عوامل موفقیت در کنکور

6عامل موفقیت درکنکور

 

مشاوره-انگیزشی-کنکور-عوامل-موفقیت-در-کنکور-1

 

انگیزه مثل بنزین می مونه!

دوستان از عوامل موفقیت در کنکور که بسیار دارای اهمیت است انگیزه می باشد.کنکور شبیه این است که یک مسیر را سوار بر ماشین باید بروید اگر بنزین ماشین شما تمام شود می توانید به راهتان ادامه دهید؟!هرچقدر هم تلاش بکنید نمی شود چون ماشین بنزین ندارد و حرکت نمی کند!بی زحمت ماشین تان را بنزین بزنید و به راهتان ادامه دهید!

در ماراتن کنکور نیز این گونه شرایطی به وجود می آید شما باید ماه ها زمان بگذارید و مطالعه کنید معلوم است یک زمان هایی ناامید می شوید و دیگر بنزین شما تمام شده است!در آن زمان ناراحت نشوید همانطور که گفتم با ارتقای انگیزه که طلایی ترین پارامتر عوامل موفقیت در کنکور است،به راهتان ادامه دهید.یک جمله نهایی اینکه:

رتبه یک،رتبه هزار،رتبه صد هزار شکست می خورد و ناامید می شود تفاوت آنها این است که رتبه برتر بعد از زمین خوردن و ناامید شدن برمی خیزد و شخصی که رتبه اش مطلوب نیست همانی است که بر نمی خیزد!!پس به مهمترین عامل موفقیت در کنکور یعنی انگیزه توجه خاص قائل شوید

مشاوره-انگیزشی-کنکور-عوامل-موفقیت-در-کنکور-2

درست حسابی بخون!

تلاش کردن کلید طلایی عوامل موفقیت در کنکور است.بسیاری بر این باورند که حرف اول در عوامل موفقیت در کنکور را "هوش" می زند نه پشتکار!این موضوع دقیقا برعکس است؛حرف اول را تلاش می زند نه هوش!!چه بسیار کنکوری هایی بوده اند که خیلی باهوش بودند و استعداد داشتند ولی چون تلاش نکردند با شکست بزرگ در کنکور مواجه شدند.

شما می توانید کارتان را با تلاش پیش ببرید.حتی هوش شما بسیار پایین هم باشد تلاش شما قادر است که آنرا پوشش دهد و جبرانش کند.شما می توانید با ساعت مطالعه بالا برنامه هایتان را پیش ببرید.مثلا رسیدن به حد بالایی از تست زنی با وقت گذاشتن و تست زدن کافی بدست می آید فرد خیلی باهوش و هیچ کس دیگر نمی تواند از این مرحله جهش کنند.

خلاصه ی حرف این است که هوش بالا مغرور تان نکند و با انگیزه مضاعف و تلاش بیشتر به راهتان ادامه دهید و هوش پایین شما را ناامید نکند اگر بخواهید خیلی راحت می توانید از افراد خیلی باهوش هم سبقت بگیرید فقط با تلاش!!شما تلاش را شاه کلید عوامل موفقیت در کنکوربدانید!!

آب در هاون نکوب!

دوستان صحبت از عومل موفقیت در کنکور که شد می خواهم قضیه این ضرب المثل را بگویم:هاون وسیله ای است برای ساییدن و خرد کردن که برای زعفران و ادویه ولی اگر آب داخل هاون بکوبیم چه می شود؟هیچی!!فقط کلی زحمت کشیدیم و خسته شدیم و نتیجه ای حاصل نشده!!

صحبت ما درعوامل موفقیت کنکور انتخاب برنامه درست،روش مطالعه درست،منبع درست و... می باشد.اگر شما زیست را به روش اشتباه مطالعه کنید شاید ساعات طولانی روی آن وقت صرف میکنید ولی در اصل آب در هاون کوبیده اید یا مثلا:شما فردی هستید که صبح کشش دروس اختصاصی را ندارید ودر شب بسیار عالی اختصاصی را می فهمید.اگر برنامه ریزی غلطی داشته باشید که ریاضی را بعنوان درس اختصاصی در ساعات صبح جا بدهید بازدهی تان کاهش می یابد.پس درست تلاش کنید تا زحماتتان به بهترین نتیجه تمام شود.

مشاوره-انگیزشی-کنکور-عوامل-موفقیت-در-کنکور-3

هدفی که عاشقشی!

دوستان در عوامل موفقیت در کنکور انتخاب هدف درست، بسیار مهم است چون بر عوامل دیگر موفقیت در کنکور تاثیر بسزایی دارد اگر شما هدف درست را انتخاب نکنید به آن تیجه ای که دوست داشتید و لایق بودید نمی رسید و خیلی مهم تر این است اگر هدف اشتباه انتخاب کنید انگیزه ای برای شما باقی نمی ماند که راهتان را ادامه دهید همیشه ما می گوییم که به هدف شیرین خود فکر کنید و انگیزه بگیرید اگر هدف شما مطلوبتان نباشد که دیگر انگیزه ای نخواهید داشت و بالطبع تلاش نمی کنید.

هدفی را انتخاب کنید که راضی باشید بخاطر آن ساعت ها مطالعه کنید و اصلا خستگی خود را به رویتان نیاورید.ماه ها تلاش کنید و تشنه رسیدن به آن باشید.اگر هدفی که عاشقش هستید را انتخاب نکنید وسط راه جا می زنید!پس مواظب باشید تلاش سال هایتان بابت انتخاب هدف اشتباه و به هم ریختن انگیزه و تلاش بر باد نرود!!

خودتو بسنج!

از پارامتر های مهم عوامل موفقیت در کنکور شرکت در آزمون های آزمایشی معتبر و استاندارد است.به این خاطر که شما تلاش می کنید و مطالعه می کنید باید متوجه خطاهای خود در مطالعه و یک سری موارد دیگر می شوید مثلا:بعضی از کارشناسان معتقدند که ترتیب دروس را در دفترچه جابه جا نکنند ولی وقتی دانش آموز در دروسی بسیار ضعیف باشد و اول سراغ آنها برود ناامید می شود و خود را می بازد و آزمونش را خراب میکند!

آزمون های آزمایشی دقیقا برای آزمایش کردن و آزمون خطاست.مهمترین مورد این قسمت تحلیل پاسخ ها و بررسی نتایج خود است.اگر پاسخ ها را تحلیل نکنید که آزمون به دردی نمی خورد!باید نتایج خود را بررسی کنید و بفهمید کجای کارتان می لنگد مثلا متوجه می شوید چون این آزمون مطالعه کمی روی ادبیات داشتید درصدتان پایین است یا اینکه روش مطالعه تان غلط بوده و ادبیات را صرفا حفظی مطالعه می کردید(که این یک اشتباه محض است)به هر حال متوجه خطاهای خود می شوید.

البته نکته دیگری را باید عرض کنم که گفته های فوق باید عوامل موفقیت در کنکور باشد نه شکست!  برای این امر باید آزمون استانداردی را انتخاب کنید آزمونی که صرفا یک سری تست های سخت است که داوطلب را تنها ناامید می کند فایده ندارد.یااینکه آزمون گونه ای طراحی شود که نوع سوال و تیپ سوال را طبق کنکور رعایت نکند زیاد استاندارد بنظر نمیرسد.مثلا در یک آزمون جمع بندی بودجه بندی سوالات را رعایت نکند خیلی ایده آل نیست باید بدنبال یک آزمون معتبر باشید تا بیشترین سود را ببرید.این عنصر از عوامل موفقیت در کنکور را فراموش نکنید.

مشاوره-انگیزشی-کنکور-عوامل-موفقیت-در-کنکور-4

توکل بر خدا

دوستان توجه داشته باشید که ما بعنوان مشاور راه های تخصصی عوامل موفقیت در کنکور را بیان کردیم ولی هرگز حس معنوی خدایی را فراموش نکنید.که نقش اساسی را در عوامل موفقیت در کنکور را ایفا می کند.از خداوند متعال کمک بخواهید.خدا تلاش علمی را بسیار ستایش می کند و دراین کار شما نیز بسیار همراهتان خواهد بود به این شرط که نیتتان خوب باشد"پزشکی قبول شم که چشم فلانی در بیاد!!"نباشه.شما تحصیل می کنید که آینده ای برای خود بسازید و درآمدی مطلوب داشته باشید این گونه پیش بروید خدا یاریتان خواهد کرد.مهمترین عامل از عوامل موفقیت در کنکور را فرامش نکنید.

 

مشاوره-انگیزشی-کنکور-عوامل-موفقیت-در-کنکور-5

 

سوالاتو از این بخش می تونی بپرسی

۵
از ۵
۱۹ مشارکت کننده