صفر تا صد پشت کنکور ماندن

صفر تا صد پشت کنکور ماندن

 

 

پشت کنکور ماندن 2

 

 

پشت کنکور ماندن برای 1401

 

شاید تا این لحظه آن طور که باید و شاید برای کنکور مطالعه نکرده باشید و فکر پشت کنکور ماندن برای سال 1401 ذهن شما را درگیر خود کرده باشد . شاید هدف بزرگی دارید و عملکرد فعلی تان را در حد رسیدن به آن هدف نمی بینید و شاید برای مدتی از درس دور بوده اید و الان به طور جدی برای رسیدن به هدفتان تصمیم گرفته اید و قصد دارید آینده ای درخشان برای خودتان بسازید تحت هر کدام از شرایط بالا باید بدانید که تصمیم یا عدم تصمیم پشت کنکور ماندن برای 1401 نیاز به تفکر و آنالیز شرایط را دارد و تصمیم غیر علمی و منطقی و بر پایه احساسات و هیجان چیزی جز ضرر در بر نخواهد داشت .

 

 

 

پشت کنکور ماندن 1401 بخش اول.mp3

 

 

جهت دانلود بر روی متن بالا کلیک کنید .

 

 

 

پشت کنکور ماندن برای 1401

 

 

 

تجربه پشت کنکور ماندن

 

 استفاده از تجربه کسانی که پشت کنکور مانده اند فوق العاده می تواند راه گشا باشد . پشت کنکور ماندن برای گروهی از بچه ها مانند یک ناجی است که یک فرصت دیگر برای رسیدن به هدف است چه در رشته تجربی چه ریاضی و چه انسانی که به هر دلیلی که امسال نشد به موفقیت برسد پرقدرت و مصمم به سمت هدف خود براند و به دستش آورد یکی از نشانه های این گروه از داوطلبان کنکور این است که به هیچ وجه حتی یک روز را هم تلف نمی کنند و از هر تایمی که باقی مانده حتی تا کنکور امسال درس و مطالعه دارند و بعد از کنکور هم پر قدرت مسیر را ادامه می دهند و وقت را از دست نمی دهند .  اما پشت کنکور ماندن برای گروهی دیگر از بچه های کنکوری فقط یک وسیله است برای تنبلی و بی خیالی بیشتر یک وسیله است برای اینکه  سرپوش بر روی عذاب وجدان خود بگذارند و از حاشیه امن و تنبلی خود خارج نشوند نشانه بارز این گروه از داوطلبان کنکور این است همیشه زمان و فرصت خود را تلف می کنند به فرض مثال اگر امسال تصمیم بگیرند که پشت کنکور بمانند برای سال 1401 و اگر یک ماه تا کنکور 1400 فرصت داشته باشند آن یک ماه را به راحتی تلف می کنند و درس نمی خوانند به امید کنکور سال بعد !!! 

 

 

 

تجربیات پشت کنکور ماندن

 

 

 

پشت کنکور ماندن برای پزشکی

 

گروه عمده ای از داوطلبان پشت کنکوری از رشته تجربی هستند البته در سایر رشته ها مانند رشته انسانی و ریاضی هم پشت کنکوری داریم . و اما اکثر بچه های پشت کنکور تجربی با هدف رشته پزشکی پشت کنکور می مانند . در این بخش از مقاله باید بدانید که رشته پزشکی هم مزایا و هم سختی های فراوان دارد . مدت زمان زیاد تحصیل و سختی های کار و... که البته اگر شخصیت شما متناسب با این رشته باشد قطعا می توانید به موفقیت های فراوانی دست پیدا کنید . پس اگر می بینید که تاب و توان تحمل سختی های این رشته را ندارید و یا اینکه شخصیت و روحیه متناسب با این رشته را ندارید تصمیم جدی برای انتخاب درست هدف بگیرد.

 

 

 

 

پشت کنکور ماندن برای رشته پزشکی

 

 

 

 

پشت کنکور ماندن بخش دوم.mp3

 

 

 

پشت کنکوری های موفق

 

پشت کنکوری موفق کسی این شاخصه از آگاهی را دارد :

 

 • دقیقا می داند دنبال چه هدفی است و همه جوانب هدفش را می شناسد .
 • تنبلی نمی کند و از هر لحظه برای مطالعه استفاده می کند .
 • بهانه جویی نمی کند و همیشه تحت هر شرایط حتی سخت دنبال راه حل می گردد .
 • از افراد با تجربه و مشاوران خبره مشورت می گیرد.
 • تحت تاثیر افکار و حرف های منفی دوستان و اطرافیان منفی قرار نمیگیرد .
 • برای رسیدن به هدفش سخت تلاش می کند 

 

 

 

 

پشت کنکوری موفق

 

 

 

 

معایب مزایا پشت کنکور ماندن

 

در این بخش می پردازیم به معایب و مزایا پشت کنکور ماندن که بایستی هردو جانب در نظر گرفته شود . بزرگترین مزیتی که پشت کنکور ماندن دارد بعد زمانی است و علی الخصوص برای دانش آموزان پایه دوازدهم که امسال درگیر مدرسه و تکالیف معلمین و آموزش هایی در مدرسه بودند که شاید ارتباط کم تری با تست و کنکور داشت و وقت گیر بود . اما در رابطه با معایب پشت کنکور ماندن افت انگیزه در اثر افکار و حرف های منفی دیگران است به همین دلیل در شاخصه ای یک پشت کنکوری موفق همین مورد را مثال زدیم اگر کسی دوست دارد پشت کنکور بماند و موفق شود حتما باید تکنیک های مدیریت انگیزه را آموزش ببیند تا بتواند از پس افکار و حرف های منفی دوستان و اطرافیان بیاید . 

 

 

 

 

معایب مزایا پشت کنکور ماندن

 

 

 

 

پشت کنکور ماندن و سربازی:

 

پشت کنکور ماندن و مسئله مهم سربازی ذهن داوطلبان کنکور را درگیر کی کند.در اینصورت چند حالت است که به وجود می آید:

 

 • اگر در سال 99 اولین کنکور خود را می دهید در صورت تمایل می تواند در سال 99 پشت کنکور بمانید بدون اینکه اینکه در رابطه با نظام وظیفه مشکلی برای شما پیش بیاید.پس این حالت مشکلی برای داوطلبان در زمینه پشت کنکور ماندن و سربازی ایجاد نمی کند.

 • حالت بعدی از پشت کنکور ماندن و سربازی این است که در شما بخواهید سومین کنکور را نیز بدهید یعنی سال 99 اولین کنکور و سال 1400 که دومین کنکور خود را دادید تمایل به پشت کنکور ماندن در سال 1401 داشته باشید.اگر همین طوری و بدون ایجاد شرایط خاص اقدام کنید که حق پشت کنکور ماندن ندارید و باید به سربازی بروید،اما یک راه حل خوب وجود دارد؛بعد از اینکه دومین کنکور خود را دادید در یک دانشگاه غیردولتی مثل پیام نور،آزاد،غیرانتفاعی و...شرکت کنید و به محض قبولی و ثبت نام در آن دانشگاه،به اندازه دو ترم از سربازی مرخصی بگیرید.در آن سال خوب درس بخوانید و مطالعه کنید سپس سومین کنکور خود را بدهید و بعد از قبولی در دانشگاه مورد نظر،از دانشگاه قبلی(پیام نور وآزاد و ...)انصراف بدهید و با خیال راحت در دانشگاه جدید ثبت نام کنید.

 

 

 

 

شرایط پشت کنکور ماندن و سربازی

 

 

 

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: فرد مشمول بعد از مقطع دانش‌آموزی که حداکثر تا سن ۲۰ سالگی اجازه تحصیل دارد، یک سال فرجه معرفی به خدمت خواهد داشت.

همچنین سقف مجاز سنوات تحصیلی برای هریک اینگونه است:

کاردانی: 2/5 سال _ کارشناسی ناپیوسته: 3 سال _ کارشناسی پیوسته: 5سال _ کارشناسی ارشد ناپیوسته: 3سال _ کارشناسی ارشد پیوسته: 6سال _ دکترای پزشکی پیوسته:8سال _ دکترای تخصصی:6سال

 

 

پشت کنکور ماندن در سال 1400:

 

پشت کنکور ماندن کاری دشوار است.اما برخی داوطلبان از پس این مهم بر می آیند و با مشکلات پیش رو خوب مقابله می کنند تا به موفقیت خوبی در کنکور برسند.در کنکور 99داوطلبان مشکلاتی بابت کرونا داشتند که سر جلسه های کلاس و درس نبودند و از فضای رقابتی دورتر بودند.بعد از کنکور 99،داوطلبان باید تصمیم بگیرند که با توجه به نتایج کنکور 99 انتخاب رشته قطعی بکنند یا به پشت کنکور ماندن در سال 1400 فکر کنند!

اینجاست که شما باید خود را بسنجید و فکر کنید که آیا پشت کنکور ماندن در سال 1400 شما را به موفقیت بزرگتری می رساند یا نه!

شما باید مزایا و معایب پشت کنکورماندن را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید.برای خواندن مقاله مزایا و معایب پشت کنکور ماندن کلیک کنید.

در سال 1400 شاید قضیه کرونا ادامه دار باشد از طرف دیگر برخی داوطلبان امسال نتوانستند خوب مطالعه داشته باشند!به همین خاطر باید تصمیم منطقی بگیرید تا بیشترین سود را ببرید.در تصمیم گیری برای انتخاب مهم زندگی یعنی پشت کنکور ماندن می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

 

 

پشت کنکور بمانیم یانه؟

 

بسیاری از داوطلبان سال اول به دلیل اینکه محصل بودند و با مدرسه نمی توانستند روی موضوع کنکور خود تمرکز کنند ترجیح می دهند یک سال دیگر شانس خود را امتحان کنند.دختران که دغدغه ای بابت قضیه پشت کنکور ماندن ندارند اما پسران باید به موضوع سربازی خود نیز توجه کنند.شما داوطلبان باید خود را شناخته باشید.شما می توانید یک سال دیگر بمانید و با رتبه عالی اقدام به انتخاب رشته کنید تا احتمال قبولی در رشته های خوب و دانشگاه خوب داشته باشید.شما هستید که باید تصمیم بگیرید پشت کنکور می مانید یا نه.متخصصان ما می توانند در این زمینه همراه شما باشند تا بهترین و درست ترین تصمیم را بگیرید.

 

 

 

پشت کنکور بمانیم

 

 

 

آنچه مهم است اینکه تصمیم به پشت کنکور ماندن یا انتخاب رشته در اولین کنکور بعد از کنکور دادن و اعلام نتیجه است!یعنی قبل از کنکور به هوای پشت کنکور ماندن تنبلی نکنید!

برای خواندن مقالات انگلیسی کلیک کنید.

 

 

 

پشت کنکور ماندن 1401 بخش سوم.mp3 

 

 

جهت دانلود روی متن بالا کلیک کنید

 

۵
از ۵
۲۳ مشارکت کننده
Nazanin گفت:
سلام من می‌خوام پشت کنکور بمونم امسال خیلی اتفاقات عجیب و غریب برام پیش چیزهایی که دست به دست هم دادن که من نتونم درس بخونم از طرفی عاشق هدفم و هر طور شده باید بهش برسم برای رسیدن به هدفم امسال می‌خوام پشت کنکور بمونم و خوب بخونم
  مشاور گفت:
  سلام
  یه سری از اتفاقات زندگی هر شخصی ممکنه دست خودش نباشه و مواردی براش پیش بیاد که درس خوندن رو براش سخت کنه .

  براتون آزروی موفقیت داریم و امیدواریم به هدفتون، هر رشته و دانشگاهی که هست برسید .
م گفت:
سلام برای کنکور۱۴۰۱ میشه پشت کنکور ماند؟
  مشاور گفت:
  سلام
  وقت شما بخیر
  هر داوطلبی برای پشت کنکور ماندن شرایط خاص خودش داره پشت کنکور ماندن برای گروهی خوب و برای گروهی خوب نیست . میتونید به صورت رایگان با شماره تماس
  09356330240 با مشاورین ما در ارتباط باشید ( تماس یا واتساپ ) و شرایط شما بررسی بشه . موفق باشید .
∆¶∆ گفت:
سلام
من خداروشکر درسم خوب هست و خودم فکر میکنم با تلاش خوب بتونم رتبه ی خیلی خوبی کسب کنم ولی امسال یک سری حواس پرتی ها و اتفاقاتی پیش اومد که من نتونستم‌اصلا بخونم ولی چون هدف دارم قصد دارم یه سال دیگ قوی بخونم ولی از طرفی خیلی ها میگن این تصمیم اشتباهه و موفقیت نداره
ممکنه راهنمایی کنید
  مشاور گفت:
  سلام
  وقت بخیر
  پشت کنکور ماندن برای 1401 هم میتونه خوب باشه هم بد بستگی به شرایط و شخصیت داوطلب داره و اینکه دقیقا هدفش چه رشته و چه دانشگاهی و .... گروهی از داوطلبین کنکور داخل همین دو ماه باقی مانده با استراتژی های خاصی میتونن به رشته و دانشگاه مورد نظر برسن و نیازی به پشت کنکور ماندن نیست