شاد نیستم چرا ؟احساس شادی ندارم.چرا از هیچ چیز راضی نیستم حالم خوب نیس

چرا شاد نیستم؟
چرا شاد نیستم ؟

چرا شادنیستم ؟

شاد نبودن روزانه کلمه ای که از افراد زیادی می شنویم ما در زندگی هر کاری انجام می دهیم که حالمون خوب باشه یا به نوعی شاد باشیم .اما دیگه شاد نیستیم .برای حل این مسئله باید دلیل اینکه (چرا شاد نیستم ؟) رو پیدا کنیم .تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

چرا هیچ چیز مرا شاد نمی کند ؟
چرا هیچ چیز مرا شاد نمی کند ؟

دلیل شاد نبودنتان چیست ؟

در انتظار لحظه مناسب بودن 

شما می توانید در هر لحظه ای زندگیتان را عوض کنید پس به دنبال لحظه مناسب آن نباشید. به جای انتظار لحظه مناسب همه لحظاتتان را خوب و کامل کنید . کسانی که در زندگی دنبال لحظه و فرصت مناسب برای انجام کارهایشان می گردند هیچ کاری را در زندگی انجام نمی دهند .

زندگی کوتاه است پس تمام تلاشتان را برای بهره بردن از تمام فرصت ها و موقعیت های آن انجام دهید تا زنگی خود و کسانی که دوستشان دارید بهتر کنید.

تمرکز شما بر تحت تاثیر قرار دادن مردم است .

بیشتر افراد زمان زیادی را صرف تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران می کنند حتی اگر همه چیز هم داشته باشید این طرز فکر شما را ناراضی نگه می دارد .واقعا در نظر گرفتن علایق دیگران ، به جای شادی فقط استرس  به شما وارد می کند بهتر است بیشتر از اینکه به دنبال تایید دیگران باشید وقت ،انرژی و پولتان را برای چیزهای مهم تری که واقعا خوش حالتان می کند صرف کنید .

هدف تعیین نمی کنید . به نقاط عطف بی توجه هستید .

فقط به این دلیل که همه چیز دارید ، معنایش این نیست که نمی توانید برای چیزی تلاش کنید .خودتان را به چالش بکشید و برای امتحان چیزهای جدید اشتیاق داشته باشید.

1)اهداف جدید تعیین کنید.

2)غذاهایی را بپزید که در درست کردن آن مهارت ندارید .

3)یک زبان جدید یاد بگیرید.

4)خودتان را به بهترین شکلی که می توانید پرورش دهید .

5)سالگرد ها و تولدها نقاط عطفی در زندگی شما هستند آنها را جشن بگیرید.

شما به جای زندگی کردن ، بیش از حد فکر می کنید.

حتی با داشتن هم چیز هم از فکر کردن خلاص نمی شوید.شما باید در زمان حال زندگی کنید .تحقیقات  نشان داده است که بیش از حد فکر کردن می تواند افسردگی در پی داشته باشد . برای جلوگیری از این مشکل ،با دیگران درباره این موضوع صحبت کنید .

پول خوشبختی میاره؟
پول خوشبختی میاره ؟

آیا پول می تواند عامل شادی باشد ؟

آیا پول می تواند می تواند عامل شادی باشد ؟شما چه پاسخی می دهید ؟آیا افراد ثروتمند از افراد غیر ثروتمند شادتر هستند ؟

طبق تحقیقات انجام شده پول مثل سلامتی عمل می کند یعنی نبود و کمبود آن ناراحتی و غم را به دنبال خواهد داشت اما داشتن آن عامل شادی نخواهد بود حتی افرادی که در مسابقاتی  برنده ثروتی  می شوند دچار یک شادی موقت و گذرا هستند .زمانی که نیازهای اولیه افراد یعنی آب و غذا ،پوشاک وخانه فراهم می شود پول نقش خود را به عنوان عامل شادی بخش از دست می دهد.

چه طور شاد باشیم ؟
چه طور شاد باشیم ؟

چه طوری شادی رو تجربه کنیم ؟

قدردانی کنید :تمرین قدردانی یکی از مهم ترین استراتژی ها برای شاد بودن به حساب میاد. قدردانی یعنی به جای تمرکز بر چیزهایی که ندارین ،بر داشته هاتون تمرکز کنید .

قدردانی یعنی تجلیل از زندگی و سپاس گزاری از شور و نشاطی که تجربه می کنید .قدردانی با مثبت اندیشی ،افزایش رفاه و بهبود سلامتی  همراه هست .

برای خودتون جشن بگیرید :شما ارزش  جشن گرفتن رو دارید ،برای جشن گرفتن نیازی نیس منتظر تولد ،مناسبت ها و یا تعطیلات باشید خودتون را بشناسید و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید  به خاطر موفقیت ها و دستاوردهایتان به خودتان تبریک بگویید.شما باید یاد بگیرید بردهای کوچیکتون رو برای بدست آوردن انرژی دوباره استفاده کنید .حتما این کار رو امتحان کنید و متوجه می شوید که یکی از هوشمند ترین  راه های شاد بودن است .

احساسات خودتان را درک کنید : اگر احساس خاصی را تجربه می کنید  برای خودتون وقت بذارید و درک کنید که چرا این احساس را دارید وقتی بتوانید چیزی که شما را خوش حال یا ناراحت می کند را ارزیابی کنید راه شادبودن براتون شفاف تر میشه .بعد از آن شما بیشتر بر احساسات و عواطفتون مسلط می شوید و درک واضح تری از مسیرتون دارید.

زمانی را برای کمک به دیگران اختصاص دهید :محققان دریافتند زمانی که افراد به دیگران کمک می کنند بیشتر احساس  شادی دارند تا زمانی که برای خود بهترین ماشین ،بهترین خانه و یا بهترین لباس را می خرند .یک مطالعه در سال 2008 نشان داد که بخشیدن پول به دیگران شما را شادتر و خوشبخت تر می کند .

خوشبختی به کسانی روی می آورد که برای خوشبخت کردن دیگران می کوشند .(آندره توریه )

اصول شاد زیستن
اصول شاد زیستن

اصول شادی بخش 

شادی خود را به هیچ چیز و هیچ کس وابسته نکنید .

هنگام عصبانیت تصمیم نگیرید .

انتظار نداشته باشید هر انچه در اطرافتان اتفق می افتد مطابق میل شما باشد .

با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با خودتان رفتار شود .

خود را به خاطر اشتباهات گذشته سرزنش نکنید .

به قدر توان  تلاش کنید .

خود رابا دیگران مقایسه نکنید .

بگذارید دیگران از شما به عنوان یک فردی آرام وخوشرو یاد کنند .

به هیچ کس جز خدا امید نداشته باشید.

در انجام کارهای مورد علاقه خود زیاد به نظر دیگران اهمیت ندهید .

چرا شاد نیستم ؟

از ازدواجم خوش حال نیستم /شاد نیستم چیکار کنم ؟/چرا شاداب نیستم/چرا از هیچ چیز راضی نیستم ؟احساس شادی ندارم .

جهت دریافت مشاوره رایگان به شماره 09383677647 در واتساپ پیام بدید.

 

 

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده