عزت نفس و راهکارهای افزایش آن/مهارت افزایش عزت نفس

عزت نفس و راهکارهای افزایش  آن

 

عزت نفس و راهکار افزایش آن

 

 

اگر در کاری مهارت بالایی بدست آورید موجب بالارفتن اعتماد به نفس شما می شود ولی درصورتی که خودتان این مهارت ها و توانایی ها را باور ندشته باشید  و نداشتن حس ارزشمندی هم نمی کنید.

در حقیقت اعتماد به نفس  درمورد اعتماد شما به خودتان  و توانایی های شما در مقابله با چالش ها و تعامل با جهان است .

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شما نسبت به خودتان است و اینکه چگونه خودتان را ارزیابی و تایید می کنید می باشید درواقع بهترین تعریفی که می شود کرد،  داشتن نگرش صادقانه  فرد نسبت به خودش  و اینکه چه قدر خودش را دوست دارد بیان می شود .

چرا ما باید عزت نفس خود را افزایش دهیم ؟

از بهترین فواید آن منجر به تقویت سلامت فکری و روانی  می شود زیرا برای افزایش آن باید افکار و تمرین هایی را انجام دهید.

بنابراین این تمرین ها می توانند به مرور زمان به رفتار شما تبدیل شوند و به شما کمک کنند به این ترتیب می توانید با بهبود رفتارها و عملکرد خود به افزایش اعتماد به نفس  خود نیز کمک کنید .

عزت نفس بالا

ویژگی افرادی  عزت نفس بالایی دارند .

افراد ی که از خود و دیگران تشکر و قدردانی می کنند ،از رشد کردن استقبال کرده و به دنبال معنا بخشیدن به زندگی خود هستید ومدام لایه های وجودی خود را کشف می کنند .

اینگونه افراد اغلب خودشان تصمیم می گیرند اما با گشودگی  پذیرای نظرات و پیشنهادات افراد  صاحب نظر نیز هستند . واقع گرا هستند و سعی در هدایت افراد به سمت جنبه های مثبت زندگی دارند آنها از اشتباهات خود درس می گیرند  آنها دیگران را آنگونه که هستند می پذیرند و با آغوش باز از انتقادات استقبال می کنند چون می دانند ارزش وجودی آنها به نظرات دیگران بستگی ندارند.

راه های افزایش آن.

کسب مهارت
کسب مهارت

کسب یک مهارت مشخص 

لازمه کسب مهارت تمرین زیاد است .شایستگی و انضباط  حاصل از این تمرین به همراه حاصل از مهارت ،می تواند احساس رضایتمندی  بیش تری را در شما ایجاد می کند .

بنابراین می توان کسب مهارت در زمینه دلخواه را یکی از راه های تقویت آن  عنوان کرد .

کمالگرایی
کمالگرایی

دست از کمال گرایی بکشید و اشتباهات خود را بپذیرید هیچ کس کامل نیست و تلاش برای رسیدن  به حداکثر کمال فقط باعث ناامیدی می شود در حالیکه پذیرفتن اشتباهات  به رشد شما رشد چشمگیری خواهد کرد .

یادداشت دستاورد ها 

هر دستاوردی  را که در مسیر زندگی خود کسب کرده اید ،بدون توجه  به  میزان آن یادداشت کنید زیرا یادآوری دستاورد ها همیشه احساس غرور و خرسندی را در درون فرد ایجاد می کند .

تجربه های جدید 

هیچ گاه از تجربه های جدید نترسید .سعی کنید از محیط امن خود خارج شوید و با افراد متفاوتی ملاقات کنید  از مکان های دیدنی جدیدی بازدیدکنید و فعالیت های هیجان انگیز زیادی انجام دهید به این ترتیب می توانید  زندگی شاد داشته باشید و آن لذت ببرند.

به دیگران کمک کنید .

یکی دیگر از افزایش عزت نفس کمک به افراد نیازمند است که منجر به خارج شدن از ذهن و خود گویی های منفی شما شده و شما را از مشکلات شخصی دور می کند . 

کمک به دیگران منجر به افتخار کردن نسبت به خود می شود.

به فعالیت های مورد علاقه خود بپردازید .

30 دقیقه در روز را به فعالیت های مورد علاقه خود اختصاص دهید و با توجه به امکاناتی که دارید سعی در انجام دادن آن باشید .

افزایش عزت نفس 

راه های افزایش عزت نفس در جوانان ،مهارت افزایش عزت نفس ،کتاب افزایش عزت نفس ،راه های افزایش عزت نفس هلاکویی،7 راهکار مفید برای افزایش اعتماد به نفس 

 

جهت دریافت مشاوره رایگان  با شماره 09383677647 درارتباط باشید .

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده