ظاهر 

یک ظاهر آراسته ،لباس های مرتب،سر و وضع تمیز و عطر خوب حس خوبی به شما می دهد .

از مقایسه خودتان با دیگران دست بردارید.

یکی از مواردی که مشاوره اعتماد به نفس به آن می پردازد مسئله قضاوت ومقایسه است . تحقیقات نشان میدهد که مقایسه منجر به سرافکندگی ما می شود و نتیجه می گیریم که  دچار کمبود هستم و این خود باعث کاهش اعتماد به نفس میشود .

خودتان را بشناسید 

عدم اعتماد به نفس از عدم شناخت خود و توانایی های خود نشات می گیرد .

توانایی هایتان را افزایش دهید .

همان طور که در ابتدابیان کردیم  با داشتن اعتماد به نفس از مهارت های خود بهتر استفاده می کنیم  پس با افزایش مهارت ها ،اعتماد به نفس بیشتری خواهیم داشت .

موفقیت هایتان را ثبت کنید .

به جای آنکه دائما خودتان را سرزنش کنید ،به ثبت موفقیت هایتان بپردازید .

زبان بدنتان راتقویت کنید.

یکی دیگر ازاصلی ترین  راه های  افزایش اعتماد به نفس،تقویت زبان بدن است .برای این منظور می توانید از دوره ها و آموزش های  زبان بدن کمک بگیرید .

از همراهی یک  مشاور اعتماد به نفس  استفاده کنید 

یک مشاور می تواند شما را در جهت بهبود شرایط روحی  و کاهش ضعف ها  همراهی کند .گاهی نداشتن اعتماد به نفس ،از تجربه های شکست خورده گذشته نشات می گیرد . با کمک یک مشاور می توانید با این چالش ها رو به رو شوید و نسخه بهتری از خودتان را ببینید .

 

ما خودمونو دوست نداریم ....

برای همیشه به خودت کمک کن آیا  تو ام حس کردی می خوای کاری رو شروع کنی همش یه حسی میاد و نمیذاره . همش میترسی دلهره داری احساس بی ارزش بودن بهت دست میده شاید سن و سال بالایی داشته باشی و این مشکل رو داری تا الان نتونستی این مشکل رو برطرف کنی احساس رضایت نه از خودت داری نه از زندگیت.  برای همیشه تمومش کن تو لایق بهترین زندگی و لایق لحظاتی هستی که به خودت بگی بهت افتخار می کنم که این کارا رو انجام دادی نه اینکه خودتو سرزنش کنی  نمیخوای به خودت کمک کنی  فقط در این باره یک بار فکر کن و تصمیمتو بگیر . 

هدف ما کمک به شماست چون تو ارزشمند ترینی.

جهت دریافت مشاوره رایگان اعتماد به نفس 09383677647

 

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده