صفر تا صد پشت کنکور ماندن(2)

صفر تا صد پشت کنکور ماندن(2)

vahidimeni.ir-poshtekonkur-1

پشت کنکور ماندن و سربازی:

پشت کنکور ماندن و مسئله مهم سربازی ذهن داوطلبان کنکور را درگیر کی کند.در اینصورت چند حالت است که به وجود می آید:

  • اگر در سال 99 اولین کنکور خود را می دهید در صورت تمایل می تواند در سال 99 پشت کنکور بمانید بدون اینکه اینکه در رابطه با نظام وظیفه مشکلی برای شما پیش بیاید.پس این حالت مشکلی برای داوطلبان در زمینه پشت کنکور ماندن و سربازی ایجاد نمی کند.
  • حالت بعدی از پشت کنکور ماندن و سربازی این است که در شما بخواهید سومین کنکور را نیز بدهید یعنی سال 99 اولین کنکور و سال 1400 که دومین کنکور خود را دادید تمایل به پشت کنکور ماندن در سال 1401 داشته باشید.اگر همین طوری و بدون ایجاد شرایط خاص اقدام کنید که حق پشت کنکور ماندن ندارید و باید به سربازی بروید،اما یک راه حل خوب وجود دارد؛بعد از اینکه دومین کنکور خود را دادید در یک دانشگاه غیردولتی مثل پیام نور،آزاد،غیرانتفاعی و...شرکت کنید و به محض قبولی و ثبت نام در آن دانشگاه،به اندازه دو ترم از سربازی مرخصی بگیرید.در آن سال خوب درس بخوانید و مطالعه کنید سپس سومین کنکور خود را بدهید و بعد از قبولی در دانشگاه مورد نظر،از دانشگاه قبلی(پیام نور وآزاد و ...)انصراف بدهید و با خیال راحت در دانشگاه جدید ثبت نام کنید.

vahidimeni.ir-poshtekonkur

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: فرد مشمول بعد از مقطع دانش‌آموزی که حداکثر تا سن ۲۰ سالگی اجازه تحصیل دارد، یک سال فرجه معرفی به خدمت خواهد داشت.

همچنین سقف مجاز سنوات تحصیلی برای هریک اینگونه است:

کاردانی: 2/5 سال _ کارشناسی ناپیوسته: 3 سال _ کارشناسی پیوسته: 5سال _ کارشناسی ارشد ناپیوسته: 3سال _ کارشناسی ارشد پیوسته: 6سال _ دکترای پزشکی پیوسته:8سال _ دکترای تخصصی:6سال

پشت کنکور ماندن در سال 1400:

پشت کنکور ماندن کاری دشوار است.اما برخی داوطلبان از پس این مهم بر می آیند و با مشکلات پیش رو خوب مقابله می کنند تا به موفقیت خوبی در کنکور برسند.در کنکور 99داوطلبان مشکلاتی بابت کرونا داشتند که سر جلسه های کلاس و درس نبودند و از فضای رقابتی دورتر بودند.بعد از کنکور 99،داوطلبان باید تصمیم بگیرند که با توجه به نتایج کنکور 99 انتخاب رشته قطعی بکنند یا به پشت کنکور ماندن در سال 1400 فکر کنند!

اینجاست که شما باید خود را بسنجید و فکر کنید که آیا پشت کنکور ماندن در سال 1400 شما را به موفقیت بزرگتری می رساند یا نه!

شما باید مزایا و معایب پشت کنکورماندن را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید.برای خواندن مقاله مزایا و معایب پشت کنکور ماندن کلیک کنید.

در سال 1400 شاید قضیه کرونا ادامه دار باشد از طرف دیگر برخی داوطلبان امسال نتوانستند خوب مطالعه داشته باشند!به همین خاطر باید تصمیم منطقی بگیرید تا بیشترین سود را ببرید.در تصمیم گیری برای انتخاب مهم زندگی یعنی پشت کنکور ماندن می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

پشت کنکور بمانیم یانه؟

بسیاری از داوطلبان سال اول به دلیل اینکه محصل بودند و با مدرسه نمی توانستند روی موضوع کنکور خود تمرکز کنند ترجیح می دهند یک سال دیگر شانس خود را امتحان کنند.دختران که دغدغه ای بابت قضیه پشت کنکور ماندن ندارند اما پسران باید به موضوع سربازی خود نیز توجه کنند.شما داوطلبان باید خود را شناخته باشید.شما می توانید یک سال دیگر بمانید و با رتبه عالی اقدام به انتخاب رشته کنید تا احتمال قبولی در رشته های خوب و دانشگاه خوب داشته باشید.شما هستید که باید تصمیم بگیرید پشت کنکور می مانید یا نه.متخصصان ما می توانند در این زمینه همراه شما باشند تا بهترین و درست ترین تصمیم را بگیرید.

vahidimeni.ir-poshtekonkur1

آنچه مهم است اینکه تصمیم به پشت کنکور ماندن یا انتخاب رشته در اولین کنکور بعد از کنکور دادن و اعلام نتیجه است!یعنی قبل از کنکور به هوای پشت کنکور ماندن تنبلی نکنید!

برای خواندن اخبار کنکور 2020 کلیک کنید.

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده
دریافت رایگان کتاب نیترو کنکور
آموزش رایگان انگیزشی کنکور
عشق و عاشقی کنکور
دوپینگ انگیزشی کنکور14