افزایش اعتماد به نفس چه کمکی به ما می کند؟تقویت اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس
اعتماد به نفس چه کمکی میکنه ؟

افزایش اعتماد به نفس چه کمکی به ما می کند ؟

افزایش اعتماد به نفس درزندگی همه افراد موثر بوده در اغلب اوقات ما به دلیل اعتماد به نفس پایین کارهایی که قادر به انجام آنها بودیم را انجام نداده ایم و این خود سبب سر افکندگی و خود خوری در ما شده .هرچه قدر که این موضوع بیشتر تکرار میشد اعتماد به نفس پایین بیشتر در زندگی ما پررنگ تر میشد حتی منشا خجالتی هم میتواند به دلیل اعتماد به نفس پاییین باشد برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید. امروز در این مقاله راهکارهایی را ارائه می دهیم که شما بهتر بتوانید زندگی کنید و رضایت داشته باشید .

با افزایش اعتماد به نفس  شما رضایت بیشتری نسبت به خود دارید طوری که نظرات دیگران برایتان مهم نیست و مدام مجبور نیستید که آنها را راضی نگه دارید .

بیشتر توانایی ها و استعدادهای شما به دلیل اعتماد به نفس پایین آشکار نشده است  شاید شما استعدادی  داشته باشید که اصلا خودتان هم نسبت به آن اگاه نیستید.

با افزایش اعتماد به نفس نسبت به موقعیت ها و فرصتهایی که وجود دارد واقع بینانه تر نگاه می کنید نگرش شما نسبت به فرصت ها و خودتان تغیییر می کند  و با وجود یک فرصت طلایی میتوانید بهترین استفاده را کرده باشید و کمتر دچار استرس شوید برای  مطالعه مقاله مدیریت استرس  کلیک کنید .

با افزایش اعتماد به نفس آرامش خاصی وارد زندگیتان می شود دیگر هیچ نگرانی بابت کمبود و عدم وجود چیزهایی که می خواستید ندارید و در واقع به یک رضایت خاصی از خود می رسید .

راه های تقویت اعتماد ب نفس چیست ؟
راه های تقویت اعتماد به نفس 

تمرین روزانه اعتماد به نفس

1)حرکت بکنید و فعال باشید سعی کنید تجربه های متفاوت داشته باشید برای مطالعه  مقاله  نکات سفر کردن برای درونگراها کلیک کنید .

2)چیزهای جدید امتحان کنید .

3)روی نقاط ضعف خود کار کنید.

4)با چالش های زندگی روبه رو  شوید .

5) از مهارت حل مسئله استفاده کنید .

علائم اعتماد به نفس پایین
علائم اعتماد به نفس پایین

علائم اعتماد به نفس پایین

برای افزایش اعتماد به نفس باید علایم اعتماد به نفس پایین را بشناسیم  

1)شما در مورد انچه دیگران فکر می کنند ،نگران هستید .

شما نمی توانید خودتان باشید زیرا همیشه روی پوسته های تخم مرغ راه می روید و سعی می کنید همه اطرافیانتان از شما راضی باشند .

2)بهانه می گیرید یا دیگران را سرزنش می کنید .

به جای اینکه در اشتباهات خود تصرف کنید دیگران را سرزنش می کنید یا بهانه می گیرید پذیرش این واقعیت که شما اشتبا کرده اید ممکن است برای شما ضعف باشد .

3 )شما دوست ندارید مسئول شوید .

افرادی که از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند ، از قرار گرفتن در موقعیت رهبری می ترسند چون بدون تایید دیگران نمی توانند انتخاب کنند .

4)خود را با دیگران مقایسه می کنید .

به جای تمرکز روی خود  و اینکه چگونه می توانید به موفقیت برسید همیشه در حال بررسی  و بررسی چگونگی و چگونگی انجام و دستیابی  افراد دیگر هستید .مقایسه خود و دیگران تا زمانی که بتوانیم  آن را فرصتی ببینیم مشکلی ایجاد نمیکند و ما بدون احساس یک بازنده  در مسابقات راهی بهتر برای پیشرفت پیدا می کنیم ،در برخی از سطوح همه ی ما خود را با دیگران مقایسه می کنیم .

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس
راهکارهای افزایش اعتماد به نفس

راهکارهای افزایش اعتماد به نفس 

خودتان را بشناسید .

یک ژنرال عاقل قبل از رفتن به جنگ ، برای شناخت دشمنش وقت می گذارد .زیرا او به خوبی می داند که شکست دادن دشمن بدون داشتن آگاهی کامل از او ممکن نیست .

هنگامی قرار است به جنگ با افکار منفی بروید  و اعتماد به نفس را جایگزین آن کنید ،دشمن شما خودتان هستید . 

برای شناخت خودتان وقت بگذارید ،به صدای افکارتان گوش دهید شروع به نوشتن یک مقاله در مورد خودتان بکنید و در نهایت با بیشترین دقت ممکن تمام جنبه های شخصیتی تان را تحلیل کنید .

مهربان و سخاوتمند باشید .

هر چه قدر که با دیگران با مهربانی و سخاوت بیشتری رفتار کنید، دیدی که از خودتان دارید نیز به همان نسبت بیشتر می شود خوش رفتاری با دیگران ،یک تمرین اعتماد به نفس  در قانون جذب است .

اگر با بخشش دیگران به این نتیجه برسید که فرد خوب و مهربانی هستید ،این موضوع به شکل شگفت انگیزی  بر روی اعتماد به نفس شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت .

اهداف کوچک تعیین کنید و به آنها برسید. 

اگر به قصد ماه شلیک کنید فقطعا شکست خواهید خورد و بعد از آن نیز دلسرد می شوید .یک هدف کوچک تعیین کنید و سعی کنید به آن برسید قطعا احساس خوبی خواهید داشت . حالا هدف بعدی را هم انتخاب کرده، برای رسیدن به موفقیت در آن تلاش کنید . همین پیروزی شما در اهداف کوچکتر موجب افزایش اعتماد به نفس و زمینه ساز موفقیت در هدف های بزرگتر می شود .

داوطلب شوید .

برای انجام کارها و مسئولیت ها ،داوطلب شوید . این اتفاق به مرور خودباوری شما را افزایش خواهد داد . البته اگر بتوانید برای اهداف خوب و سخاوتمندانه ،داوطلب شوید تاثیر آن دوچندان خواهد شد .

به جای مشکلات روی راه حل ها تمرکز کنید .

اگر تا به امروز فقط مشکلات را میدید . از آنها گله می کردید. زمان آن است که نگرش خود را تغییر دهید از این به بعد برروی راه حل ها بیشتر تمرکز کنید و سعی کنید مشکلات را حل کنید .

تمرکز بر روی راه حل ها و برطرف کردن مشکلات تاثیر بسزایی در  افزایش اعتماد به نفس شما خواهد داشت .

جهت دریافت مشاوره رایگان اعتماد به نفس  کلیک کنید .09383677647

 

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده