پشت کنکور ماندن | معایب مزایا شرایط قوانین + مشاوره رایگان

صفر تا صد پشت کنکور ماندن(1):

 

پشت کنکور ماندن 1401

 

 

پشت کنکور بمانیم یانه؟

 

شاید فکر پشت کنکور ماندن ذهن شما را درگیر خود کرده باشد با توجه به اینکه کنکور بخشی از زندگی و آینده افراد را تعیین می کند و با توجه به اینکه شاید تا الان آنگونه که باید و شاید مطالعه نکرده اید این فکر یعنی اینکه یک سال برای کنکور بیشتر تلاش کنم ! و پشت کنکور بمانم ذهنتان را  درگیر کند. 

 

 

پشت کنکور 1401

 

 

 

وقتی داوطلب کنکوری تصمیم به پشت کنکور ماندن،می گیرد،باید مزایا و معایب آنرا بسنجد و مهمتر از همه باید به خود شناسی و خود آگاهی کامل رسیده باشد.هر شخص،شخصیت منحصر به فردی دارد.پشت کنکور ماندن موضوع مهمی است که برای هر شخصی می تواند نتیجه متفاوتی ایجاد کند و اصطلاحا نمی توان یک نسخه را برای همه پیچید ! و شرایط هر کسی باید به طور جداگانه و اختصاصی آنالیز شود .

 

شاید پشت کنکور ماندن برای افرادی موجب پیشرفت بیشتر و موفقیت های بزرگتر شود ولی برای بعضی ها موجب پسرفت وعقب افتادن از زندگی شود؛پس آنچه مهم است شما باید مزایا و معایب را بسنجید و شرایط خود را ملاحظه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید که بهترین نتیجه را بگیرید یا با پشت کنکور ماندن یا با انتخاب رشته قطعی در همان سال اول!

 


مزایای پشت کنکور ماندن 

 

پشت کنکور ماندن مزایایی دارد که در قسمت پایین اشاره خواهیم کرد:

  • یکی از مهم ترین مزایای پشت کنکور ماندن این است که شما ساعت مطالعه بالاتری خواهید داشت اگر که برنامه ریزی خوبی داشته باشید و آنرا بطور کامل اجرا کنید.در سالی که پشت کنکور مانده اید دیگر کلاس و مدرسه ندارید که وقت شما را بطور چشمگیر بگیرد.به همین دلیل شما می توانید بسیار هوشمندانه ساعت مطالعه خود را بالا ببرید و به موفقیت های بزرگ در کنکور  برسید.

 

 

پشت کنکوری 1401

 

 

 

می توان با صراحت کامل گفت که ساعت مطالعه بالا از مقوله های حیاتی موفقیت در کنکور است؛برای خواندن مقاله تکنیک های افزایش ساعت مطالعه کلیک کنید.

  • از مزایای دیگر پشت کنکور ماندن،داشتن ذهنی آرام تر است؛لذا شما مجبور نیستید به امور مدرسه نیز بپردازید.دانش آموزان مدرسه ای بسیار در این مورد اذیت می شوند که نمی دانند امتحان و تکلیف مدرسه را انجام دهند یا به کنکور خود بیشتر بپردازند.

در سال پشت کنکور ،شما می توانید با تمرکز بیشتر روی درس های صرفا کنکوری(نه درس های مدرسه!)بپردازید و بیشتر روی هدف اصلی خود یعنی کنکور تمرکز داشته باشید نه متفرقات!

 

 

poshtekonkur

 

 

ساعات مطالعه طولانی بدون تمرکز شما را به هدف نمی رساند!ساعات مطالعه بالا بدون کیفیت و تمرکز بالا شبیه آب در هاون کوبیدن است!برای خواندن مقاله افزایش تمرکز و متمرکز شدن فوق العاده روی هدف اصلی کلیک کنید.

  • از سود های بعدی پشت کنکور ماندن،پخته تر شدن شماست.شما حداقل یک سال روی پروسه کنکور وقت گذاشته اید و تجربه کسب کرده اید که هر درسی را به چه نحوی مطالعه کنید و با مشکلات مطالعاتی خود چگونه دست و پنجه نرم کنید و همچنین چگونه بی انگیزگی خود را مدیریت کنید.

برای حرفه ای تر شدن در این امر و مدیریت بی انگیزگی شدید خود کلیک کنید و راهکار دریافت کنید.

مهم این است که قلق های مطالعه خود را یافته اید!و اینکه یک دانش آموز مدرسه ای بسیاری از مباحث را حین سال کنکور خود می آموزد و یاد می گیرد اما شما بعنوان کسی که پشت کنکور مانده است،مطالب را از قبل آموخته اید و مطالب چندان برایتان جدید نیست!

  • و آخرین موردی که از مزایای پشت کنکور ماندن بیان می کنیم،آشنایی شما با فضای کنکور و جلسه و روز کنکور است.شما حداقل یک بار جو کنکور را تجربه کرده اید و فضا برایتان آشناست بالطبع استرس کمتری خواهید داشت و می توانید با تمرکز بیشتر کارتان را ادامه دهید.

 

 

 

مزایا پشت کنکور 1401

 

معایب پشت کنکور ماندن:

 

  • از معایب پشت کنکور ماندن،بی انگیزه شدن است.باید تاکید کنیم که این مورد برای برخی افراد صدق می کند و شاید برای برخی دیگر اینگونه نباشد.

بعضی از دانش آموزان اینطور هستند که باید در فضا و جو مدرسه و کلاس و همکلاسی و رقابت و..باشند و انگیزه بگیرند و خوب درس بخوانند و وقتی این افراد تصمیم می گیرند که پشت کنکور بمانند معمولا به نتیجه خوبی نمی رسند لذا این داوطلبان در فضای دور از مدرسه و دوستان کنکوری،بی انگیزه می شوند و دیگر حس رقابت ندارند و آنطور که باید مطالعه نمی کنند.

 

 

معایب پشت کنکور ماندن

 

 

اما دانش آموزانی نیز هستند که از عهده این مورد بر می آیند و برنامه و مطالعه خود را پیش می برند.

اما فراموش نکنید!یک موضوع برای هر دو دسته یکسان است:در سال پشت کنکوری،حس رقابت کمتر است.آیا این را می پذیرید و با آن کنار می آیید؟

این شما هستید که باید به خودشناسی رسیده باشید که جزو کدام دسته هستید و تصمیم شما در مورد پشت کنکور ماندن چیست؟

 

مهم ترین فاکتور مطالعه داشتن انگیزه عالی است!برای خواندن مقاله 6 فاکتور انگیزه مطالعه کلیک کنید.

 

  • از معایب دیگر پشت کنکور ماندن،فراموشی مطالب است.برخی داوطلبان که در سال های کنکوری خود مطالعه خوبی دارند سال های بعدی برای آنها آسان تر خواهد بود.اما داوطلبی که سال های اول مطالعه خوبی ندارد با گذر سال ها و پشت کنکور ماندن آنچه را که می دانست نیز فراموش می کند یعنی برای این دسته از دانش آموزان رفته رفته شرایط بدتر شده و مطالب و درس ها از یادشان می رود.

پس اگر پشت کنکور می مانید سعی کنید به بهترین نحو مطالعه کنید وگرنه دانسته های قبلی نیز به فراموشی سپرده می شود و پشت کنکور ماندن شما را از هدف دور و دورتر می کند!

 

  • از معایب دیگر پشت کنکور ماندن،انرژی منفی اطرافیان است.ممکن است خبر قبولی پزشکی دوستتان  و از طرفی معلوم نبودن آینده شما،قدری آزار دهنده باشد!و اینکه دوستان شما هم اکنون دانشجو هستند اما شما باید با کنکور دوباره کلنجار بروید!و حتی اینکه از جانب اطرافیان مواخذه شوید و...اگر شخصی هستید که با این مسائل می توانید مواجهه شده و آنها را حل کنید دست به این تصمیم بزنید ولی اگر بسیار تحت تاثیر اطرافیان قرار می گیرید درمورد تصمیم خود یک بار دیگر فکر کنید و باز اندیشی انجام دهید!

 

 

شرایط پشت کنکور ماندن

 

 

  • شاید شما نیز دیده باشید دانش آموزان مدرسه ای که از پشت کنکوری ها مطالعه بیشتر دارند!این موضوع برمی گردد به اهمال کاری پشت کنکوری ها؛دانش آموزان مدرسه ای چون استرس دارند که وقتشان کم است این موضوع آنها را به عجله و مطالعه بیشتر سوق می دهد و از طرف دیگر پشت کنکوری ها بدلیل داشتن زمان زیاد امکان دارد سستی کنند و تنبلی باعث شود که ساعت مطالعه پشت کنکوری ها کاهش یابد!

 

 

در پایان باید بگویم که باز با همه این اوصاف شرایط هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است!!

 

 

اگر بر سر دوراهی مانده اید می توانید رایگان سوالتان را بپرسید :

 

09356330240 

 

تماس+تلگرام+واتس اپ

 

 

۵
از ۵
۲۱ مشارکت کننده