ویژگی های مکان مطالعه

مکان مطالعه

 

مشاوره-انگیزشی-کنکور-مکان-مطالعه

محلی منظم!

دوستان مکان مطالعه یکی از فاکتور های اصلی است که شما باید به آن توجه کنید.انتخاب محلی که منظم باشد و بهتر بگویم منظم ساختن محل مطالعه یک از راهبردی ترین روش برای افزایش تمرکز حین مطالعه است.وقتی که برای شروع کردن مطالعه به اتاق(یا هرجای دیگر برای مطالعه)می روید،سعی کنید آنجارا مرتب کنید و کتاب هایتان را درست بچینید.هر شخصی از ماندن در یک مکان بی نظم و بهم ریخته حوصله اش سر می رود.پس سعی کنید مکان مطالعه خود را قبل از شروع کردن مطالعه مرتب کنید تا با روحیه بالا و با حوصله مطالعه خود را شروع کنید و با تمرکز بالا پیش بروید.برای افزایش تمرکز حین مطالعه کلیک کنید.

دمای متعادل؟

عزیزان در ویژگی های مکان مطالعه حتما دمای محیط را در نظر بگیرید.محیطی که نه خیلی گرم و نه خیلی سرد باشد.زمانی که مکان مطالعه شما خیلی گرم باشد،شما عرق می کنید و اذیت می شوید و مطالعه تان لذت بخش پیش نمی رود!و اگر مکان مطالعه شما خیلی سرد باشد می لرزید!!

سعی کنید دمای اتاق را طوری تنظیم کنید که معمولی باشد.تا با تمرکز بیشتر مطالعه کنید.وگرنه وقتی شما بابت گرما یا سرمای زیاد اذیت می شوید تمرکزتان بشدت افت می کند.خلاصه کلام،با تنظیم دمای محیط و مکان مطالعه خود تمرکزتان را بیش از پیش افزایش دهید.

برای افزایش ده برابری انگیزه کنکور و خلاص شدن از ناامیدی کلیک کنید.

مشاوره-انگیزشی-کنکور-مکان-مطالعه

مجهز باش!

عزیزان قبل از اینکه مطالعه خود را شروع کنید وسایل لازم را در مکان مطالعه خود تهیه کنید.مثل:کتاب هایی که قرار است امروز بخوانید،مداد،کاغذ،خودکار و... تا هی مجبور نشوید از آن مکان خارج شوید یا هی بلند شوید برای برداشتن وسایل از نقاط مختلف خانه!!بعضی از کنکوری ها برای مطالعه کتابخانه می روند.حتما وسایل لازم را ببرید تا با فراموش شدن کتاب ها،برنامه تان به هم نریزد

چراغ ها...!

عزیزان در مکان مطالعه حتما باید به نور آن محیط توجه کنید.نور خیلی زیاد امکان دارد چشمانتان را اذیت کند و اگر نور محیط کم باشد خوابتان می برد!!طبق سلیقه و آنچه که راحت هستید اتاق خود را تنظیم کنید؛بعضی از دانش آموزان دوست دارند مکان مطالعه شان کم نور باشد و بعضی بسیار روشن.در هرصورت در مکان مطالعه خود سعی کنید نور اتاق را تنظیم کنید تا اذیت نشوید و خوابتان نبرد!

مشاوره-انگیزشی-کنکور-مکان-مطالعه

#خوشگل سازی

عزیزان در ویژگی های مکان مطالعه بهتر است جذابیت ها وتنوع هایی را در مکان مطالعه ایجاد کنید.این باعث می شود هنگامی که مکان مطالعه را به یاد می آورید مکانی زیبا براتان تداعی شود نه محیطی تکراری و خسته کننده!!خوشگل سازی مکان مطالعه تاثیر بسزایی در روحیه شما دارد.

البته نباید این زرق و برق ها به حدی باشد که هنگام مطالعه حواستان پرت شود و نتوانید تمرکز کنید.خوشگل سازی به اندازه یک یا دو آیتم کافی است.مثلا عکس دانشگاه مورد علاقه خود را روی دیوار نصب کنیدو یا جملات انگیزشی فوق العاده روی در و دیوار بچسبانید.برای خواندن جملات انگیزشی که شارژتان می کند کلیک کنید.

همچنین اکسسوری کوچک که زیبا است را در اتاقتان قرار دهید.این چند مورد می تواند مکان مطالعه شما را جذاب تر کند و شما را شاداب کند.به مرور متوجه این تاثیر در روحیه خود خواهید شد.

فضایی آرام...؟

در انتخاب مکان مطالعه حتما این مورد را در نظر بگیرید که از فضای صحبت خانواده یا دوستان فاصله بگیرید.مثلا اگر خانوادتان جمع شده، شما در همان جمع مشغول مطالعه نشوید!قدری فاصله بگیرید.امکان دارد همه ی دانش آموزان اتاق شخصی برای مطالعه نداشته باشند!هیچ اشکالی ندارد اگر در همان حال پذیرایی که همه خانواده حضور دارند قرار است مطالعه کنید سعی کنید به گوشه ای که، دور از فضای بگو و بخند خانواده و حرف زدن خانواده است ،مطالعه خود را شروع کنید.خلاصه کلام برای انتخاب مکان مطالعه،مکانی را انتخاب کنید که آرام باشد تا بتوانید با تمرکز بیشتر سراغ مطالعه بروید.

مشاوره-انگیزشی-کنکور-مکان-مطالعه

موسیقی؟

آنچه که در ویژگی های مکان مطالعه به شما عزیزان توصیه می شود مطالعه در یک مکان آرام باشد؛یعنی موسقی پخش نکنید،چون موسیقی باعث می شود حواس شما پرت شود.اما یک استثنا...!

اگر احساس می کنید که با موسیقی عادت کرده اید که درس بخوانید و نتیجه خوبی در آزمون ها و امتحان های خود می گیرید اشکال ندارد.به هر حال دانش آموزانی وجود دارند که با موسیقی درس می خوانند و حتی اینگونه بهتر یاد می گیرند و خیلی هم عالی نتیجه می گیرند!ولی...!

فراموش نکنید در آزمون های آزمایشی و اصلی ترین آزمون یعنی کنکور سراسری باید در سکوت و بدون موسیقی تست بزنید!اگر عادت کنید که همیشه تست ها را با موسیقی حل کنید امکان دارد در آزمون ها به مشکل بر بخورید.اگر می توانید هنگام مطالعه با موسیقی و در آزمون ها بدون موسیقی بهترین نتیجه را بگیرید،به کار خود ادامه دهید.

شرطی شدن!

عزیزان در انتخاب مکان مطالعه هیچوقت فراموش نکنید ما انسان ها در شرایط مختلف شرطی می شویم.اگر شما در یک اتاق همیشه بازی می کردید سخت است به آن اتاق بروید و مطالعه و درس برایتان تداعی شود و شروع کنید به درس خواندن عمیق!

به همین دلیل سعی کنید در مکانی که مطالعه می کنید،فقط درس بخوانید تا وقتی که دفعات دیگر وارد آن اتاق شدید تنها مطالعه و درس برایتان تداعی شود و حواستان جای دیگر نرود.آنچه ما توصیه می کنیم یک صندلی یا یک مبل یا یک اتاق و... را برای تفریح و استراحت انتخاب کنید و هروقت که خواستید استراحت کنید به آن جا استراحت کنید.

سعی کنید هنگام مطالعه ذهنیت خوبی داشته باشید تا وقتی سراغ کتاب و درس می روید خاطره خوب برای شما تداعی شود.وقتی وارد اتاق خود برای مطالعه می شوید تلاش کنید تمام ناراحتی ها و استرس ها و نگرانی ها را پشت در بگذارید و با ذهنی آرام وارد اتاق شوید.

مشاوره-انگیزشی-کنکور-مکان-مطالعه

حرف آخر!

عزیزان ما نکات بسیار طلایی برای مکان مطالعه شما را بیان کردیم.ولی...

یک حقیقتی وجود دارد!همه ی دانش آموزان دارای اتاق شخصی نیستند و مجبورند در یک خانه کوچک بین خواهران و برادران خود درس بخوانند!فراموش نکنید آنچه مهم است برای اینکه موفق شوید انگیزه شما است!اگر انگیزه عالی داشته باشید در همان یک متری که در گوشه خانه مشغول مطالعه هستید می توانید معجزه ها را خلق کنید!آنچه مهم است داشتن انگیزه و تلاش فوق العاده است!برای تماشای کلیپ انگیزشی ما در یوتیوب کلیک کنید.

 

جهت اطلاعات تکمیلی به کتاب نیترو کنکور مراجعه کنید.

 

 

۵
از ۵
۱۹ مشارکت کننده